AVG firmy DroidSecurity - legalny? Przydatny?


9

Prześlij ponownie z StackOverflow , gdy zasugerowano, że było to bardziej odpowiednie forum. Pierwotnie opublikowałem to również w Whirlpool - jestem bardzo zainteresowany, aby zobaczyć, jakie nowe informacje mogę uzyskać od tej społeczności.

Dzisiaj patrzyłem na AVG firmy DroidSecurity na rynku i jestem trochę zdezorientowany. W bezpłatnej wersji pojawiła się ostatnia opinia, że ​​AVG nie jest powiązana z aplikacją, a inne komentarze mówią, że to złośliwe oprogramowanie spowalnia komputer, usuwa dane i wysyła spam. Ale moje umiejętności Google ujawniają artykuły, w których AVG nabyło DroidSecurity.

Czy ktoś na tym forum miał doświadczenie z tą aplikacją?

I ... czy naprawdę potrzebuję antywirusa na moim urządzeniu z Androidem? Czy to takie złe? Czy mówimy o złych rzeczach pochodzących z… aplikacji, poczty e-mail lub stron internetowych? Barwi mnie moje doświadczenie z iPhone'em, jak dotąd nic złego do zmartwienia.

Ponadto, jeśli nie ma się o co martwić, co robią te aplikacje AV? Skanujesz z pustą bazą danych?


Ten artykuł o nowym trojanie powinien dać ci wyobrażenie o obecnym poziomie zagrożeń: androidcentral.com/...
Matthew Read

Odpowiedzi:


11

Nie mam doświadczenia z tą konkretną aplikacją, ale oto moje dwa centy za drugą połowę twojego pytania.

Model bezpieczeństwa Androida jest bardzo dobrze przemyślany. Android działa na jądrze Linux (zmodyfikowana wersja) i piaskownicy każdej aplikacji za pomocą różnych środków, w tym uruchamianie każdego z nich na innym koncie użytkownika. Największym uzasadnionym zagrożeniem jest instalowanie złośliwych aplikacji. Najprawdopodobniej będą to trojany, które proszą o uzasadnione uprawnienia (odczytywanie karty SD, komunikowanie się z siecią) i używają ich do niecnych celów.

Jeśli dobrze pamiętam, część AVG dotycząca ochrony przed złośliwym oprogramowaniem działa, skanując aplikacje przed ich instalacją, podobnie jak działa skanowanie antywirusowe na pulpicie. Jest to rozsądny sposób ochrony użytkownika, złośliwe aplikacje mogą być dodawane do bazy danych, a użytkownik jest ostrzegany, jeśli wiadomo, że coś, co pobiera (z Internetu lub z rynku), jest złe. Jedynym haczykiem jest to, że Google zazwyczaj usuwa nielegalną i złośliwą aplikację ze Sklepu Play w ciągu kilku dni od jej udostępnienia. (Nie mam jednak żadnych anegdotycznych dowodów na poparcie tego roszczenia)

Jeśli więc instalujesz wiele aplikacji ze źródeł innych niż Sklep Play lub nie ufasz Googleowi w szybkim wykrywaniu złośliwych aplikacji, zainstalowanie antywirusa jest prawdopodobnie dobrym rozwiązaniem.


Ładnie odpowiedz @ num1; dobry opis problemu w ogóle i szczerze dziękuję. Na podstawie twoich uwag jestem skłonny zatrzymać aplikację. Nie mogę powiedzieć z prawdziwym stopniem pewności, że wszystkie aplikacje, które widzę na rynku, są legalne: jest wystarczająca ilość spamu i wprost sprzeczne komentarze do niektórych aplikacji, że nie jestem całkowicie przekonany, że sama reputacja jest dobrym przewodnikiem (podczas mojej pierwszej podróży do rynek oznaczyłem wiele komentarzy jako spam). Z pewnością NIE widziałem takiego poziomu podzielności na iTunes. Płomień mnie, jeśli chcesz; tak po prostu to widzę.
Robert Mark Bram

Teraz zastanawiam się, czy ktoś ma doświadczenie z AVG firmy DroidSecurity ...
Robert Mark Bram

Znalazłem ten artykuł kilka minut temu, może Cię zainteresować. blog.mylookout.com/2010/12/geinimi_trojan
num1

1

Prawda jest taka, że ​​skanowanie zużywa cykle procesora, co z kolei zużywa sok z baterii ...

