Klawiatura miękka Samsung pojawia się, gdy używana jest klawiatura Bluetooth w Galaxy Note 10.1 z Androidem 4.1.2


19

Modele: Samsung Galaxy Note 10.1, GT-N8013 (WiFi) i SCH-I925 (4G LTE) Android wersja 4.1.2

Mam problemy z nadmiernie agresywną klawiaturą Samsung wyskakującą za każdym razem, gdy dotykam ekranu, aby wybrać pole wprowadzania, nawet jeśli używam klawiatury Bluetooth i zamierzam używać tylko klawiatury Bluetooth z tym urządzeniem.

Ciągłe zmuszanie do opuszczania miękkiej klawiatury jest główną przeszkodą w wypełnianiu złożonych formularzy. Próbując obejść ten problem, próbowałem zainstalować aplikację Null Keyboard z Google Play.
Działa to przez pewien czas, jednak po każdym utraceniu i ponownym nawiązaniu połączenia Bluetooth miękka klawiatura Samsung, mimo że nie jest wybrana jako domyślna, wyświetla następujący komunikat:

Zmień metodę wprowadzania. Aby korzystać z klawiatury Bluetooth, zmień metodę wprowadzania na Samsung QWERTY

Klawiatura programowa Samsung resetuje się następnie jako domyślna metoda wprowadzania.

Próbowałem innych obejść, takich jak używanie aplikacji Perfect Keyboard i zmniejszanie jej rozmiaru do absolutnego minimum, ale niestety klawiatura Samsung nadal obserwuje jastrzębia i wyskakuje mdłe okno dialogowe i resetuje się jako domyślna za każdym razem, gdy połączenie klawiatury Bluetooth zostaje ustanowiony ... a następnie pojawia się przy pierwszej okazji. To jest nieodpowiedzialne zachowanie. Klawiatura programowa Samsung wie, że jest tam klawiatura Bluetooth, ale nie tylko nie może po prostu zniknąć, gdy klawiatura Bluetooth jest aktywna, nalega również na zresetowanie się jako domyślnej metody wprowadzania, niezależnie od tego, którą alternatywną klawiaturę wybrałeś.

Tak, wiem, że mogę go zrootować i wyłączyć w przeciwnym razie niemożliwą do dezaktywacji klawiaturę Samsunga, ale niestety muszę być w stanie poradzić sobie z tym rozwiązaniem na około dwóch tuzinach urządzeń w terenie, więc właściwie muszę zachować bezpieczeństwo i prostotę. Nie próbuję robić niczego szalonego - wystarczy użyć klawiatury Bluetooth z jednego z głównych powodów, dla których zostały stworzone - aby móc pisać bez zajmowania nieruchomości na ekranie za pomocą miękkiej klawiatury.

Czy ktoś znalazł już obejście tego problemu?

Odpowiedzi:


3

Usunięcie klawiatury ekranowej jest proste, gdy masz klawiaturę Bluetooth.

Aby usunąć klawiaturę ekranową, wykonaj 5 prostych kroków.

  1. Przejdź do ustawień"
  2. Wybierz „Język i wprowadzanie”
  3. Wybierz „Domyślna klawiatura Samsung” w sekcji „Klawiatury i metody wprowadzania”
  4. Wyłącz „Użyj klawiatury ekranowej”
  5. naciśnij przycisk „Ustawienia metod wprowadzania”

Niestety opcja „Użyj klawiatury ekranowej” nie jest dostępna w systemie Android 4.1.2.
user31472,

To działało dla mnie, ale musiałem kilka razy włączać / wyłączać „Użyj klawiatury ekranowej”, aby ją uruchomić.
mrlanrat

2

Klawiatura Anysoft ze sklepu Google Play pozwala automatycznie ukryć klawiaturę ekranową.


1
Problem polega na tym, że nawet jeśli nie jest zaznaczona, zła klawiatura Samsung nadal szuka połączenia klawiatury Bluetooth i sama się wybiera. Długo nie pozostanie żaden alternatywny wybór klawiatury.
user31472,

2

Po niekończącej się frustracji tym problemem, w końcu rozwiązałem go bez rootowania urządzenia.

Rozwiązaniem dla mnie była zewnętrzna klawiatura Helper Pro, aplikacja za 2,45 USD w sklepie z grami (dostępna jest również wersja demonstracyjna).

Wykrywa połączenie klawiatury Bluetooth i wyświetla menu podręczne umożliwiające wybranie „Klawiatury zewnętrznej” dwoma szybkimi dotknięciami ekranu, co jest zdecydowanie dopuszczalne. To całkowicie wyłącza klawiaturę ekranową, dzięki czemu mogę pisać w spokoju (np. Mając zainstalowaną klawiaturę Null).

Kilka sekund po wyłączeniu klawiatury Bluetooth pojawia się to samo okno dialogowe, co pozwala mi równie szybko wybrać mój ulubiony Swype. Po miesiącach braku możliwości korzystania z klawiatury Bluetooth z powodu niewytłumaczalnej irytującej implementacji Samsunga jestem w niebie.

Pamiętaj, że aby go uruchomić, musiałem przejść do Ustawień zaawansowanych zewnętrznego pomocnika klawiatury i włączyć „Wykrywanie starego stylu”.


