Jak mogę dowiedzieć się, która aplikacja spowalnia mój telefon?


12

Mam Samsung Galaxy S3.

Mój telefon działa powoli. Nie wiem, jak znaleźć aplikację, która ją spowalnia. Czy ktoś może mi w tym pomóc? Domyślam się, że ta aplikacja to FACEBOOK ... najgorsza aplikacja w historii.

Po ponownym uruchomieniu telefon działa przez pewien czas. Następnie zwalnia ponownie i staje się opóźniony.


Możesz sprawdzić aktywne aplikacje, gdy stają się opóźnione, a następnie uruchomić ponownie i poczekać, aż znów się opóźni, aby sprawdzić jeszcze raz aktywne aplikacje. Jeśli powtórzysz to kilka razy, powinieneś skończyć z kilkoma aplikacjami, które będą tam przez cały czas sprawdzane, abyś mógł zawęzić wyszukiwanie.
Peter

Odpowiedzi:


6

Możesz spróbować użyć aplikacji do monitorowania na żywo, np. OS Monitor . Zazwyczaj oferują one widok aplikacji, które obecnie zużywają większość zasobów, np. Przebijanie procesora, zjadanie pamięci RAM lub korzystanie z sieci:

Monitor systemu operacyjnego: procesor Monitor systemu operacyjnego: połączenia
Monitor systemu operacyjnego pokazujący uruchomione procesy i połączenia sieciowe (kliknij obrazy, aby wyświetlić większe warianty)

Uruchomione procesy można sortować według kilku kryteriów, takich jak nazwa, użycie procesora i inne. Urządzenie jest „opóźnione” przez większość czasu, co oznacza, że ​​niektóre aplikacje zużywają całą moc procesora, I / O lub RAM - więc to powinno ci pomóc.

Alternatywą do wspomnienia jest SystemPanel , który oferuje nawet instrukcję (w twojej sytuacji miałaby zastosowanie strona monitora systemu ). W wersji płatnej oferuje nawet monitorowanie w tle, dzięki czemu możesz najpierw pozwolić na zbieranie danych przez jakiś czas, a później sprawdzić, czy są „najwięksi konsumenci”.

Procesy SystemPanel Zasoby SystemPanel
SystemPanel: uruchomione procesy, ogólne zasoby (kliknij obrazy dla większych wariantów)


0

Jeśli podejrzewasz już określoną aplikację (w tym przypadku Facebook), po prostu ją odinstaluj i sprawdź, czy problem zniknie.


Nie jestem pewien, dlaczego zostało to odrzucone, wiadomo, że aplikacja Facebook powoduje problemy z wydajnością na Androidzie i iOS. 1 , 2 , 3 , 4
cazzer

@calebthebrewer Nie ma nawet znaczenia, czy to naprawdę Facebook: Wspominam o tym tylko dlatego, że OP uznał tę aplikację za swojego największego podejrzanego. Może ktoś pomyślał, że moja odpowiedź jest zbyt oczywista, ale to naprawdę najszybszy i najłatwiejszy sposób na sprawdzenie twojego podejrzenia.
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.