Przeglądarka na Androida


16

Jaka przeglądarka działa na Androidzie? To jest Chrome czy jego zmodyfikowana wersja? Na marginesie, jak mogę otworzyć skróty do stron zapisane w przeglądarce Internet Explorer w systemie Windows na karcie SD w przeglądarce?

Odpowiedzi:


16

Domyślna przeglądarka jest, o ile wiem, po prostu nazywana „przeglądarką” i jest oparta na silniku renderowania WebKit . Android 2.2 i nowsze używają silnika javascript V8 . Połączenie WebKit i V8 sprawia, że ​​przeglądarka jest bardzo podobna do zwykłego Chrome.

Istnieje podobne pytanie: która jest domyślną przeglądarką Androida? .


Tak, to pytanie zostało przeniesione tutaj.
ale

8

Przeglądarka korzysta z WebKit do renderowania. WebKit został pierwotnie opracowany przez Apple z silnika renderującego KHTML, który napędza przeglądarkę internetową / menedżera plików Konqueror. Silnik WebKit od samego początku jest open source i jest używany w wielu przeglądarkach, w tym w Apple Safari, Google Chrome i kilku innych mniejszych przeglądarkach.

Mechanizm Javascript przeglądarki Androida to silnik Google V8, który jest również używany w Chrome.

Nie zgadzam się jednak z powyższymi dwoma poprzednimi odpowiedziami. Chromium to baza kodu o otwartym kodzie źródłowym, z której pochodzi Google Chrome, ale uważam, że przeglądarka Androida ma własną bazę kodów. Nie sądzę, że przeglądarka Androida wywodzi się z Chromium, który zawiera kod do integracji z zarządzaniem oknami, kartami, rozszerzeniami i wieloma innymi funkcjami, które dobrze nadają się do pracy na komputerze.

Przeglądanie na telefonie komórkowym to inne doświadczenie i uważam, że aplikacja Google Android do przeglądarki NIE pochodzi bezpośrednio z bazy kodu Chromium, chociaż implementuje również komponenty wbudowane w Chromium.


1
w rzeczywistości przeglądarka Android i Chrome są oparte na pakiecie internetowym (a dokładniej silniku renderującym webcore), ale zostały opracowane osobno. W Androidzie 2.2 przeglądarka przełączyła się na silnik javascript v8 opracowany dla Chrome.

3

Domyślna przeglądarka oparta jest na Webkit (tak samo jak chrome). Ma również ten sam silnik Javascript V8. Powiedziałbym więc, że domyślna przeglądarka Androida to zmodyfikowana wersja Chrome.


2

Każda wersja Androida ma „przeglądarkę Androida”, która jest w zasadzie wycinkiem przeglądarki Chromium typu open source. Na przykład przeglądarka systemu Android działająca w AOSP v4.4 (KitKat) jest oparta na tym samym kodzie, co Chrome 30.0.0. Aplikacje korzystające z WebViews używają tej przeglądarki Androida (nie domyślnej przeglądarki użytkownika).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

https://developer.chrome.com/multidevice/webview/overview http://decadecity.net/blog/2013/11/21/android-browser-versions


1

Jest to wersja Chromium na Androida, którą Google zbudował na bazie Webkit. Przeglądarka, którą nazywamy Chrome, jest zbudowana na Chromium z oddzielnymi wersjami dla Windows, OS X i Linux.

Część funkcjonalności została usunięta lub zmniejszona w wersji dla Androida.

Jest podobny do Safari i Mobile Safari w tym sensie, że wiele z tych kodów aplikacji to Webkit, a na dodatek Webkit zawiera podobny / identyczny kod między nimi, ale zawierają one również wiele części kodu, które są całkowicie różne.

Google właśnie przygotowało się na Open Sourcing Chromium

http://sites.google.com/a/chromium.org/dev/Home


-1

Kilka.

Masz Opera Mini. Masz wersję Firefox 4 Beta (najnowszą). Masz Skyfire (świetny i szybki) i przeglądarkę Dolphin.

Wszystkie z wadami i zaletami.

Masz je w Android Market


1
Dzięki Lordinario, miałem na myśli domyślną przeglądarkę.
Francisc
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.