Jaki jest najbardziej kompletny sposób na usunięcie wszystkich danych z mojego telefonu, aby nie można go było odzyskać?


10

Właśnie dostałem mojego zamiennego Droida i wyślę mojego obecnego Droida z powrotem do Motoroli. Jestem pewien, że zamierzają go odnowić i odsprzedać. Zrobiłem kopię zapasową wszystkiego i zamierzam zachować swoją kartę microSD, ale jak zapewnić, że wszystkie dane zostaną całkowicie usunięte z pamięci wewnętrznej, aby nie było szans, że ktoś może je odzyskać?

Odpowiedzi:


4

Zachowanie karty microSD jest prawdopodobnie najważniejsze, więc ponieważ jest to już plan, wystarczy telefon.

Nie mogłem przysiąc na to, ale użyłem go podczas sprzedaży mojego g1: odinstaluj wszystko - z wyjątkiem przeglądarki plików Astro lub podobnej Użyj astro, aby usunąć wszystkie foldery związane z aplikacjami usuń astro Użyj „przywracania danych fabrycznych” (w wersji 2.2 w sekcji Prywatność ) Włącz i sprawdź, czy wita Cię jako nowego użytkownika Wyłącz zasilanie Wyjmij kartę SIM Włącz i sprawdź, czy działa jeszcze mniej Wyłącz i wyślij


4

Wykonaj reset fabryczny, a następnie zapisz w pamięci i zresetuj ponownie. To najlepszy sposób, jaki udało mi się znaleźć, aby zapobiec resztkom danych.

Wiedziałem, że dzięki napędowi magnetycznemu prawie zawsze zachowuje się pozostałość danych. Uważam, że standardem skutecznego usuwania informacji z napędu magnetycznego jest wymazywanie i ponowne zapisywanie na dysku 7-20 razy (nie podawaj mi tej liczby). Miałem wrażenie, że po usunięciu danych z pamięci flash pamięć zniknęła na dobre, ale przypomniałem sobie historię kobiety, która znalazła pornografię na odnowionej Evo . Zapytałem więc o przechowywanie danych w Superuser w pamięci flash i stwierdziłem, że czasami dane mogą pozostać po ich usunięciu. Zalecenia były następujące: formatowanie, zapisywanie w pamięci i formatowanie ponownie.

Aby sformatować, jak sugerowały powyższe odpowiedzi, wykonałem reset fabryczny. Można to zrobić na Droidie na dwa sposoby:

  1. Przejdź do menu „Ustawienia”, wybierz „Prywatność”, a następnie „Przywróć dane fabryczne”
  2. Wykonaj twardy reset

Ostatecznie właśnie przywróciłem ustawienia fabryczne, ponieważ byłem zbyt leniwy, aby załadować pamięć systemową i podejrzewam, że 99,99% przywrócenie ustawień fabrycznych jest wystarczające, ale dobrze jest wiedzieć, jakie jest ryzyko.


1

Należy pamiętać, że utworzenie kopii danych i zniszczenie oryginalnych danych nie jest kopią zapasową, a jedynie działaniem transportowym.

Utwórz kopię swoich danych na innym urządzeniu / pamięci USB z telefonu i użyj polecenia przenoszenia . Spowoduje to utworzenie kolejnej „kopii” i zasadniczo upewni się, że niczego nie zapomniałeś przenieść. Przenoszenie danych również „usuwa” odbywa się z oryginalnego urządzenia. (lepiej zapisz niż przepraszam)

Teraz zrób listę wszystkich rzeczy, których nie chcesz, aby były otrzymane i upewnij się, że zostały usunięte / usunięte. Następnie wykonaj reset danych fabrycznych (z menu ustawień lub menu rozruchu) i sprawdź, czy telefon jest naprawdę czysty.


1

Jak rozumiem, przywracanie ustawień fabrycznych „usuwa” tylko określone pliki i bazy danych użytkownika. Nadal można je odzyskać, jeśli przynajmniej raz nie zostaną zastąpione.

Również wewnętrzna pamięć flash Android jest podzielona na kilka obszarów z niezależnym systemem plików. Niektórych z tych partycji nie można bezpośrednio zapisać.

Zrobiłbym następujące czynności: 1. Przywróć ustawienia fabryczne. 2. Zainstaluj jak najwięcej aplikacji, aby zastąpić prawie wszystkie bloki danych na partycji „data”. 3. Wykonaj kolejny reset do ustawień fabrycznych.

Gdyby istniała standardowa pamięć ROM do zastąpienia obecnie zainstalowanej pamięci ROM, ponownie zainstalowałbym również tę pamięć ROM.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.