Dlaczego niektóre urządzenia są wysyłane bez zainstalowanego Market?


11

Ktoś mi wyjaśni, dlaczego niektórzy producenci tabletów korzystają z innych centrów oprogramowania niż Market . Kupiłem Coby Kyros (160 USD @ KMart, Portoryko) i zamiast tego przynosi AppsLib i od razu zauważyłem, że nie wszystkie aplikacje są dostępne. Znalazłem już kroki, aby zrootować tablet i zainstalować Market, ale pytanie wciąż mnie wkurza.

Odpowiedzi:


16

Google zezwala tylko na dołączenie do Market, który nie jest oprogramowaniem typu open source, podobnie jak reszta Androida, z urządzeniami, które przejdą testy zgodności . Urządzenia, które nie przechodzą, nie są „oficjalnie” urządzeniami z Androidem.


W rzeczywistości wydaje się, że po prostu nie zezwalają na to w przypadku urządzeń tylko z Wi-Fi. Myślę, że jednym z powodów może być to, że przynajmniej używali identyfikatora karty SIM, aby dowiedzieć się, czy mieszkasz w kraju, w którym część rynku płatnego oprogramowania powinna być włączona, i kilka innych rzeczy.
Fredrik,

„Android 2.3 MOŻE być używany na urządzeniach, które nie zawierają sprzętu telefonicznego. Oznacza to, że Android 2.3 jest kompatybilny z urządzeniami, które nie są telefonami”. source.android.com/compatibility/android-2.3-cdd.pdf
Matthew Przeczytano

Tak, może, ale jak rozumiem, chodziło o Market, a nie o Androida. Według mojej wiedzy Google nadal nie zezwala na usługi Market na urządzeniach bez sprzętu telefonicznego. Większość dostawców takich urządzeń ma swój własny Market (lub ludzie pobierają apk Market z innych źródeł).
Fredrik,

1
Nie, wszystkie „zatwierdzone” urządzenia z Androidem mogą korzystać z usługi Market. Wersja Samsung Galaxy Tab przeznaczona tylko do Wi-Fi ma na przykład Market.
Mateusz

Ok, przeczytałem to kiedyś, ale wygląda na to, że większość Wi-Fi tylko tablety o strukturze plastra miodu zawierają Market, więc albo się zmieniło, albo nie było do końca prawdą.
Fredrik,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.