Jak zainstalować czcionkę hindi w systemie Android 2.1?


Odpowiedzi:


3

Brak obsługi wbudowanego języka hindi lub innych języków indyjskich we wszystkich wersjach Androida włącznie z FroYo (2.2). Gingerbread (2.3) obsługuje język hindi jako język zgodnie z tym postem

Jeśli szukasz klawiatury hindi, potrzebujesz aplikacji HindiIME APK firmy Samsung - zazwyczaj instaluje się ją w telefonach sprzedawanych przez Samsung w Indiach. Aby obejść ten problem, użyj Opera Mini na Androida - poprawnie renderuje czcionki Unicode Devanagiri.


Właściwie mam kilka smsów w czcionce hindi, których nie mogę przeczytać, więc jak je odczytać
Jeevan Bhatt

@Jeevan Nowy Tłumacz Google ma funkcję tłumaczenia SMS-ów. Sam tego nie próbowałem, ale zauważyłem, że dostępna jest hindi. Możesz tego spróbować. Po otwarciu aplikacji w lewym dolnym rogu powinna być dostępna opcja „Tłumaczenie SMS-ów”. Stąd możesz wybrać poprawną wiadomość do przetłumaczenia. Mam nadzieję, że to pomoże
Daniel

Twoje sugestie w ostatnim akapicie są bezcelowe, ponieważ nie ma zainstalowanej czcionki systemowej.
Android Quesito,

@SachinShekhar - czy odnosisz się do mojej odpowiedzi? W momencie pisania tego tekstu Galaxy I7500 i Galaxy Spica rzeczywiście miały klawiatury hindi.
Sparx,

3

Niestety SAMSUNG nie zainstalował czcionki hindi w indyjskim wariancie Galaxy S. Istnieje jednak obejście. W tym celu potrzebujesz dostępu do roota. Możesz zastąpić plik DroidSansFallback.ttf znajdujący się w katalogu / system / fonts / w telefonie czcionką wymienioną w pierwszym poście tego linku http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=798380 .

Uruchom ponownie i ciesz się. :)


1

Jak zauważyli inni, Android nie obsługuje języka hindi (ani żadnego innego języka wymagającego złożonego układu tekstu, z wyjątkiem arabskiego). Oto odpowiedni wpis dotyczący błędu w języku hindi w GingerBread: http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=12981

Możesz uzyskać pewną formę czytelności, instalując czcionkę hindi, ale nie będzie ona poprawnie kształtować. Jeśli nie możesz z tym żyć, musisz zainstalować aplikacje innych firm obsługujące język hindi. To powiedziawszy, Galaxy 5 i Galaxy 3 sprzedawane w Indiach (wariant indyjski) mają obsługę hindi, ale nie Galaxy S! Błąd Samsunga na ten temat.1

Ten post XDA zawiera instrukcje podsumowane poniżej:

 1. Zainstaluj HinKhoj Dictionary, a następnie Go SMS Pro .

 2. Otwórz Go SMS, przejdź do „Ustawienia wyglądu”

  1. Kliknij „Skanuj paczki czcionek”
  2. Przejdź do „Dostosowywania listy konw.” W „Wyglądzie listy konwersacji”, wybierz „Czcionka czasu i wiadomości” i wybierz „Słownik hindi Hinkhoj”. Automatycznie wybierze czcionkę „Mangal”.
  3. Naciśnij przycisk Wstecz 3 razy i wybierz opcję zapisania ustawień.
  4. Teraz przejdź do „Dostosowywania konwersacji” z „Wyglądu konwersacji” i zmień „Czcionka przychodząca” i „Czcionka wychodząca” tak samo jak powyżej i zapisz to ustawienie pod inną nazwą.
  5. Wreszcie zarówno w „Wyglądzie listy konwersacji”, jak i „Wyglądzie konwersacji” zastosuj Ustawienia zdefiniowane przez użytkownika jako zapisaną nazwę.
 3. Wyjdź z aplikacji i uruchom ponownie telefon.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.