Jak uniemożliwić Google Keep wyświetlanie danych liczbowych jako numerów telefonów?


14

Google Keep na Androidzie wydaje się przekształcać dowolne dane liczbowe na klikalne numery telefonów. Wydaje się, że wyzwala ją każda sekwencja 5 lub więcej cyfr z różną interpunkcją. Wydaje mi się, że do tej pory bardzo mnie to wywoływało i nie raz nawet wpisałem numer telefonu! Jest to dość problematyczne. Numery z hipertekstem są zbyt łatwe do stuknięcia, szczególnie gdy wracasz do edycji tego tekstu, który następnie przenosi Cię do dialera! Najbardziej irytujący.

Google Keep na Androida przekonwertował „numery telefonów”

Czy jest jakiś sposób, aby temu zapobiec?

AKTUALIZACJA: Zainstalowałem aktualizację do 1.0.79 dzisiaj, ale to zachowanie się nie zmieniło. W rzeczywistości nie widzę, aby cokolwiek zmieniło się w tej aktualizacji ?! Prawdopodobnie poprawki błędów, ale chyba nic nowego nie jest wymienione w oficjalnym dzienniku zmian ?!

Jednak to gorliwe hiperłącze liczb jest bardziej rozpowszechnione, niż początkowo myślałem ... domyślna aplikacja do wysyłania wiadomości tekstowych również to robi - więc sądzę, że mają one wspólny element tekstowy?


1
Wow, to denerwujące. Brak ustawień w samej aplikacji. Szukam
ale

Odpowiedzi:


9

Wygląda na złe rozpoznanie przez kod Google. : - / Zdarza się również u mnie i żadne ustawienie nie może tego zmienić.

Google jest zaskakująco otwarty na opinie na temat swoich aplikacji (zgłoszona przeze mnie poprawka błędu wprowadziła ją do aktualizacji Google Music!), Więc na dwa sposoby można to naprawić:

Przejdź do strony Keep i kliknij „Wyślij e-maila do programisty” i napisz to. Lub w Keep, Menu -> Wyślij opinię.


1
Wysłałem e-mail do programisty ... poczekajmy i zobaczymy!
MrWhite

1
Zrobiłem to samo! :) Przyjdź oooonnnn, Google! : D
ikjadoon,

5

Minęły co najmniej 3 lata od zauważenia tego błędu i powiadomienia Google. To wciąż nie zostało naprawione! To pokazuje również, że pracownicy Google nie używają Keep.

Po frustracji muszę opracować system przechowywania liczb w Keep:

Następujące elementy są liczone jako część większej liczby, jeśli ma cyfry po jej lewej / prawej stronie:

 • punkt .
 • dziarskość -
 • hash #(aka znak funta)

Zamiast używać wszystkich tych „cyfr”, użyj innej interpunkcji, na przykład:

 • adres IP 128*0*0*1
 • Kwota z centami $ 1234,567,890+12
 • Dowolne liczby, 5 „cyfr” i dłuższe (4 cyfry to limit)account number 555=9999=444=22
 • Skrytka pocztowa 1921@6801

Gdy Keep oznaczy ciąg cyfr jako możliwy do wybrania:

 1. użyj niecyfrów, aby podzielić liczbę na kawałki po 4 lub mniej.
 2. zamknij bieżącą notatkę Keep
 3. otwórz notatkę ponownie
 4. zauważ, że seria cyfr nie jest już rozpoznawana jako numer telefonu.

Upuszczę kolejny e-mail do Google i będę odwoływał się do tego postu.


1
Dzięki za informację, chociaż wpisywanie alternatywnych znaków jest trochę ekstremalnym obejściem IMO. Zwłaszcza, że ​​używam również Keep na iOS i Internecie, gdzie nie stanowi to problemu. (iOS zaznacza tylko wyraźnie wyglądające numery telefonów - więc wydaje się, że jest to coś bardziej związanego z systemem operacyjnym, niż z samym Keep?) Jednak „problem” nie jest tak zły, jak kiedyś. „Numery telefonów” są teraz podkreślone na czarno, a nie na jasno niebieski. Kliknięcie „numeru telefonu” nie powoduje natychmiastowego uruchomienia dialera; pojawi się menu „Zadzwoń” lub „Edytuj”. Nadal jednak ból. (Android 5.1.1)
MrWhite

Zaktualizuj po wysłaniu opinii do Google: zobacz raport na productforums.google.com/forum/m/…
Phaze Phusion

1
@ w3dk Nawet jeśli jest to związane z systemem operacyjnym, tylko aplikacja Keep wykazuje takie zachowanie. Naprawdę denerwuje mnie to, że ich systemy informacji zwrotnej są najgorszymi systemami zgłaszania błędów, na jakie natknąłem się, nawet gorzej niż Microsoft.
Phaze Phusion

„tylko aplikacja Keep wykazuje takie zachowanie” - widzę to samo zachowanie w Google Hangouts i standardowej aplikacji do wysyłania wiadomości tekstowych (może to jest aplikacja Google?), z wyjątkiem tych innych aplikacji przekonwertowany tekst ma kolor jasnoniebieski (tak jak kiedyś w Keep). Jest mniej zauważalny w tych innych aplikacjach (przynajmniej dla mnie), ponieważ nie piszę tylu numerów podczas wysyłania wiadomości.
MrWhite 12.04.16

0

Współpracuję z placówkami medycznymi, a zarówno Google, jak i Microsoft wydają się automatycznie zmieniać te 10-cyfrowe numery krajowych operatorów na numery telefonów, co jest uciążliwe. Jeśli jednak wybiorę 10 cyfr i podkreślę je, łącze telefoniczne zniknie. Jeśli nie przeszkadza ci podkreślenie, może to być rozwiązanie.


„... i podkreśl to”? Jak to „podkreślić”? Google Keep nie obsługuje formatowania tekstu?
MrWhite,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.