Gdzie są przechowywane ustawienia Androida?


18

Muszę skonfigurować ponad 50 telefonów dla mojej firmy i mogę zrootować telefony. Każdy telefon musi mieć dokładnie takie same identyfikatory / hasła WIFI SSID, ustawienia konta / prywatności, jasność, metody wprowadzania danych itp. Powtarzanie 50 razy tej samej ręcznej konfiguracji wydaje się trochę nudne.

Gdzie są przechowywane ustawienia telefonu? Czy mogę po prostu adb przesłać ustawienia do każdego urządzenia? Telefony to Samsung Galaxy Pockets.


1
Jeśli wszystkie telefony są tej samej marki / modelu / systemu operacyjnego itp., Możesz skonfigurować jeden według własnego uznania, a następnie zrobić kopię zapasową Nandroid i przywrócić ją na wszystkie telefony.
Narayanan,

@ Narayanan - Rozważyłem to, ale wygląda na to, że nie ma żadnych programów ładujących / narzędzi, które mogłyby tworzyć kopie zapasowe Galaxy Pockets na urządzeniach nandroid.
aggregate1166877

Znalazłem stronę internetową, która pomaga użytkownikowi zainstalować odzyskiwanie CWM w S5300 aka Galaxy Pocket. Jeśli mam rację, CMW miał narzędzie do tworzenia kopii zapasowych nandroid.
Narayanan,

@Nayayanan - Niestety link na tej stronie jest uszkodzony. Jednak twój link doprowadził mnie do znalezienia tego . Przejdę teraz do testu
agreguj

Gdy się uda, odpowiedz na własne pytanie! Dwa dni później możesz zaakceptować własną odpowiedź i tym samym pokazać innym „wyszukiwarkom”, że istnieje działające rozwiązanie. Dziękuję Ci!
Izzy

Odpowiedzi:


16

Jak się okazuje, nie ma magicznego pliku ani katalogu, który zawierałby wszystkie ustawienia. Są one przechowywane w różnych miejscach i zależy w dużej mierze od tego, jak producent zdecyduje się skonfigurować. Pracuję głównie z telefonami Samsung, więc informacje tutaj będą głównie zorientowane na Samsunga. Pamiętaj też, że wszystkie poniższe elementy wymagają dostępu do konta root. Jeśli ktoś ma coś do dodania / sprostowania, prosimy o komentarz.

Po pierwsze stwierdziłem, że „ustawienia kopiowania” nie zawsze są najlepszym sposobem. Możesz wykonywać kopie zapasowe i przywracać nandroid , które prawie klonują jeden telefon na drugi. Jeśli jesteś wystarczająco techniczny i korzystasz z Samsunga, wtedy tworzenie własnego obrazu odin może być jeszcze lepszą opcją, ponieważ nie zależy od ciebie ani innej osoby, która stworzyła wsparcie dla nandroid / odzysku.

Ustawienia

Ustawienia ogólne:
Ustawienia są najczęściej przechowywane w /datapodkatalogu. Jeśli szukasz czegoś konkretnego, zacznij od tego.

Wbudowane aplikacje:
wbudowane aplikacje zwykle zachowują swoje ustawienia /data/data/com.android.*i /data/data/com.google.android.*
na przykład:
Kontakty: /data/data/com.android.contacts
Konta e-mail: /data/data/com.android.email
MMS:/data/data/com.android.mms

Wi-Fi:
lokalizacja ustawień Wi-Fi zależy od producenta, ale ogólnie jest przewidywalna.
Samsung Galaxy Pocket, S2, S3: /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf
Samsung Tab: /data/wifi/bcm_supp.conf
HTC Desire: /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf
Dell Streak: /data/misc/wifi/wpa.conf
Oneplus 2, 3:/data/misc/wifi/networkHistory.txt


Konfiguracje klawiatury: musiałem wcześniej wyłączyć klucze sprzętowe, ponownie skonfigurować układy lub zmienić ogólne zachowanie klawiatury. Dokładna nazwa pliku jest inna na każdym telefonie, ale znalazłem pliki konfiguracyjne, które zawsze będą dostępne /system/usr/keylayout/. Uważaj, ponieważ ich uszkodzenie może spowodować, że Twój telefon będzie bezużyteczny.

Różne:
Większość różnych ustawień, takich jak informacje o produkcie, dźwięki uruchamiania oraz włączanie / wyłączanie paska nawigacyjnego na ekranie, jest przechowywanych w folderze /system/build.prop. Złamanie tego pliku konfiguracyjnego może spowodować rozruch urządzenia.

Jeśli znajdę więcej informacji, dodam później.


Niektóre z tych katalogów wymagają dostępu do katalogu głównego.
t0mm13b

@ t0mm13b - Ups, zapomniałem wspomnieć. Edytowane.
zagregowane1166877

1
Wszystkie te katalogi wymagają dostępu do katalogu głównego, aby móc pisać.
afrazier

Czy możesz wskazać lokalizacje, w których przechowywana jest jasność i poziom głośności?
WCB

bardzo cenne, ale nie znalazłem sposobu na wyłączenie wyświetlacza.
ransh

5

innym możliwym sposobem na to jest polecenie `` content '', np .:

adb shell content query --uri content://settings/global 
adb shell content insert --uri content://settings/global --bind name:s:preferred_network_mode1 --bind value:i:0

4

Nie jestem ekspertem od technologii Androida. Nie jestem więc całkowicie pewien, czy moja odpowiedź jest prawdziwa, czy nie. Ale używając Root Explorera odkryłem, że niektóre ustawienia są przechowywane w następujących plikach:

  • /data/system/users/0/settings_system.xml
  • /data/system/users/0/settings_secure.xml

Na przykład jasność ekranu jest zapisana w pliku settings_system.xml. Jeśli otworzysz ten plik za pomocą edytora tekstu, możesz napotkać następujący wiersz kodu:

<setting id="2220" name="screen_brightness" value="66" package="com.android.settings" />

W powyższym kodzie liczba „66” wskazuje jasność ekranu. Im wyższa liczba, tym jaśniejszy ekran. Odkryłem również, że obraz tła twojego telefonu komórkowego jest przechowywany w następującej ścieżce pliku:

  • / data / system / users / 0 / wallpaper

Mój telefon to Samsung SM-J7. Może moje odkrycie może się różnić w przypadku innych smartfonów.


1

Większość ustawień Androida znajduje się w /data/data/com.android.providers.settings/databases/settings‌​.dbbazie danych SQLite, którą można łatwo obsługiwać za pomocą przeglądarki SQLite. Android sam używa zwykle chronionego dostawcy ustawień do manipulowania tymi ustawieniami.

Sidenote: Wygląda na to, że nawet jeśli ustawienia zmieniły się pod maską, GUI ustawień może nie zawsze wydawać się aktualne. Jednak zawsze liczy się baza danych, która jest udostępniana wszystkim modułom, które ich używają

Chociaż, jak wspomniano wcześniej, niektóre ustawienia mogą być przechowywane jako shared_prefs lub w file-dir dla poszczególnych aplikacji itp. Ponadto niektórzy producenci używali zmodyfikowanych wersji Androida, które mogą używać ustawień przechowywanych w innych miejscach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.