Dlaczego mój Android nie śni na jawie?


12

W Settings > Display > DaydreamMam
- wybrałem jeden (dowolny, ale teraz jest to tylko standardowy Zegar ) - kiedy marzyć = zadokować lub naładować
- „zacznij teraz” działa dobrze.

Podłączyłem Nexusa 4 kablem USB do ładowarki ściennej, a „Zegar” potwierdza ładowanie (prąd zmienny), 45%

Settings > Display > Sleepjest ustawiony na 15 sekund, podczas gdy próbuję sprawić, by śniło mi się do pracy. Jeśli / kiedy to zadziała, prawdopodobnie ustawię to na 2 minuty.

Pomimo powyższych ustawień i zasilania sieciowego telefon nigdy nie marzy. Dlaczego nie?

To jest Nexus 4 z zapasem 4.2.2, nie zrootowany, nie superuserowany (jeszcze).


FWIW, mam też Nexusa 4 (4.2.2), który marzy OK, gdy ładuję (ładowarka USB do ściany), gdy usypiam po 15 sekundach. Przypuszczalnie śpi po wyznaczonym czasie? Czy to możliwe, że jest uruchomiona aplikacja, która uniemożliwia śnienie na jawie ?!
MrWhite

@ w3d - W opcjach programisty zaznaczone jest „nie zasypiaj”, w przeciwnym razie ekran po prostu się wyłączy, prawda? Jak marzenie może działać, nawet jeśli jest wyłączone? ... Właściwie po prostu odznaczyłem to, aby wypróbować, a teraz działa! Opublikuj swój komentarz jako odpowiedź, abym mógł go zaakceptować! :-D
Torben Gundtofte-Bruun

1
Chociaż „Daydream” jest aktywowany, gdy urządzenie śpi i zasadniczo zastępuje domyślne zachowanie urządzenia, gdy urządzenie normalnie śpi. Jeśli zaznaczone jest „Nie zasypiaj”, urządzenie nigdy nie uruchamia „trybu uśpienia”. Większość ludzi nigdy nie musi wchodzić w „Opcje programistyczne” (w końcu jest ona domyślnie ukryta w Androidzie 4.2+), więc uczynienie tego wymogu byłoby trudne dla większości. „Daydream” jest jak warunkowe „czujność”.
MrWhite

Odpowiedzi:


10

Jak wspomniano w komentarzach, mam także Nexusa 4 (4.2.2), który marzy OK, gdy ładuję (ładowarka USB do ściany) po 15 sekundach uśpienia.

„Daydreaming” jest uruchamiany, gdy urządzenie przechodzi w tryb uśpienia (lub gdy normalnie tryb uśpienia byłby uruchamiany). Wydaje się, że jeśli opcja „nie zasypiaj” jest zaznaczona w „Opcjach programisty”, tryb uśpienia nigdy się nie uruchamia, a urządzenie nigdy nie śni na jawie. Rozwiązaniem jest więc odznaczenie opcji „czujność”.

„Daydream” jest jak warunkowa opcja czuwania. Ekran nie wyłącza się i dlatego urządzenie można ustawić na sen na jawie tylko wtedy, gdy jest podłączone do źródła zasilania.


5

Daydream nie uruchamia się, jeśli telefon jest wyłączany przyciskiem.


To rzeczywiście był mój problem podczas testowania trybu Daydream. Nie chciałem czekać trzech minut na przekroczenie limitu czasu ekranu, więc naciskałem przycisk zasilania. Testy poszły znacznie lepiej po przeczytaniu Twojej odpowiedzi i zmianie limitu czasu na 15 sekund.
Trebor Rude

„jeśli telefon jest wyłączony” - powinien brzmieć: jeśli ekran jest wyłączony .
MrWhite

1

Miałem ten sam problem i znalazłem rozwiązanie w konfiguracji Daydream. Dostępna jest opcja „Więcej”, a następnie domyślnie wybierane jest uruchamianie zegara przez dokowanie. Właśnie zmieniłem to na „dokowanie” i ładowanie i to wszystko.

Mam nadzieję, że to pomoże.


0

Mrzonka budzi się tylko wtedy, gdy sam wyłączysz telefon. Po ustawieniu limitu czasu ekranu na dowolny czas, pozwól mu się wyłączyć, nie naciskając przycisku zasilania. Dlatego marzenie nie działa z opcją „utrzymuj włączony ekran”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.