Blokuj aplikacjom dostęp do Internetu na urządzeniu z Androidem


53

Czy w Androidzie można zablokować dostęp aplikacji do Internetu? Wiele aplikacji często łączy się ze zdalnymi serwerami w tle, w tym własne aplikacje lub usługi systemowe Google. Z czasem może to zniszczyć limit danych użytkownika ustalony przez operatora komórkowego. Czy Android pozwala aplikacji działać jako zapora ogniowa, dzięki której użytkownik może wybrać, które aplikacje mają dostęp do Internetu? Czy też urządzenie musi być zrootowane, aby mieć tę zdolność?
Najbliższym nam duplikatem jest Zapobieganie mobilnemu przesyłaniu danych dla wybranych aplikacji na nierootowanym telefonie? . Ale to wyraźnie wymaga rozwiązania innego niż root. Tutaj nie mamy tego ograniczenia.
Flow

Odpowiedzi:


29

Jeśli nie masz dostępu do konta root na urządzeniu, możesz użyć mobiwol do kontrolowania dostępu różnych aplikacji do Internetu. Mobiwol tworzy na urządzeniu „wirtualne” połączenie VPN, które pozwala kontrolować poszczególne połączenia aplikacji. Jednak chociaż aplikacja uruchamia się po uruchomieniu urządzenia, możliwe jest, że zanim Mobiwol uruchomi się na krótki okres, aplikacje mogą uzyskać dostęp do Internetu pomimo konfiguracji Mobiwol.

Jeśli masz dostęp do konta root, istnieje więcej możliwości:

  • Usuń uprawnienie „Internet” za pomocą aplikacji takiej jak Uprawnienia odmowy
  • Jeśli twoje jądro obsługuje IPTables, możesz użyć aplikacji, takiej jak AFWall +, aby kontrolować, które aplikacje mają dostęp do Internetu.

To wspaniale. Spędziłem czas na wyszukiwaniu w Google Play i nie mogłem znaleźć żadnych aplikacji poza tymi, które wymagały rootowania. Jednak ta aplikacja twierdzi, że jest jedyną aplikacją, która może to zrobić bez rootowania. Dam temu szansę. Czy w Androidzie można ustawić kolejność uruchamiania niektórych aplikacji podczas uruchamiania systemu?

2
Niestety nie można zmienić kolejności uruchamiania aplikacji podczas uruchamiania telefonu, a ponieważ urządzenie nie jest zrootowane, nie można tak naprawdę blokować ładowania aplikacji podczas uruchamiania. Najbezpieczniej jest po prostu wyłączyć mobilną transmisję danych i Wi-Fi przed ponownym uruchomieniem urządzenia, a następnie włączyć je ponownie po ponownym uruchomieniu urządzenia.

play.google.com/store/apps/… Stworzyłem aplikację, którą można łatwo obsługiwać.
Stefan Sprenger

22

Bez urządzenia nie będziesz miał dużego wyboru: możesz albo wyłączyć sieć, gdy aplikacja działa na pierwszym planie, jak sugeruje LinX64, albo „hibernować” (zawiesić), gdy przejdzie do tła (nie jest aktywnie używana), jak sugeruje Dalvik . Oczywiście można je połączyć - co powinno skutecznie uniemożliwić tej aplikacji dostęp do sieci. Ale nadal kosztuje to obniżenie całego połączenia sieciowego, gdy tylko zechcesz skorzystać z tej aplikacji.

W do konta rzeczy wyglądają inaczej: dostępne są aplikacje zajmujące się uprawnieniami innych aplikacji , co pozwala cofnąć niektóre z nich po zainstalowaniu tej aplikacji. W ten sposób możesz np. Cofnąć pozwolenie na dostęp do danych mobilnych i / lub Wi-Fi tylko z tej aplikacji : Twoje połączenie sieciowe w ogóle nie zostanie naruszone (więc sprawdzanie w tle poczty i aktualizacji w WhatsApp / Viber / Skype / SE-App pracuj dalej) - podczas gdy w pytanej aplikacji pojawi się komunikat „nie ma obecnie dostępnej sieci” (udawanie „wyłączonej sieci” tylko dla tej aplikacji ).


