„Nie można pobrać, za mało miejsca”, gdy „Pamięć telefonu” wyraźnie pokazuje wystarczającą ilość miejsca


14

Właśnie zainstalowałem Androida 2.1 na mojej powieści Pandigital. Za każdym razem, gdy próbuję pobrać aplikację (przez Wi-Fi), Unable to download. Not enough space on phone. pojawia się ten błąd: telefon podaje jednak wolne miejsce jako 125,57 Mb, czyli około 25 razy więcej niż rozmiar pliku, który chciałem zainstalować.

Wziąłem pliki APK, które próbowałem pobrać, i umieściłem je na karcie SD. Stamtąd udało mi się zainstalować je na urządzeniu, co dowodzi, że rzeczywiście ma miejsce.

Co powinienem zrobić?


Wymienia pamięć wewnętrzną jako wolną 125 MB, prawda? Nie karta SD?
Bryan Denny

@Bryan: Poprawnie. Wymienia kartę SD (poprawnie) jako posiadającą 8 Gb.
John

hmmm .... Nie znam twojego urządzenia. Czy czytnik e-booków przypomina tablet Nook Color? Czy instalujesz aplikacje za pośrednictwem Android Market lub innego rynku? Lub przez ADB? Jedyną inną rzeczą, jaką mogę zasugerować, jest uruchomienie aplikacji rejestrującej (lub użycie DDMS z zestawem SDK systemu Android, aby uzyskać dziennik) i sprawdzenie, czy podczas instalacji mówi coś innego w dziennikach.
Bryan Denny

@Bryan: Zaczęło się życie jako eReader. pandigital.net/pandigitalnovel - Mam biały. Następnie umieściłem na nim inne oprogramowanie: slatedroid.com/index.php?topic=5098.0 - Ostatni link w pierwszym poście tego (połączonego) wątku. Pobieram pliki APK ze stron internetowych rynku, ale nie używam aplikacji. Nie mogłem przekonać ADB do wykrycia mojego urządzenia. Spojrzę na LogCat.
Jan

Jest wiele rzeczy, które nie działają, jeśli nie ma wystarczającej ilości wolnej pamięci wewnętrznej - na przykład odbieranie drobnych wiadomości SMS. Możesz spróbować jednorazowego czyszczenia za pomocą MemoryCleaner.
Olav

Odpowiedzi:


1

To nie odpowiada, dlaczego to nie działa, ale ...

Aby obejść ten problem, jeśli masz kartę SD, możesz ją włożyć, a karta zostanie automatycznie pobrana na kartę.


3
to nie działa.
Shimmy,

0

Innym obejściem, które zadziałało w podobnej sprawie, było ponowne uruchomienie urządzenia.

Wydaje mi się, że aplikacja próbuje znaleźć ciągłe wolne miejsce o wielkości około 5 MB, a pamięć nie jest skutecznie pofragmentowana (jest wiele fragmentów o wielkości 4 MB lub mniejszej). Jakoś pamięć jest przestawiana po ponownym uruchomieniu, ale być może wyjaśnienie jest inne.


1
Wątpię, by fragmentacja była tutaj problemem. Jest raczej tak, że z powodu restartu niektóre rzeczy tymczasowe mogły zostać wyczyszczone (np. Coś pozostawione /data/local), a zatem zwolniono trochę miejsca. Ale poza tym: tak, restart może to czasem zrobić :)
Izzy

0

Uwaga: wydaje się, że poniższe działania działają tylko na urządzeniach Samsung

Wpisz numer * # 9900 # w dialerze (nie trzeba naciskać przycisku połączenia), a pojawi się menu SysDump, tam wybierz drugi element (Usuń zrzut śmieci / logcat). Spowoduje to usunięcie niektórych „ukrytych” plików dziennika systemu, o których istnieniu nie wiedziałeś i że nie potrzebujesz. Mogą być gigabajtami duże i powodować tajemnicze komunikaty „Nie można pobrać, za mało miejsca” i podobne komunikaty „brak miejsca”, gdy informacje systemowe w innym przypadku twierdzą, że jest dużo wolnego miejsca.

Niektórzy sugerują ponowne uruchomienie po usunięciu.


Niepoprawny kod :(
HasH_BrowN

Może działa tylko na urządzeniach Samsung?
David Balažic

Niestety urządzenie w tym przypadku nie ma żadnej funkcji telefonu. Czy możesz opracować inne sposoby znalezienia tych ukrytych plików?
Jan

Zgodnie z tą wiadomością na forum (po niemiecku) możesz spróbować otworzyć menu odzyskiwania i wybrać tam pozycję „wyczyść / wyczyść pamięć podręczną”, aby uzyskać ten sam efekt. Menu odzyskiwania otwiera się, wyłączając urządzenie i włączając je, przytrzymując niektóre przyciski. Które przyciski zależą od urządzenia - google. Spróbuj także znaleźć więcej informacji o operacji czyszczenia / czyszczenia pamięci podręcznej, nigdy jej nie używałem.
David Balažic

0

Jest to bardzo denerwujący problem, z którym również spotkałem się wiele razy. Z jakiegoś powodu uważa, że ​​nie masz wystarczającej ilości miejsca, nawet jeśli wyraźnie to robisz. Czasami może odmówić aplikacji <1 MB, jeśli masz około 100 MB wolnego. Lub może pozwolić aplikacji <100 MB, gdy masz około 300 MB wolnej.

