Gdzie znajdują się dane dotyczące „Przechowywania kontaktów”?


26

Ustawienia -> Aplikacje -> Wszystko mówi mi, że „Pamięć kontaktów” używa 2,5 MB, które muszą być moimi danymi kontaktowymi.

Ponieważ musiałem powrócić do wersji 4.03 po wadliwej aktualizacji do wersji 4.1, moje kontakty wydają się niedostępne, chociaż dane wydają się tam być.

Czy możesz mi powiedzieć, gdzie znaleźć powiązane dane (bazę) do przechowywania kontaktów? Mój telefon jest zrootowany. I nie, moje dane kontaktowe nie są w Gmailu i szczerze mówiąc nie wiem dlaczego ...

Odpowiedzi:


21

Dokładna lokalizacja bazy danych kontaktów może zależeć od „dostosowania” producenta. Chociaż „zwykły waniliowy Android” ma je w sobie /data/data/android.providers.contacts/databases, zamiast tego używa się zapasowej pamięci ROM na moim telefonie Milestone 2/data/data/com.motorola.blur.providers.contacts/databases/contacts2.db . Surowa maska ​​do sprawdzenia to /data/data/*.providers.contacts/databases/*.db. Plik ma format SQLite3 i można go przeglądać na komputerze za pomocą np. SQLiteman lub DB Browser for SQLite , który jest dostępny zarówno dla systemu Linux, Mac, jak i Windows. Dzięki tej aplikacji możesz przeglądać bazę danych w trybie graficznym. Oczywiście możesz także użyć sqlite3klienta wiersza poleceń, jeśli wolisz.

Kluczowym punktem bezpośredniego dostępu do tej bazy danych jest to, że urządzenie musi być zrootowane - warunek, który już spełniasz, jak mówi twoje pytanie.

Możesz więc użyć menedżera plików, aby przejść do pliku bazy danych i skopiować go na komputer w celu zbadania - lub bezpośrednio pobrać na komputer adb pull. Trzecią opcją byłoby zbadanie go bezpośrednio na urządzeniu, np. Za pomocą SQLite Managera lub aplikacji aSQLiteManager .


0

Jeśli jesteś zrootowany, użyj Titanium Backup, aby wyjąć pamięć kontaktów.

  • Otwórz aplikację i przejdź do zakładki Backup / Restore TAB
  • Wyświetla pozycje magazynu w kolorze zielonym.

Oto zrzut ekranu:

Zrzut ekranu
Kliknij, aby powiększyć


1
Czy mógłbyś wyjaśnić to bardziej szczegółowo?
Sebastian
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.