Czy alarm działa, gdy mój telefon jest wyłączony?


32

Czy alarm nadal się włączy, jeśli wcześniej wyłączę telefon?

Przykład: kiedy mam niski poziom naładowania baterii, muszę iść spać i obudzić się o godzinie X. W pobliżu nie ma ładowarki. Czy powinienem wyłączyć telefon?

Uwaga: jeśli robi to jakąkolwiek różnicę, mój telefon to Galaxy S z systemem froyo


2
Oznacz ten problem gwiazdką, jeśli interesuje Cię dodanie przez Google niezbędnej struktury dla alarmu sprzętowego: code.google.com/p/android/issues/detail?id=1942 Jednak ze względu na otwarty charakter Androida, producenci muszą dołączyć niezbędny sprzęt do wyłączenia alarmu i Google nie jest w stanie zmusić wszystkich producentów do zrobienia tego.
Lie Ryan,

2
W rzeczywistości działa na OnePlus One ( forums.oneplus.net/threads/power-off-alarm.300539 ) Telefon uruchomi się, aby uruchomić alarm! (Prawdopodobnie więcej marek ma to, ale doświadczyło tego na moim OPO.)
Paul

Cyanogenmod ma tę funkcję. Jest zainstalowany na OnePlus One. Możesz go jednak zainstalować na Galaxy S.
Ondrej Bozek

Odpowiedzi:


15

Nie, jeśli telefon jest wyłączony, nic nie może zrobić. Jeśli jest w trybie uśpienia, gdy ekran jest wyłączony i nie jest używany, alarm nadal będzie działał, podobnie jak inne rodzaje powiadomień. Nigdy nie próbowałem tego specjalnie na Galaxy S, ale jestem całkiem pewien, że jest to uniwersalna zasada.


1
Potwierdzę to jako właściciela Galaxy S. Gdy telefon jest wyłączony, faktycznie jest wyłączony. To nie jest tryb wyłączony.
Mateusz

1
W motoroli razr d3 działa, gdy telefon jest wyłączony :)
Enrique San Martín

W motoroli 2. generacji (2014), gdy telefon jest wyłączony .. nie dzwoni alarm .. :(
Lucky

Używam Lenovo K5 +. Telefon jest wyłączony, ale budzik automatycznie go włącza.
vee

1
Ta odpowiedź jest z reguły nieprawidłowa, awans mojej galaktyki wspierał tę funkcję na Androidzie 4.1.2, a niektóre inne telefony też. Rozczarowuje fakt, że nie jest on powszechnie wdrażany.
BramMooij,

12

Niestety nie działa, gdy telefon jest wyłączony, jak niektórzy już sugerowali.

Moja sugestia: przełącz go w tryb samolotowy - w ten sposób telefon prawie zużywa zerową energię (z powodu braku połączenia sieciowego itp.), A masz dużą szansę, że bateria wytrzyma do rana, w którym zadzwoni alarm poza!


Ale lubię mieć miękki reset wszystkich pamięci RAM i komponentów i co noc przez wyłączenie go. Mój Lenovo K6 włącza się automatycznie, kiedy nadszedł czas alarmu, dlaczego droższe telefony go nie obsługują ...
Xerus,


1

Mam OnePlus2 i mam nowy telefon, aby go wymienić. Wyłączyłem OnePlus2 i pozostawiłem go odłączonego na noc, ale nie wyłączyłem alarmu. Do tej pory automatycznie się włączył i zadzwonił do mnie rano dwa razy.

Tak więc, w zależności od modelu telefonu, wydaje się, że jest to dzisiaj rzecz.


Czy ktoś może wyjaśnić, jak to działa?
Athira

Wygląda na to, że w OnePlus jest to dodatkowa funkcja: forums.oneplus.com/threads/power-off-alarm.300539 . Najbliższą rzeczą w interfejsie API Androida, którą widzę, jest to RTC_WAKEUP, ale działa to tylko wtedy, gdy urządzenie jest włączone (budzenie oznacza, że ​​urządzenie znajduje się w trybie uśpienia, takim jak zablokowany ekran). Więc prawdopodobnie działa na OxygenOS, ponieważ zastrzeżona aplikacja alarmowa przechowuje swój stan w pliku, który OxygenOS odczytuje po wyłączeniu i ustawia gdzieś sprzętowo funkcję pobudzania zasilania.
binki
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.