Czy aplikacje oszczędzające baterię naprawdę działają? Czy można programowo oszczędzać baterię?


9

W sklepie Google Play znajduje się wiele aplikacji, które podwoją lub potroją żywotność baterii. Czy to tylko mit? A może naprawdę?

Jeśli naprawdę oszczędzają trochę energii, dlaczego Android nie robi tego domyślnie?

Odpowiedzi:


11

Te aplikacje oszczędzania baterii prawdopodobnie działają poprzez zabijanie zadań, obniżanie jasności, wyłączanie danych lub połączenia internetowego i kilka innych rzeczy. Te małe rzeczy z pewnością oszczędzają baterię w taki czy inny sposób.

Dlaczego Android nie robi tego domyślnie? Nie wiem ; musisz zapytać o to programistów Androida. Gdyby Android zrobił to, co robią aplikacje oszczędzające baterię, ograniczyłyby Androida. Kto chce, aby ich ekrany zawsze były w niskiej jasności? Czy ich połączenie internetowe jest wyłączone, gdy nie jest używane? Lepiej jest, aby takie rzeczy były lepsze dla ludzi, a aplikacje na baterie (i inne powiązane aplikacje lub narzędzia) pomogą im to zrobić.

Zobacz także ten post na temat wydłużania czasu pracy baterii: Co mogę zrobić, aby wydłużyć czas pracy baterii na moim urządzeniu z Androidem?


2

Aplikacje oszczędzające baterię są bezużyteczne. Możesz oszczędzać czas pracy baterii, ręcznie zmniejszając jasność, czas oczekiwania na ekranie, czas podświetlenia lub wyłączając dane, GPS, Wi Fi, niebieski ząb itp. W ustawieniach. Aplikacja nie musi tego robić. Te aplikacje faktycznie pobierają więcej energii z twojego urządzenia. Myślę więc, że Android nie potrzebuje aplikacji oszczędzającej baterię.


-3

Uwierz lub nie. UWAGIJĄ, ALE POKAZUJĄ REKLAMĘ, a ostatecznie zużywają więcej baterii. Zaprezentują animację pokazującą listę aplikacji, które dla nas zamykają. Ale nic nie robią. Dowód jest taki, po prostu przejdź do menedżera aplikacji i sprawdź informacje o aplikacji, wszystkie te aplikacje działają w tle.


1
Ale nic nie robią. ” - to dość śmiałe twierdzenie. Greenify działa również w tle, ale działa znakomicie. Rozważ utworzenie kopii zapasowej roszczenia za pomocą źródeł technicznych lub szczegółowych informacji.
Firelord
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.