Czy istnieje sposób pobrania plików przechowywanych na Dysku Google na urządzenie z Androidem?


15

Przechowałem kilka zdjęć na Dysku Google i chciałbym je wyświetlić na tablecie. Problem polega na tym, że mogę wyświetlać je pojedynczo, a procedura przebiega mniej więcej tak:

 1. Otwórz Dysk.
 2. Przejdź do folderu obrazów.
 3. Wybierz zdjęcie do obejrzenia.
 4. Zobacz obrazek.
 5. Naciśnij wstecz.
 6. Wybierz inny obraz do wyświetlenia (podczas próby zapamiętania, który obraz właśnie obejrzałem, aby go więcej nie oglądać).
 7. Powtórz kroki 3–6.

Gdybym mógł pobrać pliki na tablet, mógłbym je wyświetlić w domyślnej aplikacji do przeglądania obrazów, a procedura wygląda mniej więcej tak:

 1. Wybierz zdjęcie do obejrzenia.
 2. Przesuń w lewo / w prawo, aby wyświetlić następny / poprzedni obraz.

Czy istnieje sposób pobrania plików przechowywanych na Dysku Google na urządzenie z Androidem?


Aktualizacja:

Znalazłem nieco dziwne obejście. Jeśli zalogujesz się na Dysk Google za pomocą przeglądarki internetowej, kliknięcie obrazu spowoduje pobranie go do /storage/sdcard0/Download/. Następnie można przeglądać obrazy za pomocą domyślnej aplikacji do przeglądania obrazów.


Aktualizacja:

Po zadaniu tego pytania wprowadzono wiele aktualizacji aplikacji Dysk Google. Zapisywanie plików na urządzeniu jest teraz całkiem łatwe.

 • Kliknij przycisk menu z trzema kropkami pod plikiem i wybierz Pobierz.
 • Naciśnij długo, aby wybrać plik. Naciśnij przycisk menu z trzema kropkami w aplikacji i wybierz pobierz (można go użyć w wielu wybranych plikach).
 • Prawdopodobnie inne sposoby, których tutaj nie opisałem.

Również główny problem, który miałem, został rozwiązany. Możesz teraz przesunąć, aby wyświetlić następne / poprzednie zdjęcie.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, ale to pytanie jest już nieaktualne.


Możesz użyć aplikacji innych firm, takich jak FolderSync, aby w pełni pobrać folder Dysku Google.
Android Quesito

Odpowiedzi:


14

Możesz użyć ES File Explorer .

Aby połączyć się:

 1. Naciśnij przycisk ustawień w telefonie lub w aplikacji.
  Ikona ustawień
 2. Rozwiń listę Sieć i kliknij Chmura.
 3. Kliknij Nowy i wybierz Gdrive.
  Nowa ikonaIkona Gdrive
 4. Wprowadź swoje dane logowania Google, zaakceptuj warunki i wszystko będzie gotowe.

Aby skopiować plik do telefonu:

 1. Znajdź plik w Gdrive za pomocą Eksploratora plików ES.
 2. Długo naciśnij plik.
 3. Naciśnij More, a następnie Copy to.
 4. Wybierz lokalizację do skopiowania pliku i naciśnij OK.

LUB...

 1. Znajdź plik w Gdrive za pomocą Eksploratora plików ES.
 2. Długo naciśnij plik.
 3. Prasa Copy.
 4. Przejdź do lokalizacji, w której chcesz plik.
 5. Prasa Paste.

Ta odpowiedź mogła być odpowiednia w tym czasie, ale wymaga aktualizacji. Na moim stole z Androidem ustawienia sieci, o których tu mowa, nie istnieją
Die in Sente,

Dla użytkowników Total Commander (osobiście polecany eksplorator plików dla Androida) istnieje teraz oficjalna wtyczka do płynnego przeglądania Dysku Google (z górnego menu dostępnego za pomocą ikony dyskietki w lewym górnym rogu). Po prostu wybierz i skopiuj pliki lub foldery do lokalnego magazynu.
trybik

Zaoszczędziłeś mój czas .... Tks
Ruban

Czy Total Commander umożliwia zapisywanie bezpośrednio na karcie SD @trybik?
anon58192932

tak, wystarczy skopiować wybrane pliki lub foldery do wybranego folderu lokalnego (karty SD lub pamięci wewnętrznej)
trybik 28.04.17

2

Może to nie być pomocne, ale kiedy długo naciskam dowolny plik i ustawiam go na „Udostępnij offline”, to kończy się na /storage/sdcard0/Android/data/com.google.android.apps.docs/files/pinned_docs_files_do_not_edit/{hexadecimal string}/.

Stamtąd powinieneś być w stanie skopiować je do innej lokalizacji.


Problemy z tym podejściem są następujące:) Udostępnianie plików w trybie offline zajmuje dużo czasu, ponieważ nie można udostępniać plików w trybie offline zbiorczo. 2.) Jest to niewygodne i czasochłonne, gdy są „offline”, ponieważ musisz zlokalizować i przenieść każdy plik osobno. Również po zlokalizowaniu pliku „offline” i kliknięciu go pojawia się komunikat „Nie można załadować zdjęcia”.
Tester101

1
@ Tester101: Nie zgadzam się. To nieoptymalne rozwiązanie.
ale

Znalazłem pliki z Dysku Google, które udostępniłem offline na moim urządzeniu z Androidem. Ale nawet jeśli zachowali oryginalną nazwę pliku (np. Filename.jpg), system nie będzie mógł ich otworzyć, czy to z oryginalnej lokalizacji (np. /Storage/sdcard0/Android/data/com.google.android.apps. docs / files / pinned_docs_files_do_not_edit / {string hexadecimal} /) lub z innego folderu, do którego je skopiowałem. W zależności od aplikacji, której próbowałem użyć do otwarcia obrazów, powiedzą „Media nie znaleziono” lub „Nie można załadować obrazu” lub po prostu wyświetli ikonę uszkodzonego obrazu.

1

To jest naprawdę bardzo proste. Dysk ma tę wbudowaną opcję. Po prostu przejdź do opcji i kliknij pobierz kopię. Spowoduje to pobranie pliku do folderu pobierania.


Jeśli masz ponad 500 zdjęć na Dysku Google, czy chcesz to zrobić z każdym obrazem?
jp2code

Nie mówiłem, że jest to najbardziej efektywny sposób na taką sytuację, ale że dysk Google ma wbudowaną tę funkcjonalność.
Rballesteros

1

Jeśli chcesz automatycznie synchronizować podzbiór Dysku z urządzeniem (jak w, wszystko, co pojawia się w wybranych folderach Dysku, jest automatycznie pobierane na twoje urządzenie), możesz spojrzeć na DriveSync z MetaCtrl. Przez lata korzystałem z ich równoważnej aplikacji do DropBox, a ich rzeczy działają świetnie.

Po skonfigurowaniu będzie automatycznie (ustawiał czas sprawdzania) pobieranie elementów z Dysku na urządzenie i odwrotnie.


0

Polecam użycie menedżera plików, np. Astro File Manager. Tam możesz uzyskać dostęp do skrzynki odbiorczej, dysku Google, skrzynki, ... i kopiować pliki i całe foldery do folderu lokalnego.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.