Nexus 4 nie włączy Bluetooth


9

Mój LG Nexus 4 działa na Androidzie 4.2.2. Używam Bluetooth do połączeń telefonicznych za pomocą zestawu słuchawkowego z jednym uchem (Plantronics M100).

Czasami zauważam w menu przełączników zasilania, że ​​Bluetooth wyłączył się, a kiedy przechodzę do ustawień BT, suwak jest rzeczywiście ustawiony na WYŁ. Kiedy dotykam suwaka, przesuwa się on na ON, ale po ułamku sekundy szybko wraca do OFF.

Czasami Bluetooth jest nawet zgłaszany jako WŁĄCZONY, ale nadal nie łączy się z żadnym innym urządzeniem BT. W tym stanie mogę wyłączyć BT, a następnie włączyć go ponownie, ale to nie rozwiąże problemu.

Tylko ponowne uruchomienie urządzenia wydaje się rozwiązać ten problem, dzięki czemu mogę ponownie włączyć BT. Dzieje się tak co drugi dzień.

Czy to błąd w Androidzie? Czy coś innego przeszkadza? Jak mogę rozwiązać ten problem?


Nie wiem, czy to coś z LG, czasami zdarza mi się ten błąd w moim zakorzenionym LG Optimus One (P500), działającym na ROMie v2.3.3. Nie spotkałem się z tym problemem z ROMami od CM7 do CM10.1
Narayanan

Doświadczyłem tego raz, jak sądzę, po tym, jak spróbowałem włączyć bluetooth, naciskając długo przełącznik w menu szybkich ustawień. Czy często włączasz i wyłączasz bluetooth? Przekonałem się, że pozostawienie go włączonego bez niczego podłączonego nie wymaga dużego rozładowania baterii.
Velociraptors

@Velociraptors: Używam aplikacji profilowej ( Lamy ), która wyłącza BT w nocy. Spróbuję pozostawić to włączone i zobaczę, czy to pomaga (i jak wpływa na żywotność baterii). Dzięki!
Torben Gundtofte-Bruun

Też to rozumiem. FWIW, nie jest to związane z częstym włączaniem i wyłączaniem Bluetooth - nawet jeśli go zostawię, wyłącza się i ten błąd ostatecznie się pojawia.
Flyto

Odpowiedzi:


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.