Jak w końcu zwiększyć pamięć wewnętrzną HTC Wildfire S?


9

Spędzam wiele bezsennych nocy, próbując to naprawić. Wiem, że w Internecie jest wiele takich wątków, ale chcę zejść nieco głębiej.

Mam HTC Wildfire S z tylko 512 MB wewnętrznej pamięci flash. Ta pamięć wewnętrzna ma przydzielony układ partycji około 130 MB dla /datapartycji i około 290 MB dla /systempartycji. Oba są pełne. (Dodatkowo dostałem kartę SD 16 GB.)

Instalowanie aplikacji, uaktualnianie aplikacji, uruchamianie większości aplikacji - niemożliwe.

Teraz wiedziałem, że możliwe jest przeniesienie aplikacji na kartę SD, tak zwana procedura apps2sd , która oferuje bardzo ograniczoną funkcjonalność do przenoszenia niektórych danych aplikacji na kartę SD. W każdym razie po przeniesieniu wszystkich możliwych danych do SD pamięć wewnętrzna była nadal pełna, a telefon był bezużyteczny.

I został czytania o bardziej zrównoważonych metod, takich jak data2sd . Spróbowałem. Użyłem instrukcji z htcdev.com, aby odblokować bootloader , zainstalowałem najnowszą wersję ClockWorkMod Recovery i zrootowałem urządzenie na stałe.

Wreszcie użyłem zrootowanego urządzenia, aby zainstalować niestandardową pamięć ROM AOKP dla systemu Android 4.1.2 AOKP Jelly Bean i Data2SD, jak opisano w linkowanych artykułach. Ale utknąłem, urządzenie nie uruchamiało się, dopóki nie usunąłem Data2SD. AOKP-ROM działał całkiem dobrze i stabilnie, ale instalacja Data2SD po prostu nie działała w połączeniu z Jelly Bean (formatowanie karty SD: 11 GB FAT23, 4 GB ext4 i 256 MB wymiany).

Teraz próbowałem zastosować podejście link2sd . Sformatowałem ponownie kartę SD (14 GB FAT32 i 2 GB ext4) i zainstalowałem Link2SD na moim telefonie, jak opisano tutaj . Byłem w stanie przenieść dodatkowe dane i aplikacje na moją kartę SD i mogłem połączyć niektóre aplikacje z kartą.

A teraz po kilku dniach zabawy z wszystkimi przydatnymi wskazówkami z Internetu, na przykład z tym wątkiem: Co mogę zrobić, aby zarządzać pamięcią wewnętrzną mojego telefonu? - Jestem w punkcie, w którym zacząłem . To mój wynik: pamięć wewnętrzna jest nadal pełna, a telefon nadal nie nadaje się do użytku. (Chciałbym opublikować zrzut ekranu, ale robienie zrzutów ekranu po prostu obecnie nie działa).

Link2SD i wciąż brak miejsca w pamięci wewnętrznej!

Jak w końcu naprawić moją pamięć wewnętrzną w Wildfire S? Dlaczego Data2SD nie działa z ROM Jelly Bean i dlaczego Link2SD jest tak nieskuteczny? Czy coś robię źle?

Głównym problemem wydaje się być pamięć podręczna Dalvik na /datapartycji (około 100 MB). Czy jest jakiś sposób, aby w pełni wykorzystać kartę SD, aby jakoś zamontować partycje na /datai /system?


Możliwe jest użycie zewnętrznej karty SD dla partycji / data i / system, ale jest różna dla różnych urządzeń i różnych wersji Androida. Mogę ci w tym pomóc, jeśli jesteś w stanie znaleźć podstawowe wskazówki, jak zacząć, odwiedzając mój stary wątek na stronie xda: forum.xda-developers.com/android/help/... Istnieje metoda DIM (wyłącz pamięć wewnętrzną), która działa modyfikując pliki fstab i zasoby frameworka, ale to nie pomoże, ponieważ masz bardzo małą pamięć wewnętrzną.
Irfan Latif

Odpowiedzi:


0

Powiedziałeś, że partycjonowałeś przed instalacją link2sd, ale nie przed instalacją data2sd. data2sd wymaga również dodatkowej partycji, podobnie jak link2sd.

Powodem, dla którego link2sd nie jest skuteczny, jest to, że przenosi wszystkie oprócz danych na kartę SD. Jeśli którakolwiek z Twoich aplikacji korzysta z ogromnych danych, szybko zapełni przestrzeń wewnętrzną.

Spróbuj przejść do Ustawienia -> Aplikacje -> Sortuj według rozmiaru danych i sprawdź, które aplikacje są na górze, i wyczyść ich dane. Pozwoli to zwolnić miejsce na jakiś czas, ale także wyczyści dane konkretnej aplikacji.

Jak już wspomniałeś, najlepiej byłoby zainstalować pamięć podręczną Dalvik na karcie SD. W mojej niestandardowej pamięci ROM muszę otworzyć terminal i wpisać opcję a2sd install and supply y, n, y. Najprawdopodobniej będzie to działać również z twoją pamięcią ROM.


Sformatowałem kartę SD zgodnie z opisem w powiązanym artykule: 11 GB FAT23, 4 GB ext4 i 256 MB Swap. Próbowałem już wszystkich prostych metod, usuwania danych, przenoszenia aplikacji i tak dalej. Co to jest a2sd? Mogę spróbować.
Afr

0

Sprawdziłbym, co zajmuje tak dużo pamięci wewnętrznej. Używam aplikacji SD Maid i korzystam z tych funkcji: corpsefinder, systemcleaner, appcleaner, duplikaty, największe pliki.

Kiedy nie mogłem zainstalować Map Google po ponownym flashowaniu CM10.1 najnowszą wersją nocną, użyłem biggest filesi usunąłem niektóre pliki, które wcześniej pobrałem (inne zapisane przeze mnie koszulki nocne ). Usunąłem również niektóre pliki, które nie były już używane. Kiedy skończyłem, mogłem zainstalować Mapy Google.


Zrobiłem. Największą grupą jest pamięć podręczna dalvik, jak podano w poprzednim akapicie.
Afr

0

Polecam korzystanie z aplikacji App2SD (dostępnej w Sklepie Play), a nie Link2SD. Link2SD nie był aktualizowany od dawna i wydaje się być martwym projektem.

Jeśli to możliwe, zainstaluj SuperSU 2.22 lub nowszą wersję (może być już zainstalowana) i utwórz drugą partycję ext3 lub ext4 na zewnętrznej karcie SD. Można to zrobić za pomocą aplikacji komputerowej lub narzędzia dołączonego do App2SD (sam tego nie próbowałem, używam Roehsoft Partition Tool ze względu na wiele zaawansowanych funkcji związanych z danymi, ale jest to trochę kosztowne dla aplikacji na Androida) Partycja podstawowa może pozostają jako FAT (więc nadal można je odczytać w systemie Windows.

Teraz utwórz skrypt montowania za pomocą App2SD, używając metody su.d. Zapewni to najlepszą wydajność (Link2SD tego nie obsługuje). Jeśli uruchomisz się ponownie, a partycja zostanie zamontowana bez żadnych błędów, możesz teraz przenieść aplikacje na drugą partycję. Możesz przenosić wszystko: pliki APK, biblioteki lib, dex, dane, pamięć podręczną, dane zewnętrzne itp. Jedyny limit dotyczy aplikacji systemowych; plik APK musi pozostać w uprzywilejowanym folderze.

Mam nadzieję, że to Ci pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.