Co powoduje, że bateria rozładowuje się szybciej niż ładuje się?


24

Mam Moto DROID (v1). Podczas podróży z Tyler, Teksas na lotnisko DFW, miałem telefon w stacji dokującej i ładowałem się. Korzystałem z Nawigacji do dojazdu na lotnisko, a także uruchomiłem funkcję Listen, aby odtworzyć podcast przez głośnik urządzenia. Gdy zbliżyłem się do lotniska, telefon uruchomił się ponownie kilka razy, a potem został wyłączony. Wyjąłem telefon ze stacji dokującej i zauważyłem, że jest bardzo gorący w dotyku. Na lotnisku telefon ostygł i podłączyłem go do ładowarki. Akumulator został całkowicie rozładowany!

Mój brat miał to samo doświadczenie ze swoim Moto DROID (v2). Był na 4-godzinnej drodze i korzystał z aplikacji nawigacyjnej oraz uczestniczył w połączeniu konferencyjnym (bez użycia rąk). Telefon był podłączony do stacji dokującej i ładował się przez cały czas, ale po kilku godzinach telefon uruchomił się ponownie, a następnie wyłączył z rozładowanym akumulatorem. Wyłączyliśmy telefon i na jakiś czas podłączyliśmy do ładowarki, którą można było uruchomić ponownie, i podobnie jak moja pokazała rozładowaną baterię!

Czy telefon naprawdę jest w stanie rozładować akumulator szybciej niż można go naładować za pomocą stacji dokującej? Jeśli tak, to czy istnieją znane kombinacje aplikacji lub zastosowań, które spowodują takie zachowanie?


5
Myślę, że możemy użyć twoich dwóch przykładów jako znanych kombinacji aplikacji, które spowodują takie zachowanie. :-)
Matt Casto

Nawigacja jest wspólna dla obu przykładów. Próbuję się dowiedzieć, czy jest to jakaś kombinacja składników (GPSr + BlueTooth? GPSr + Głośnik? GPSr + Anything?), Która powoduje, że telefon rozładowuje się szybciej niż się ładuje.
JadeMason

Odpowiedzi:


14

Myślę, że odpowiedziałeś na własne pytanie;)

Nawigacja zużywa dużo energii: wymaga ciągłego korzystania z GPS wraz z czytaniem mapy i przetwarzaniem tekstu na mowę. Wrzuć inną energochłonną czynność, taką jak bluetooth lub głośnik telefonu (albo dzwoniąc, albo dane, itp.), I jest bardzo możliwe, że zużyłby moc szybciej niż mógłby wyciągnąć go z ładowarki, zwłaszcza ładowarki samochodowej, chociaż dokładna szczegóły mogą się różnić w zależności od telefonu.

Oto świetna lista rzeczy, które zużywają najwięcej energii w telefonie.


2
Dzięki za tę listę. Przeraża mnie to, że 1) gdy na ładowarce nadal zasila się z baterii zamiast ominąć zewnętrzne źródło i 2) może rozładować baterię szybciej niż ładowanie.
JadeMason

@JadeMason: Mam na myśli, że kiedy może potrzebować więcej energii, niż ładowarka może zapewnić, co innego może zrobić, niż użyć baterii ...
Mehrdad

5

Upewnij się, że ładowarka wytwarza 1 amper. Większość ładowarek samochodowych, które nie są specjalnie przeznaczone dla smartfonów lub nie zawierają danych wyjściowych, będą miały natężenie .5 A.


1
W obu przypadkach korzystaliśmy z adaptera zestawu samochodowego Motorola. Nie umieściłem miernika na adapterze, ale ponieważ pochodzi on od producenta telefonu i jest przeznaczony do użytku z telefonem, zakładam, że ma on właściwe natężenie.
JadeMason

1

To może być po prostu nonsensowna historia, ale oto początek.

Niektóre „ładowarki” nie dostarczają wystarczającej mocy, aby w pełni i szybko naładować urządzenie. Ładowarka samochodowa może po prostu nie zapewniać wystarczającej mocy, aby ładować się szybciej niż aplikacje używają akumulatora.

Zauważyłeś, że kabel komputerowy ładuje się wolniej niż ładowarka sieciowa. Jest tam różnica.


0

Zawsze możesz podkręcić telefon, zauważam znaczący spadek generowanego ciepła, co oznacza mniejsze zużycie energii. Tak, wpływa to na wydajność, ale może dać ci to, czego potrzebujesz. Uruchamiam EVO 4G (dzięki czemu mogę podkręcić do 50% i nadal uzyskać taką samą częstotliwość MHz jak droid).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.