Jak wyczyścić akcje udostępniania związane z „kopiowaniem do schowka”?


12

Przypadkowo ustawiłem zamiar udostępniania, aby zawsze kopiować do schowka. Wiem, że zwykle, aby usunąć powiązanie z tymi ustawieniami domyślnymi, idziesz do Ustawienia> Aplikacje> Wszystkie> [związana aplikacja] i naciskasz stamtąd przycisk „Wyczyść domyślne”, ale przyjrzałem się wszystkim rzeczom związanym z systemem lub tekstem w tam i nie mogę znaleźć niczego z takim domyślnym zestawem.

W moim googlowaniu znalazłem ten wątek na XDA Developers, który dokładnie opisuje ten problem, ale nie ma na nie odpowiedzi.

Jeśli ma to znaczenie, to działanie jest tym, którego aplikacja Github używa do udostępniania problemów.


Sprawdź, czy może to rozwiązać Default App Manager Lite lub DefaultApp Reset . Jeśli tak, przygotuję bardziej szczegółową odpowiedź :)
Izzy

Dzięki. Niestety, żadna z tych czynności nie wymienia działań, które staram się rozwiązać.
dwukropki

1
Bałem się tego (dlatego nie udzieliłem odpowiedzi od razu). Kolejna rzecz, którą możesz spróbować: Andmade Share twierdzi, że zastępuje menu udostępniania. Powinno to przynajmniej wywołać wezwanie do działania :)
Izzy

Hej, genialnie. Zainstalowałem to, uruchomiłem odpowiednią akcję udostępniania, anulowałem, a następnie odinstalowałem. Rozwiązany! Wielkie dzięki. Możesz to opublikować jako odpowiedź.
dwukropki

Chłodny! Właśnie na to liczyłem. OK, dam odpowiedź. Dziękuję za opinię!
Izzy

Odpowiedzi:


7

Istnieje wiele sposobów na wyczyszczenie „domyślnych działań”:

  • Przeglądając listę aplikacji w Ustawieniach → Aplikacje → Zarządzaj aplikacjami , sprawdzając, czy w każdym wpisie znajduje się przycisk „Wyczyść wartości domyślne”, i naciśnij ten przycisk (niezbyt przyjazny dla użytkownika - aw tym szczególnym przypadku oczywiście nie można go zastosować, ponieważ Wydaje się, że działanie nie jest powiązane ze specjalną aplikacją)
  • Korzystanie z aplikacji pomocniczej, takiej jak np. Default App Manager lub DefaultApp Reset (znacznie bardziej przyjazny dla użytkownika - ale nie nadaje się w tym przypadku z tego samego powodu, co w poprzednim punkcie)
  • Instalowanie innej aplikacji, która używa tego samego celu (w przypadku „ekranu głównego” i klawisza „domu”, innego programu uruchamiającego, aby dać przykład) - nie zawsze łatwo jest ustalić, która aplikacja może być odpowiednia do tego celu. To właśnie tutaj w naszym przypadku prowadzi do sukcesu, instalując aplikację Andmade Share
    Uwaga: Nie musisz utrzymywać tej aplikacji zainstalowanej. Jest to instalacja aplikacji, która „upuszcza” domyślną. Jest to również cel, dla którego działa następny element:
  • Aktualizacja / odinstalowanie jednej z aplikacji, które obecnie wykorzystują ten zamiar (na przykład powyżej: dlatego zostaniesz ponownie zapytany, kiedy program uruchamiający otrzymał aktualizację) - ten punkt jest kompletny :)

1
Uwaga dla każdego, kto natknie się na to: jeśli wybierzesz opcję trzecią, pamiętaj, że nie musisz pozostawiać nowej aplikacji po zresetowaniu domyślnej; możesz zainstalować, a następnie natychmiast odinstalować po ponownym uruchomieniu akcji.
dwukropki

1
Dobra uwaga, @IainDawson - to było dla mnie zbyt oczywiste, więc zapomniałem to załączyć (przekleństwo tych, którzy są w to głęboko zaangażowani;). Za twoją zgodą dodam to bezpośrednio do mojej odpowiedzi, aby nie zostało przeoczone.
Izzy

3

Chociaż rozwiązanie Izzy (powyżej) jest genialne, nie działało dla mnie na Nexusie 5 z Androidem 4.4. Natknąłem się na błąd po zainstalowaniu aplikacji do zrobienia. Za każdym razem, gdy próbuję udostępnić stronę w Chrome, domyślnie jest to Google Keep! Dziwne, ale problem i rozwiązanie podano tutaj :

http://www.reddit.com/r/Android/comments/1rcnow/did_the_default_behavior_of_share_change_in/

Zasadniczo wystarczy przejść do Ustawień ... Aplikacje, a następnie kliknąć menu przepełnienia w prawym górnym rogu. Po otwarciu wybierz Resetuj preferencje aplikacji. Poza tym, że muszę ponownie wybrać domyślny program uruchamiający, wydaje się, że rozwiązał problem bez żadnych skutków ubocznych.

Podziękowania dla tacomonstrous w Reddit za rozwiązanie.


Na Androidzie 4.4 wystąpił problem z tym, że Chrome został przypięty, aby jakoś skopiować do schowka. To rozwiązanie działało świetnie, dzięki!
halr9000,

To był błąd, który podobno został teraz naprawiony: code.google.com/p/android/issues/detail?id=61937 Dziękuję, bo trzeba zresetować wszystkie preferencje dla „ Wyłączonych aplikacji, wyłączonych powiadomień aplikacji, domyślnych aplikacji do działania, ograniczenia danych w tle dla aplikacji i wszelkie ograniczenia uprawnień ”idą za daleko.
nealmcb

0

Innym sposobem jest zaznaczenie tekstu i dotknięcie przycisku udostępniania w wyskakującym menu. Następnie dotknij i przytrzymaj „skopiuj do schowka”, a następnie wybierz „Informacje o aplikacji”. Brawo! Otóż ​​to.

mój Android to 7.1.1 i wybieram tekst na stronie internetowej w aplikacji chrome, więc widzę ten przycisk udostępniania.


0

Okazuje się, że aplikacją odpowiedzialną za „Kopiuj do schowka” jest Dysk (jak na dysku Google), przynajmniej na moim urządzeniu. Usunięcie ustawień domyślnych może załatwić sprawę!


0

Musisz wyczyścić dane z biblioteki współdzielonej Androida w Ustawienia> Aplikacje / Aplikacje. Jest to aplikacja systemowa. Wyczyszczenie danych zadziałało dla mnie natychmiast.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.