Używać tabletu z Androidem jako tabletu do rysowania Wacom na PC?


30

Ponieważ ładny tablet Wacom jest nieco drogi, szczególnie dla kogoś takiego jak ja, który nie wykonuje dużej edycji grafiki, zastanawiałem się, czy można użyć tabletu (tj. Mojego Nexusa 7) jako tabletu rysunkowego wacom po podłączeniu na komputer z systemem Linux?

Trochę przeszukałem, jednak większość informacji, które znalazłem, dotyczy używania tabletu Wacom na urządzeniu z Androidem. Nigdy nie korzystałem z urządzenia Wacom, ale edytowałem grafiki w Gimpie i myślę, że byłoby to znacznie łatwiejsze niż użycie myszy. A ponieważ mam Nexusa 7, wydawało mi się, że to logiczne miejsce na początek. Musiałbym użyć Nexusa jako urządzenia peryferyjnego USB dla komputera i nie wiem, czy można przesłać współrzędne ekranu dotykowego do komputera.

Jeśli ktoś może skierować mnie w dobrym kierunku, byłbym wdzięczny!

Odpowiedzi:


21

Projekt GfxTablet powinien na to pozwolić. Jest jednak oparty na sieci, a nie na USB.


Myślę, że gfxTablet nie działa w systemie Windows.
bgmCoder,

4
@BGM - Pytający mówi w pytaniu, że używa Linuksa, a pytanie jest również oznaczone jako Linux.
Compro01

1
@ Compro01 Moje przeprosiny; za każdym razem, gdy czytam „PC”, kojarzę go z systemem operacyjnym Windows. Może nie powinienem tego robić, ale w mojej obronie nikt nigdy nie myśli o Macintoshu jako o „PC”. Zwykle jest to „Mac i PC”.
bgmCoder

należy pamiętać, że jest to odpowiednie tylko w zaufanej sieci (nie w kawiarni) forums.bitfire.at/topic/1629/…
david.libremone

8

Tablet z ekranem dotykowym nie jest podobny do tabletu Wacom. Tablety do rysowania używają rysika z jedną lub dwiema czułymi na nacisk końcówkami i kilkoma przyciskami. Rysik jest również wrażliwy na kąt, pod jakim go trzymasz, a tablet może wykryć, kiedy rysik unosi się nad tabletem, nawet bez kontaktu. Tablet rysunkowy ma rozdzielczość ułamka milimetra. Rysikiem można posługiwać się jak piórkiem do kaligrafii, aerografem lub cokolwiek pomiędzy.

Pojemnościowy ekran dotykowy, taki jak na Nexusie 7, został zaprojektowany do wykrywania tłustych plam, takich jak opuszki palców. Nie może zareagować na to, że unosisz się nad nim, na naturalne zmiany ciśnienia występujące podczas uderzenia lub na kąt. Seria Note firmy Samsung ma dość zaawansowany rysik i stanowi ładne narzędzie do rysowania, ale wciąż brakuje zaawansowanych funkcji, takich jak czułość kąta.

Jasne, możesz używać ekranu dotykowego do rysowania i tworzenia dzieł sztuki, ale proszenie go o zastąpienie tabletu Wacom jest jak proszenie o malowanie palcami, aby zastąpić całą gamę pędzli artystów. Nigdy nie będziesz zadowolony z wyników.


2
Zgadzam się z wieloma punktami w twojej odpowiedzi, ale myślę również, że osoba, która szuka hacka zamiast prawdziwego tabletu graficznego, może nie potrzebować całej funkcjonalności prawdziwego tabletu graficznego. Ponadto tablety graficzne są poważnymi narzędziami. Ktoś bez szkolenia i doświadczenia w efektywnym korzystaniu z nich prawdopodobnie uzyska podobne wyniki jak na tablecie z Androidem.
JSON

2
@JSON Nawet gdy laik bez doświadczenia artystycznego próbuje podpisać swoje imię palcem na ekranie dotykowym, wyniki są zupełnie inne niż w przypadku prawdziwego pióra, nawet biro, który nie jest wrażliwy na nacisk lub kąt. Oczywiście wielu użytkowników nie będzie potrzebowało całej funkcjonalności tabletu graficznego, ale będzie potrzebować precyzji i szybkości reakcji, a aby korzystać z niego na komputerze, na pewno będą musieli wskazywać bez klikania.
Dan Hulme

Bez względu na to, że masz rację, ta „odpowiedź” nie odpowiada na pytanie PO, dlatego jestem zmuszony głosować za odrzuceniem.
Aalok

1
@Aalok Pytanie brzmi: „Czy można używać tabletu jako tabletu rysunkowego Wacom?” a moja odpowiedź brzmi „nie”. Nie jestem pewien, jak mógłbym sprawić, by bardziej bezpośrednio odpowiadała na pytanie.
Dan Hulme

1
Zgadzam się z tą odpowiedzią w większości przypadków i stanowi ona doskonały środek odstraszający dla osób próbujących wydostać się zbyt wiele z tabletu. Z drugiej strony muszę się zgodzić, że istnieją przypadki użycia, w których używanie tabletu jako tabletu do rysowania byłoby skuteczne. Oto moja opinia, z uwagą, że prawdopodobnie nigdy nie należy jej przyjmować za ostateczną odpowiedź.
Maarten Bodewes


3

Aplikacja Virtual Tablet jest bezpłatna w sklepie Google Play. Działa z pewnymi wadami, ale ogólnie jest dobry. Więcej informacji można znaleźć na stronie programistów


Działa świetnie, ale wrażliwość na nacisk działa tylko ze szkicownikiem
Denis

1
OP wyraźnie poprosił o oprogramowanie do użycia „po podłączeniu do komputera z systemem Linux”, a Virtual Tablet NIE obsługuje Linuksa.
Fran Marzoa

2

Samsung Note II ma wszystko, czego szukasz. Wykorzystuje czułość nacisku jak Wacom, a nawet ma wbudowany digitizer Wacom! Przeprowadzając teraz pewne badania, najwyraźniej istnieje aplikacja, która pozwala dokładnie podłączyć się do komputera w tym celu.


2
Czy możesz nam powiedzieć, która aplikacja to działa? Czy to działa z Linuksem?
Andrew Lott,

1

W tym celu używam AIRDROID, który zamienia dla mnie tablet na trzecim ekranie, na którym możesz wyświetlić okno „edycji” programów, których chcesz używać


Widzę, że aplikacje takie jak iDisplay i Splashtop Extended Display mogą odpowiedzieć na pytanie w sposób, który sugerujesz, ale czytanie funkcji sprawia, że ​​brzmi to tak, jakby Airdroid działał w przeciwnym kierunku. Czy możesz dodać trochę jasności do tej odpowiedzi?
Saiboogu


-1

Nie sądzę, żebyś mógł komunikować się z komputerem, ale jeśli masz odpowiedni tablet lub telefon (Galaxy Note 2), możesz tworzyć grafikę na samym urządzeniu. Sprawdź to wideo .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.