Aktualizacja:

W międzyczasie dostępne są zapory internetowe, które działają również na nierootowanych urządzeniach. Simeon wspomniał już o Mobiwolu - ale o wiele lepszym wyborem jest NetGuard , dostępny zarówno z F-Droid, jak i Playstore . Dostępność w F-Droid już wskazuje, że jest to oprogramowanie typu open source (prawie konieczność w sektorze bezpieczeństwa) i jest dostępne za darmo. To jest do wersji 2.44 (dodanej 06.08.2016). Późniejsze wersje z Playstore mają niewolne zależności, więc aplikacja nie jest już aktualizowana w „oficjalnym” repozytorium F-Droida i prawdopodobnie nie będzie . Nadal możesz uzyskać aktualne wersje za pośrednictwem mojego repozytorium kompatybilnego z F-Droid .

NetGuard NetGuard
NetGuard (Źródło: Google Play ; kliknij obrazy, aby zobaczyć większe warianty)

Jak widać na pierwszym zrzucie ekranu, jeśli daje bardzo szczegółową kontrolę:

  • Zasadniczo zabrania dostępu aplikacji do Wi-Fi lub danych mobilnych
  • Zezwól aplikacji na dostęp do Wi-Fi lub danych mobilnych tylko wtedy, gdy ekran jest włączony
  • Niezależnie od powyższych ustawień, uniemożliwiaj mu dostęp do danych mobilnych podczas roamingu

Jest to zdecydowanie najlepiej oceniana aplikacja w tej sekcji - i chociaż nie próbowałem jej sam, powiedziałbym, że to ta, którą polecam, jeśli twoje urządzenie nie jest zrootowane. Aktualizacja: należy pamiętać, że najnowsze wersje Netguard obejmują Google Ads, a także Firebase Analytics - dwie rzeczy, które IMHO nie prowadzą działalności w zaporze ogniowej (ani żadnej innej aplikacji zabezpieczającej) - co najprawdopodobniej jest powodem, dla którego nie jest już aktualizowany w F-Droid's oficjalne repozytorium (nadal dostępne w kopalni z odpowiednimi ostrzeżeniami).

Przy dostępie do konta root kandydat najprawdopodobniej to AFWall +:

AFWall + AFWall +
AFWall + (źródło: Google Play ; kliknij obrazy, aby wyświetlić większe warianty)

Podobnie jak NetGuard, ta aplikacja jest open source (dostępna na F-Droid i Google Play ) i pozwala oddzielnie kontrolować dostęp do Internetu przez WiFi i dane mobilne. Ale chociaż jest pod pewnymi względami potężniejszy, wydaje się, że brakuje mu funkcji „ekranowania” i kontroli roamingu (lub tego nie widziałem).


4
Dzięki, @IsmaelMiguel - usterka na klawiaturze (zbyt szybkie pisanie, złapanie dwóch klawiszy sąsiada na raz). Zapraszamy do samodzielnego edytowania takich literówek (zarabiając trochę powtórzeń;) // Tymczasowy root w tym przypadku działałby tylko tak długo, jak jest aktywny: usunięcie uprawnienia spowodowałoby awarię większości aplikacji, więc „preventer” musi „trwale sfałszować sieć w dół ”do aplikacji. To samo dotyczy większości innych uprawnień: aplikacje otrzymują fałszywe dane, takie jak „pusty kalendarz / lista kontaktów”, „IMEI = 0123456789” itp. Zamiast rzeczywistego usuwania uprawnień. Bezpieczniej w ten sposób :)
Izzy

Nie martwię się o bezpieczeństwo czy nie. Złamałem ekran mojego tabletu z wściekłości, ponieważ był zbyt wolny. A ROM, w którym jest zainstalowany, jest chroniony przed ponownym flashowaniem. Nie mam nawet menu odzyskiwania! (Ten z przyciskiem zasilania i klawiszem głośności). I nie martwię się o awarie aplikacji, o ile nic innego nie ma dostępu do Internetu poza VNC.
Ismael Miguel

1
@ IsmaelMiguel OK, to inna sytuacja. Zobacz np. Odwołaj uprawnienia aplikacji bez rootowania? a także sprawdź pytania „powiązane z tym”. I pamiętaj: spodziewaj się awarii - zwłaszcza przymusowego zamykania.
Izzy

1
Dziękuję bardzo! Głosowałbym 100 razy za to! Chciałbym odwołać prawo do uruchamiania tych cholernych aplikacji po włączeniu tabletu, ale nie miałoby to nic wspólnego z tym pytaniem i twoją odpowiedzią. Podany przez Ciebie link byłby świetnym plusem na twoje pytanie, na wypadek gdyby OP był tak zdesperowany jak inny facet. Ale przyjrzę się temu. Jeszcze raz bardzo dziękuję!
Ismael Miguel

6

Wypróbuj aplikację No-Root Firewall . Pozwala kontrolować, które aplikacje mają dostęp do Internetu zarówno przez Wi-Fi, jak i dane komórkowe. Działa poprzez skonfigurowanie VPN w telefonie.