Niestety nie wydaje mi się to działać. Piekielna klawiatura Samsung przejmuje kontrolę, gdy tylko wykryje połączenie Bluetooth. Kilka razy czas był odpowiedni, a okno wyboru pojawiło się w samą porę, ale zwykle Samsung Keyboard of Doom przełącza się na domyślny, zanim Pomocnik klawiatury zewnętrznej może pomóc.
user31472,

1

Mam ten sam problem. Zakończyłem to rootowaniem. Samo to nie pozwoli Ci wyłączyć (odznaczyć) klawiatury Samsung w Ustawieniach. Musiałem zmienić nazwę /system/app/SamsungIME.apki /system/app/SamsungIME.odex.

Potem mogłem użyć Null Keyboard jako domyślnej.

Zwariowany. Nie miałem innego powodu, aby go zrootować i naprawdę nie powinieneś tego robić.

Aby uniknąć tego rodzaju bzdur wywołanych przez dostawcę i uniknąć nawet konieczności korzystania z Klawiatury zerowej lub podobnej aplikacji, każde urządzenie z Androidem z Bluetooth powinno umożliwiać wybranie Klawiatury Bluetooth jako domyślnej metody wprowadzania, wraz z innymi metodami wprowadzania.


Nie sądzę, że masz sposób, aby wyskakujące okienko „Aby korzystać z klawiatury Bluetooth, zmień metodę wprowadzania na Samsung QWERTY” zniknie?
Bort

1

Miałem ten sam problem z GN10.1. Korzystam ze stacji dokującej z klawiaturą Samsung, a wyskakująca klawiatura właśnie mnie zirytowała.

Ponieważ jestem Litwinem, potrzebuję znaków specjalnych (ąčęėįšųūž) do pisania.

Dostępna jest https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apedroid.hwkeyboardhelper zaawansowana klawiatura zerowa z obsługą wielu języków (podstawowa działa tylko z angielskim).

Oczywiście bardzo łatwo jest go znaleźć za darmo za pomocą Google.

Zamyka on wyskakującą klawiaturę oprogramowania i mogę bez problemu dotykać ekranu i wprowadzać tekst.


1
Jak jak Używam pełnej wersji tej klawiatury programowej, więc nie wpisuje ona „(Wersja demonstracyjna)” przez cały czas i jest wystarczająco elastyczna, aby skonfigurować klucze. Również klawiatura Samsung nie obsługuje litery „ű” (węgierskiej), której często używam. Nie mogłem go skonfigurować tak, aby zamknął wyskakujące okienko i zamiast tego używał pomocnika klawiatury. Jak to zrobiłeś?
Adam LS

Przepraszam, nie mogłem się doczekać odpowiedzi, więc dzięki „podpowiedzi” tego artykułu: blog.apedroid.com/2013/01/… pomyślałem, że muszę włączyć wykrywanie w starym stylu. (A może chodziło o usunięcie danych automatycznego uczenia się?) Brzydkie, ale działa.
Adam LS

1

Lepiej skorzystaj z dostępu do ustawień Klawiatury fizycznej. Ustawienia> Zarządzanie ogólne> Język i wprowadzanie> Klawiatura fizyczna.

W tym menu ustawień możesz wyłączyć opcję „Pokaż klawiaturę ekranową”, dotykając przełącznika.

Mam nadzieję że to pomoże!


0

Próbowałem to rozgryźć w mojej nowej Galaxy Note 8.0 i obejść to rozwiązanie, które działa przez 98% czasu, co jest ogromną poprawą. Zacząłem używać Bluetooth Keep Active w sklepie Play. Udało się przede wszystkim oszukać mojego tabletu, aby myślał, że używa bluetooth, nawet gdy śpi, i uniemożliwił okropnej domyślnej klawiaturze ekranowej Samsunga włączenie się jako domyślnej. Ustawiam minutnik na minutę. Próbowałem tego z Null Keyboard, Anysoft Keyboard, Perfect Keyboard, a nawet wyłączałem wszystkie klawiatury ekranowe. Nie jestem pewien, które ustawienie domyślne jest najlepsze do użycia w Keep Active - wciąż oszukiwam.


0

Udało mi się wyłączyć klawiatury ekranowe w „ustawieniach” Androida na moim Samsung Tab3. Teraz mogę w końcu korzystać z Logitech K810 bez denerwujących klawiatur ekranowych, które ciągle wyskakują i zasłaniają 50% mojego widocznego obszaru na i tak już niewielkim ekranie tabletu. Używam Androida 4.2.2. W ustawieniach wybierz „Język i wprowadzanie” i kliknij „domyślną” opcję klawiatury. Kiedy pojawi się menu podręczne, przesuń suwak „użyj klawiatury ekranowej” do pozycji „NIE”. Nie ma problemu z powrotem do ustawień, aby przesunąć go z powrotem do pozycji „TAK”, gdy moja zewnętrzna klawiatura jest niedostępna. Zakładam, że jest to łatwiejsze rozwiązanie niż instalowanie oprogramowania 3d party, takiego jak aplikacja „Null keyboard”.


Poniższy fragment został wstawiony jako edycja tego postu - „Tutaj Mohamed z Nowego Jorku. Dzięki, działa na moim GN8.0”.
Compro01,

Niestety opcja przełączania „użyj klawiatury ekranowej” nie jest dostępna w Androidzie 4.1.2, tak jak w oryginalnym Galaxy Note 10.1.
user31472,

0

Najlepszym rozwiązaniem, jeśli używasz przeglądarki Chrome, jest użycie „tab”, aby wybrać pole (jeśli chcesz wybrać pasek adresu URL do wyszukiwania). Innym sposobem (jeśli twoja klawiatura jest) jest użycie przycisku szybkiego wyszukiwania „szkło powiększające”. Zauważyłem, że to wybiera adres URL i pozwala wpisać nowy wpis i wyszukać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.