Czy jest jakiś sposób na ponowne renderowanie fotosfery?


12

Zrobiłem dziś fotosferę i poszedłem do galerii, aby poczekać, aż się wyrenderuje. Podczas renderowania przełączyłem się z krajobrazu na portret, a aplikacja galerii uległa awarii. Pozostały mi wstępnie wyrenderowane, niezszyte obrazy.

Czy jest jakiś sposób, aby zmusić galerię do ponownego renderowania fotosfery? Czy po prostu muszę go ponownie wziąć?

Odpowiedzi:


5

Nie jest to pełna odpowiedź (sam przyszedłem tutaj, szukając odpowiedzi), ale oto kilka częściowych rozwiązań, które do tej pory wymyśliłem, być może ktoś inny może je poprawić.

 1. Przede wszystkim można znaleźć pliki tymczasowe dla ostatnich kilku sesji fotosfery /sdcard/Android/data/com.google.android.gallery3d/files/panorama_sessions/. Możesz je wyodrębnić i użyć zewnętrznego programu, takiego jak hugin, aby je zszyć. Próbowałem tego na kilku fotosferach i chociaż nie wyszły świetnie, mam przynajmniej coś zamiast niczego. Trzymałem pliki i rozglądałem się za dobrym przewodnikiem po użyciu Hugina.
 2. Udało mi się oszukać aplikację fotograficzną, aby ją ponownie przetworzyć, ale nie przyniosła pożądanego rezultatu. Oto co zrobiłem:
  • Podłączyłem telefon do laptopa i wszedłem do katalogu, w którym znajdują się pliki sesji (przez powłokę adb).
  • Zidentyfikowałem katalog dla mojej poprzedniej sesji
  • Podczas gdy aparat jest nadal podłączony do laptopa, zacząłem robić nową fotosferę, zrobiłem kilka zdjęć
  • Zidentyfikowano katalog nowej sesji
  • Skopiowano wszystkie pliki ze starego katalogu sesji do nowego katalogu sesji
  • Zakończono fotosferę, aby uruchomić przetwarzanie.

Zdjęcie aplikacja nie przetwarza stare obrazy, ale nie ponownie przeczytał session.metai orientations.txta zamiast tego wykorzystuje dane z nowej sesji (musi być buforowane w pamięci). Powoduje to, że nie dostajesz pełnej fotosfery, chyba że wykonasz ją również w nowej sesji, co nie mam nic przeciwko zrobieniu tego w celu zapisania fotosfery, poza tym, że zdałem sobie sprawę, że musiałem uchwycić nową fotosferę w dokładnie takiej samej sekwencji, jak poprzednio, lub powstały obraz będzie nie na miejscu, ponieważ zostałby zszyty w niewłaściwej kolejności.

Idealnie, jeśli w aplikacji fotograficznej jest ukryte zadanie wywoływania renderowania, powinniśmy być w stanie uruchomić go w starym folderze sesji, ale nie wiem od czego zacząć.


Prawidłowa ścieżka do znalezienia zdjęć znajduje się w aktualnych wersjach Androida 7.x, /storage/emulated/0/Android/data/com.google.android.GoogleCamera/cache/panorama_sessions/zgodnie z odpowiedzią Żaka . W przeciwnym razie bardzo przydatna odpowiedź!
tanius 13.01.18

Dla mnie było/sdcard/Android/data/com.google.android.GoogleCamera/files/panorama_sessions
Benedikt Köppel,

5

Aby wyjść z awarii podczas ściegu panoramicznego, zrobiłem to:

Użyj eksploratora plików na Androidzie, aby skopiować folder zawierający nieszyfrowane pliki z pamięci podręcznej: /storage/emulated/0/Android/data/com.google.android.GoogleCamera/cache/panorama_sessions/ do folderu zdjęć i wykonać kopię zapasową zdjęć Google. Następnego dnia otrzymałem powiadomienie, że zdjęcia zaszyły moją panoramę.


0

Nie, nie ma sposobu na ponowne przesłanie fotosfery. Traci oryginalne dane po renderowaniu. Nawet po awariach.


Dziękuję za odpowiedź. To było prawie to, czego się spodziewałem, chciałem tylko upewnić się, że gdzieś nie umknę.
DeadlyBrad42
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.