6

Droidwall

Aplikacja Droidwall to zrobi, ale wymaga zrootowanego urządzenia z Androidem. Działa to jednak bardzo dobrze, umożliwiając dostęp do sieci komórkowej lub Wi-Fi do każdej aplikacji (lub obu lub obu), a także całkowite wyłączenie reguł przy jednoczesnym zachowaniu ustawień, dzięki czemu można łatwo dać wszystkim pełny normalny dostęp, gdy pożądane, a następnie łatwo wrócić do zasad bez klikania wielu opcji.

pokazujący interfejs ściany droida z jedną aplikacją na linię i dwoma polami wyboru, jednym dla Wi-Fi i jednym dla 3G, obok każdej aplikacji

Afwall +

Afwall + to kolejna bardzo podobna aplikacja z kilkoma atrakcyjnymi dodatkowymi funkcjami. Pozwala również wybrać, w zależności od aplikacji, dostęp do Wi-Fi, 3G / 4G i dodatkowo roaming, co może być bardzo przydatne dla tych, którzy mają opłaty za przesyłanie danych w roamingu.

Pozwala także na konfigurowanie profili, dzięki czemu można łatwo zmieniać konfiguracje bez poświęcania czasu na ustawianie wszystkich uprawnień aplikacji, jeśli chcesz na przykład inną konfigurację do użytku domowego i służbowego.

Podobnie jak wszystkie inne kompleksowe rozwiązania, wymaga również dostępu do konta root.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


5
droidwall jest stary. Użyj AFWall +
Samsung

Droidwall został kupiony przez Avast. Avast teraz oferuje go w swojej aplikacji tutaj na Play. To oczywiste, że potrzebuje dostępu do roota.
Firelord

@samsung: Czy mógłbyś napisać podobną odpowiedź na temat AFWall +? Dzięki!
Nicolas Raoul

@samsung dzięki za informację, zaktualizowałem odpowiedź o twoją sugestię.
Adam Davis,

4

Poniżej znajdują się niektóre aplikacje, które twierdzą, że są zaporą ogniową, głównie używające tabel IP lub VPN w celu ograniczenia dostępu do Internetu do aplikacji:

Dostęp root nie jest wymagany:

Wymagany dostęp do katalogu głównego:

Dostęp nie wymieniony:


Uwaga : są to aplikacje, które nie były objęte odpowiedziami wymienionymi w momencie pisania tej odpowiedzi. Może być ich znacznie więcej w Sklepie Play lub w Internecie.


2

Możesz wypróbować aplikację Greenify .

Oszczędza zarówno baterię, jak i dane. Możesz zawiesić aplikację, a aplikacja działa tylko po jej otwarciu.


1
Uniemożliwi to aplikacji dostęp do sieci tylko wtedy, gdy nie jest uruchomiona na pierwszym planie; jak tylko zechcesz go użyć, Greenify wznawia go („hibernuje”) i ponownie uzyska dostęp do sieci. OP poprosił „o uniemożliwienie niektórym aplikacjom dostępu do Internetu, gdy Wi-Fi lub komórkowa transmisja danych jest włączona” - nie „gdy aplikacja działa w tle”. Dla mnie obejmuje to „kiedy aplikacja jest na pierwszym planie” (tzn. Aktywnie używana) - w przypadku gdy Greenify nie uniemożliwiłoby dostępu do sieci. Chyba że to nowa funkcja, za którą tęskniłem, to znaczy :)
Izzy

jeszcze nie ma takiej funkcji w greenify :) ... Zasugerowałem tę aplikację, ponieważ zrobi to, co użytkownik w pewnym stopniu
Dalvik

1
Tak, nie mówiłem „to nie jest odpowiedź” (patrz moja odpowiedź , w której wskazałem to kilkoma szczegółami - a nawet połączyłem twoje) - po prostu to, że jest „jakoś niekompletne”. Nie zrozum mnie źle: Greenify to świetna aplikacja - i tak, obejmuje przynajmniej część tego, czego chce użytkownik. Otrzymałeś takie poparcie z jakiegoś powodu :)
Izzy

1

Tak, z APK APP:

Net Blocker - Google Play

Aby zablokować sieci dla określonych aplikacji:

