Czy mogę zsynchronizować książki Kindle z telefonem z Androidem?


11

Właśnie kupiłem Kindle i fajną rzeczą w tym jest to, że masz adres e-mail, na @kindle.comktóry możesz wysyłać swoje książki, a on automatycznie konwertuje go na .azw i synchronizuje z twoim Kindle. Miałem wrażenie, że zsynchronizuje również książki ze wszystkimi twoimi urządzeniami, w tym aplikacją Kindle na moim telefonie z Androidem (czy to nie jest szeptana synchronizacja ?). Jednak wydaje się, że tak nie jest. Czy istnieje sposób, aby automatycznie synchronizować wszystkie moje książki z telefonem, a także z moim Kindle?


Czy próbowałeś ręcznie synchronizować?
Matthew

@Matthew: Przy dużej liczbie książek jest to wysiłek.
Callum Rogers,

Miałem na myśli samą aplikację (Menu -> Synchronizacja), ale myślę, że to nie pomoże zgodnie z odpowiedzią Matta.
Mateusz

To może działać zgodnie z komentarzem drugiego Matta. Nigdy nie próbowałem dodawać pliku .mobi bezpośrednio do karty SD, próbowałem tylko pdf i txt.
Matt

Odpowiedzi:


4

Obecnie nie synchronizuje treści zewnętrznych z telefonem, nie ma plików pdf, txts, e-maili ... tylko rozpala książki otrzymane od Amazon. Próbowałem ręcznie załadować pliki PDF bez powodzenia. Wierzę, że funkcjonalność jest zaplanowana, ale jeszcze nie zaimplementowana.


2
Udało mi się pobrać (bezpłatne) pliki .mobi do Kindle, po prostu kopiując je do folderu „kindle” na mojej karcie SD. Nie próbowałem plików PDF. Dostałem moje pliki .mobi ze strony internetowej Project Gutenberg.
Matt H

@Matt H nie wiedział, że możesz to zrobić! Wygląda na to, że muszę zacząć kopiować niektóre moje treści zewnętrzne z mojego Kindle na telefon.
GAThrawn

@Matt H: Działa na moim WildFire z systemem Froyo (Android 2.2), ale dopiero po tym, jak wymusiłem zamknięcie aplikacji Kindle i ponowne uruchomienie. Nie stało się to natychmiast. Tylko ludzie próbujący to wiedzieć. Dzięki i +1 za potwierdzenie tego, co podejrzewałem.
Bernhard Hofmann,

2

Na karcie SD znajduje się folder o nazwie Kindle. Po prostu przenieś tam książkę. Jeśli masz problemy z pobraniem, spróbuj dropbox. Pracował dla mnie.


2

Jeśli spojrzysz na stronę Manage Your Kindle w Amazon (ta sama strona, na której ustawiłeś adres e-mail), możesz zobaczyć, że adres e-mail Kindle jest przypisany konkretnie do jednego urządzenia Kindle. Jeśli miałeś więcej niż jedno urządzenie Kindle, możesz przypisać różne adresy e-mail do każdego z nich. Zaletą dla właścicieli Kindle jest to, że ty i inni członkowie rodziny możecie mieć Kindle'a na tym samym koncie (i tym samym udostępniać książki), ale możecie uniknąć bombardowania innych dokumentami (jeśli chcecie wysłać je obu jednocześnie czas, wystarczy podać oba adresy w polu „Do” podczas wysyłania wiadomości e-mail).

Fakt, że Amazon nie zezwala na skonfigurowanie adresu e-mail dla dowolnego urządzenia innego niż Kindle (i mam aplikację Kindle zainstalowaną na moim laptopie, a także na moim telefonie) sugeruje mi, że zachowują usługę konwersji jako zachęta „wartości dodanej” dla osób, które kupiły urządzenie Kindle. Warto również pamiętać, że proces konwersji zużyje część zasobów obliczeniowych i będzie ich kosztować (choć niewielka ilość w porównaniu z resztą ich działalności). Może to być przyczyną, że jest otwarty tylko dla klientów płacących.


0

Albo można użyć Calibre z calibre-ebook.com tho konwertowanie .mobiplików do .epubplików (robi .epubsię .mobirównież) pojedynczo lub masowo, więc można czytać książki na wszystkich urządzeniach. Mam nadzieję że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.