Ponadto, jeśli nie ma się o co martwić, co robią te aplikacje AV? Skanujesz z pustą bazą danych?

Dlatego należy tego unikać za wszelką cenę i zignorować tak zwane produkty antywirusowe, ponieważ powoduje to strach, aby cię psychicznie i prawdopodobnie przestraszyć, i ostatecznie „ zapłaci za ich produkt ”, abyś poczuł się „bezpieczniejszy” i kołysał się w fałszywe poczucie bezpieczeństwa!

Ostatecznie sprowadza się to do odrobiny zdrowego rozsądku i podwójnej kontroli recenzji i dokładnego rozważenia, użytkownicy raczej nie zawracają sobie głowy czytaniem, jakie są uprawnienia, recenzje itd., Szczególnie z krajów, w których zakup aplikacji jest niemożliwy z powodu legalności i ograniczeń w ramach jurysdykcji i przepisów tego kraju!

W odniesieniu do uprawnień, dlatego programiści publikują wyraźnie na stronie Przegląd w Sklepie Play, jakie są uprawnienia i wyjaśniają je u góry strony, ponieważ sami użytkownicy końcowi nie zadają sobie trudu, aby kliknąć na stronie zakładki „ Uprawnienia !

Odtąd dla niektórych użytkowników, którzy nie chcą kupować, ostatecznie stają się ofiarami, a także dla użytkowników z tych krajów, którzy w końcu uciekają się do pobierania z nieznanych i podejrzanych stron internetowych, więc nie pobieraj z podejrzanych stron Warez zarówno!

Wskazówka: jeśli jesteś w jednym z tych krajów lub nie chcesz kupować, wyślij osobiście e-maila do programisty aplikacji i zapytaj, czy można zawrzeć jakąś umowę, można to zrobić, na przykład za pomocą paypal lub podobny ... programiści nie są „gotowi cię zdobyć”, w rzeczywistości są przyjaźni! :)


TAK, aby być tępym, aplikacje na Androida mogą być łatwo modyfikowane przez kogoś, kto zna kod, z uwagi na jego naturę i całkiem prawdopodobne, że zawiera złośliwy kod ( nie czyta wirusa ... ale trojana !), Który oszukuje użytkownika , myśląc, że aplikacja jest „wszystko w porządku”, gdy w rzeczywistości wysyła jakieś dzienniki / e-maile itp.… często jest to powód, dla którego powinna istnieć zapora ogniowa blokująca nieznane aplikacje dla kilku osób dni i monitoruj to. Smutna prawda jest taka, że ​​nikt nie przejmuje się tym i nie przejmuje się tym, i w końcu publikuje „ dlaczego mój rachunek za telefon jest tak wysoki? ” Lub „ Dlaczego moja bateria bardzo szybko się wyczerpuje?

To te wskazówki, które są martwą grą czegoś dziwnego, co powinno zadziałać i powinny wywołać dzwonki alarmowe w głowie, jak w „ Och, to zabawne, odkąd zainstalowałem aplikację X, zaczęło się to pojawiać ”, ale użytkownicy końcowi dbać ... i kontynuować zaprzeczanie ...?


To właśnie tam zaczynają się tak zwani dostawcy oprogramowania antywirusowego ... stąd powstaje błędne koło ...

Nie bądź alarmistą, pamiętaj o tym: Android nie jest równy Windowsowi, w którym wirusy i złośliwe oprogramowanie są częściej spotykane i rozpowszechnione!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.