1. Otwórz „Blokowanie sieci”

2. Stuknij aplikację, która ma zablokować dostęp do Internetu

3. Sprawdź typy sieci, które chcesz zablokować

4. Aplikacja „Net blocker” automatycznie wyłączy połączenie internetowe, gdy zablokowana aplikacja będzie działać na pierwszym planie

5. Nowa ikona powiadomienia powie, które sieci są zablokowane

6. Stuknij ikonę powiadomienia, aby przywrócić połączenie internetowe, stuknij ponownie, aby wyłączyć Internet

lub sprawdź poniższy link:

Blokuj aplikacjom dostęp do Internetu na urządzeniu z Androidem


Wygląda na to, że Net Blocker po prostu wyłącza się lub włącza Wi-Fi i nic więcej nie robi.
user92613,

1
Oznaczałoby to zerwanie całego połączenia sieciowego, gdy tylko aplikacja się uruchomi - więc nie będzie więcej sprawdzania aktualizacji (np. W przypadku nowych wiadomości e-mail) ani powiadomień GCM (WhatsApp itp.) W tle. Ale tak, bez korzenia, nie ma wielkiego wyboru…
Izzy

1

Dla użytkowników CyamogenMod

Istnieje wbudowana funkcja Privacy Guard . (Ustawienia -> Prywatność)

Może uniemożliwić aplikacji korzystanie z Internetu (Wi-Fi i / lub urządzenia mobilne)


1

Dziwi mnie, że nikt nie wspomniał o rozwiązaniu Google, Datally. Nie wymaga rootowania. Więcej informacji na blogu Google: https://blog.google/technology/next-billion-users/meet-datally-new-way-understand-control-and-save-mobile-data/

Lub pobierz natychmiast ze Sklepu Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.freighter


1
Jak dotąd najlepsza odpowiedź dla mnie. Bez rootowania, za darmo, bez złośliwego oprogramowania.
Marc-Olivier Titeux

0

Cóż, osobiście miałbym działającą usługę, w której mogę pobrać aktualnie działającą aplikację, tak jak tutaj

Możesz także wyłączyć mobilny pakiet danych, jeśli chcesz zablokować działanie

jak tutaj w tym przykładzie

https://stackoverflow.com/questions/3644144/how-to-disable-mobile-data-on-android

z wyjątkiem tej metody nie sądzę, że istnieje prosty sposób, aby odmówić dostępu do Internetu aplikacji, ponieważ zażądała tego w momencie pobierania.


0

Możesz także kontrolować, które aplikacje mogą uzyskiwać dostęp do Internetu za pomocą LostNet Firewall: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lostnet.fw.free

Chociaż Twoje wymagania są dość proste, a wiele aplikacji może zaspokoić Twoje potrzeby, dzięki LostNet Firewall możesz przeprowadzić badania dotyczące krajów, z którymi łączą się Twoje aplikacje, i być może całkowicie zablokujesz dostęp do niektórych krajów.


Przeczytaj dokumentację dotyczącą autopromocji w Centrum pomocy .
onik

0

Aby wyłączyć komórkową transmisję danych od operatora:

  1. Upewnij się, że karta SIM jest w telefonie, a telefon nie jest w trybie samolotowym, w przeciwnym razie opcja nie zostanie wyświetlona.
  2. W Ustawieniach-> Wykorzystanie danych-> Przełącz komórkową transmisję danych na Wyłącz

Działa z Samsung J3 2016


-1

Wymuszenie zatrzymania aplikacji w Androidzie powstrzymuje ją od robienia czegokolwiek, nawet przez Internet, chyba że ponownie otworzysz aplikację. To głównie rozwiązuje mój problem przez większość czasu. Albo ograniczenie danych w tle uniemożliwia wszystkim aplikacjom korzystanie z Internetu w tle, oprócz niektórych standardowych aplikacji na Androida.


Pierwsza metoda jest bardzo niewygodna i zdecydowanie zbyt ekstremalna. Chcę korzystać z gry lub aplikacji, ale nie chcę, aby łączyła się z Internetem. Najwyraźniej przymusowe zatrzymywanie nie jest dobrym sposobem na przejście tutaj. Druga metoda nie będzie też ograniczać mojej aktywnej gry lub aplikacji dostępu do Internetu. Być może nieco więcej badań na temat sytuacji pomogłoby Ci opublikować bardziej odpowiednią odpowiedź.
Firelord

-2

Używam Easy Battery Saver. Wybierz tryb super power i skonfiguruj aplikacje, które pozwoliły na dostęp do sieci.


2
Przydatny byłby link do aplikacji. Czy możesz wyjaśnić, czy ta aplikacja wymaga rootowania?
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.