Jak mogę uniemożliwić mojemu urządzeniu automatyczną konwersję SMS-ów na MMS?


23

Aplikacja do przesyłania wiadomości Galaxy S I9000 automatycznie konwertuje długie wiadomości SMS na MMS. Jak mogę to wyłączyć?

Odpowiedzi:


18

Nie możesz tego zrobić z oficjalną aplikacją do przesyłania wiadomości Samsung, wszystko, co możesz uzyskać, to powiadomienie pop, że jesteś teraz w strefie MMS (Konwersja na wiadomość multimedialną ...).

Poleciłbym aplikację Handcent SMS, dostępną na rynku, i ma opcję nie konwertowania SMS-ów na MMS


5
Ta odpowiedź powinna zostać zaktualizowana: Można temu zapobiec dzięki oficjalnej aplikacji do przesyłania wiadomości. Zobacz te dwie odpowiedzi . Wygląda na to, że albo ograniczona, albo wolna będzie działać. Zobacz to pytanie, aby uzyskać wyjaśnienie ustawienia trybu tworzenia.
Flow,

@Flow: nie… Nawet przy ograniczonym ustawieniu domyślna wiadomość zamieniłaby się w ᴍᴍꜱ zamiast dzielić na kilka ꜱᴍꜱ, jak zrobiłaby to stara Nokia… Wielu operatorów oferuje nieograniczoną liczbę ꜱᴍꜱ za darmo, ale ma ograniczenia transmisji danych dla ᴍᴍꜱ.
user2284570,

3

Musisz zmienić tryb tworzenia w ustawieniach aplikacji do przesyłania wiadomości na „Ograniczony”. Wypróbowałem to na moim Galaxy S II i zadziałało.


W Androidzie 5.1.1 (Lollipop) moją opcją (aby ustawić jako Ograniczony) były „Wiadomości multimedialne”> „Ustaw ograniczenia”
wysoce nieregularne

W niemieckim nougacie znajduję Nachrichteneinstellungen-> Weitere EInstellungen-> MMS-> Beschränkungen festlegen = Eingeschränkt, ale nadal konwertuje na MMS
Daniel Alder

Aktualizacja: 1-3 SMS-y, jeśli większe-> MMS
Daniel Alder

1

Znalazłem tę prośbę o funkcję z długą dyskusją w narzędziu do śledzenia problemów z Androidem.

Z tego, co rozumiem, ten problem został rozwiązany dawno temu w magazynie Androida, począwszy od Froyo (2.2). Ale producenci zwykle nie włączają tej poprawki do swoich urządzeń, ponieważ uniemożliwi im to zarabianie pieniędzy. Oto jeden z odpowiednich komentarzy do wydania:

http://dailymobile.se/2012/02/10/the-top-5-android-anti-features/ interesujący artykuł opisujący ten problem.

Słuchaj, to nie jest błąd w Androidzie. Google naprawił to lata temu, producenci / sieci nie chcą tego uwzględniać, nie rozumiesz? Jak mówi artykuł, który zamieściłem powyżej, kto korzysta z konwersji DARMOWEGO SMS-a na ZAPŁACONĄ MMS? Nie Google, sieci i producenci. Nie chcą tego uwzględniać, dzięki temu nie zarabiają pieniędzy. Masz więc dwie opcje, jeśli chcesz tego uniknąć, zrootować telefon lub zainstalować aplikację taką jak BigSMS.

Autor komentarza zaleca BigSMS jako alternatywę dla preinstalowanej aplikacji SMS, ale zainstalowałem Android Wiadomości od Google i to rozwiązało problem: mój długi SMS został podzielony na 4 części i wysłany bez konwersji do MMS. Zobacz także to istotne pytanie: „Konwertowanie na wiadomość multimedialną” podczas przesyłania dużych wiadomości SMS .


0

Musisz otworzyć aplikację tekstową, następnie menu, a następnie ustawienia. W ustawieniach kliknij tryb tworzenia, a następnie zmień na „bezpłatny”. Twoje problemy się skończyły.


1
To było dla mnie domyślne i nie działało. Jednak zmiana na Ograniczoną zgodnie z sugestią Amita zadziałała.
Mateusz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.