Nie wydaje mi się, żeby istniała prawdziwa „poprawka”.

Zwolnienie jeszcze większej ilości miejsca powinno rozwiązać problem. Możesz po prostu odinstalować kilka aplikacji i sprawdzić, czy znowu działa. Możesz też wyczyścić pamięć podręczną i inne niepotrzebne pliki (np. Dziennik wspomniany przez Davida Balažica) za pomocą aplikacji takiej jak SDMaid lub 1TapCleaner lub dowolnej innej używanej aplikacji. Czyszczenie kas / nagrobków / kłód może z łatwością zwolnić dużo miejsca na zainstalowanie dowolnej aplikacji.

Problem powróci, gdy znów zabraknie miejsca.

prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie mniejszej liczby aplikacji (nie podoba mi się to, ale to działa najlepiej dla mnie) lub zakup sdCard i instalowanie aplikacji na sdCard (przy pomocy aplikacji takiej jak AppMgr III lub podobny) .

Dla osób z urządzeniem Samsung, które dzieli pamięć na Sdcard i USBStorage, musisz znaleźć inny sposób, aby faktycznie umieścić aplikacje na zewnętrznej karcie SD zamiast na USB Storage. Wydaje mi się, że przeczytałem gdzieś to możliwe, przywracając ustawienia fabryczne telefonu, a następnie wybierając instalację aplikacji na SD lub coś w tym stylu, ale jeszcze tego nie wypróbowałem.


0

Ten problem również występuje i moje doświadczenie pokazało, że przyczyną problemu jest tylko najnowsza wersja sklepu z aplikacjami.

Dlatego za każdym razem, gdy chcę instalować lub aktualizować aplikacje, najpierw przywracam Sklep Play do wersji podstawowej.
Przechodzę do szuflady aplikacji, długo klikam ikonę Sklep Play i przeciągam ją do „Informacje o aplikacji”, aby otworzyć jej ustawienia (możesz tam przejść przez Ustawienia -> Aplikacje -> Google Play Store ), naciśnij „Odinstaluj aktualizacje”.
Zainstaluje aktualizacje w następnym krótkim okresie, dopóki aplikacja Play Store nie zostanie ponownie zaktualizowana.
Skomentuj, czy istnieje sposób, aby uniemożliwić automatyczną aktualizację Sklepu Play (aplikacje automatycznej aktualizacji są ustawione na false).

Mam nadzieję że to pomoże.


0

Niestety może to być zmorą wielu urządzeń. Android potrzebuje trochę miejsca i nie pozwala Google Play na wypełnienie go - Bóg wie dlaczego, skoro inne rzeczy mogą - i to wszystko. Na szczęście nie brakuje ci opcji. Jeśli zrootowałeś coś do diabła, możesz kupić v.large SD i zmodyfikować plik vold, aby sądził, że jest to pamięć wewnętrzna.


0

Zetknąłem się z tym często, nawet jeśli wolne miejsce na wewnętrznej sd było +2 koncertami.

Próbowałem tego.

W terminalu wpisz następujące linie:

su
ps set install location 1
pm get-install-location

Uwaga: Nie używaj spacji między każdą linią (przepraszam, nie mogę edytować / sformatować prawidłowego odstępu między 3 pozycjami linii).

Teraz, po dwóch miesiącach i kilkudziesięciu zainstalowanych dodatkowych aplikacjach, nie przeszkadzało mi irytujące „za mało miejsca”.

Mam nadzieję że to pomoże.


0

Z mojego doświadczenia uważam, że sklep Play nie pozwala na instalowanie aplikacji, gdy zaczyna brakować miejsca. Na przykład nie pozwoli ci zainstalować nawet aplikacji o wielkości około 2 MB, gdy pozostała pamięć to zaledwie 90 MB. Jest to możliwe z powodu problemu z wydajnością. Nikt nie chce instalować aplikacji 2 MB, która ładowałaby dodatkowy MB danych, co prowadziłoby do problemów z pamięcią. Zwykle wykonuję kopię zapasową dużych aplikacji (nawet z danymi aplikacji) odinstaluj kopię zapasową aplikacji i zainstaluj ponownie po zainstalowaniu żądanej aplikacji. Innym rozwiązaniem jest uzyskanie apk z zaufanego źródła

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.