Różnice między OsmAnd i OsmAnd +


11

Jaka jest różnica między darmową wersją OsmAnd a wersją Plus?

Jedyne informacje, które znalazłem, wydają się nieaktualne. Podczas korzystania z wersji darmowej jedynym ograniczeniem, które zauważyłem, była wskazówka, że ​​mogę pobrać tylko 10 różnych map.

Odpowiedzi:


5

Na dzień dzisiejszy (24.03.2016) OsmAnd ma 3 wersje publicznie dostępne. Jest to możliwe, ponieważ OsmAnd jest oprogramowaniem GPL i dlatego może być dowolnie kompilowane i dystrybuowane.

1: Darmowa wersja dla programistów , sparaliżowana do 10 pobrań i brak możliwości Wikipedii.

2: Wersja płatna dla deweloperów , niesprzężona.

3: Wersja F-Droid , niesprzężona, ale ma wolniejsze aktualizacje niż wersja płatna.


Istnieje również wersja nocna, dostępna tutaj. download.osmand.net/latest-night-build Nie sądzę, że ma jakieś ograniczenia dotyczące pobierania itp. I jest najbardziej aktualny, choć może być niestabilny / błędny.
vclaw

6

Na dzień 28.03.2013 różnica polega na tym, że w wersji bezpłatnej jest ograniczona do 10 pobrań (map, pakietów głosowych itp.) I nie obsługuje treści Wikipedii offline.

Wiem, ponieważ wypróbowałem darmową wersję, a następnie kupiłem plus, aby móc pobrać całe kraje europejskie. Myślę też, że to naprawdę dobra aplikacja za 7 euro.


10 pobrań: Czy masz na myśli, że gdy pobierzesz 10 razy, i nie możesz już pobierać, nawet po usunięciu pobranych danych?
Nicolas Raoul,

4

Istnieją 3 wersje Osmandu

Wersja bezpłatna: w pełni funkcjonalna

Wersja Market Plus: w pełni funkcjonalna, używana jako sposób na przekazanie darowizny programistom jako zachęta do dalszego ulepszania.

Wersja F-Droid: źródłowa skompilowana wersja bezpłatnego oprogramowania przez fdroid, prawie bez zmian w normalnej wersji. Niezbyt częste aktualizacje aplikacji. Mapy są aktualizowane w taki sam sposób, jak w oficjalnej wersji.

W żadnym wypadku nie instaluj jednocześnie dwóch wersji, poważnie zniszczy to obie aplikacje, pliki map na sd, twoje zdrowie psychiczne i moc baterii.


1
Nie wiedziałem o konfliktach między różnymi wersjami. I tak nie ryzykuj, dzięki!
Milo

1
Wersja darmowa na rynek ma zarówno ograniczenie 10 pobrań, jak i wyżej wspomniane ograniczenie zawartości Wikipedii offline. Czy wiesz, czy wersja f-droid nie ma żadnego z tych ograniczeń?
PonyEars,

Wiem, że wersja F-Droid nie ma ograniczenia pobierania. Bez problemu pobrałem wszystkie 50 stanów. Jednak nie wiem, czy używa wikipedii, ponieważ nigdy nie korzystałem z tej funkcji (i nie wiedziałem o tym, dopóki nie zobaczyłem tego pytania). Domyślam się, że nie ma tego ograniczenia.
Stephen Schrauger

1
Ta odpowiedź jest niepoprawna. Właśnie pobrałem wersję bezpłatną Market i miała ona ograniczoną funkcjonalność opisaną w drugiej odpowiedzi.
Marzec Ho
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.