Prześlij i zaimportuj kontakty .VCF


10

Samsung Galaxy S3 i9300, 4.1.2 Jelly Bean. Mam telefon Nokia z plikami .vcf kontaktów, które mają zostać przeniesione do Galaxy S3. Moje kontakty są ponad 4000 w ilości, którą chcę przesłać wraz z ich zdjęciami i każdym szczegółem bez żadnych strat. Jakieś wiarygodne sugestie / aplikacje, które mogą to zrobić?

Odpowiedzi:


7

Jeśli dobrze pamiętam, Android natywnie odczytuje pliki VCF do zaimportowania

Wystarczy umieścić .vcfplik w dowolnym folderze na karcie SD. Następnie otwórz aplikację Kontakty . Odszukaj 3 szare kropki w prawym górnym rogu ekranu i naciśnij je. Wybierz z listy opcję Importuj . Następnie wybierz opcję Importuj z pamięci zewnętrznej .

Poczekaj chwilę, aż się skończy. Zamknij aplikację po zaimportowaniu kontaktów i otwórz ją ponownie, aby odświeżyć dane. Po tym powinieneś zacząć widzieć wszystkie swoje kontakty. Niestety plik VCF może zawierać tylko informacje, bez zdjęć, nadal jest przechowywany w pamięci twojej nokii


Mała korekta, fora: .vcfplik MOŻE zawierać zdjęcia. Zaskoczyło mnie to również - ale mój eksport je miał (zakodowane w base64 lub coś podobnego). Po prostu nie jestem pewien, czy Nokia tak sobie z tym radzi.
Izzy

Próbowałem tej opcji, ale powoduje to awarię podczas wybierania wszystkich plików. Albo muszę wybrać kilka plików w wielu opcjach i wypracować to przez wiele godzin. Jeśli jakieś inne rozwiązanie jest obecne, które idealnie nadaje się do przesyłania kontaktów z telefonu Nokia do S3, będzie dobrze.
Satinder Tech

Izzy, wtedy świetnie, mój stary N85 wyeksportował zwykły vcf bez zdjęć. @Satinder Tech Próbowałeś tego przewodnika . Jest też ta aplikacja, jeśli domyślna aplikacja się zawiesza.
fora

Mam z tym problem. Dla mnie zaimportowano tylko ~ 450 z 650 kontaktów, inne zostały zawieszone, a telefon przestał reagować. Ponownie uruchomiłem go po około 12 godzinach i wciąż nie mam pojęcia, jak zaimportować kolejne 200 kontaktów ...
Andrey Sapegin,

0

Czy wypróbowałeś tę aplikację tutaj: ContactSync

Używam go do synchronizacji moich wizytówek z moją nową galaktyką i działało dobrze.


0

Istnieje wiele przypadków, w których natywny (kontakty Google lub Samsung) VCF nie działa na Androida, ponieważ mają dwa błędy (jeden błąd powoduje tylko częściowy import, a drugi błąd całkowicie nie działa w przypadku starszych formatów VCF).

Sugeruję tę darmową alternatywę o nazwie ContactsManager firmy hubin , znalazłem ją po wypróbowaniu kilkunastu opcji. Był w stanie zaimportować stary VCF z ponad 1400 kontaktów w pierwszej próbie. Jest w 100% darmowy. Nie jestem w żaden sposób związany z aplikacją lub deweloperem aplikacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.