Jak sprawić, by Android preferował komórkową transmisję danych, gdy sygnał Wi-Fi jest bardzo słaby


24

Kiedy wychodzę z domu lub biura, wokół niego jest pierścień, w którym po prostu nie mam żadnego połączenia. Wynika to z wykrycia sieci WLAN z mojego routera w domu lub w biurze, ale sygnał jest tak słaby, że nie może wystąpić żaden użyteczny przepływ danych.

Czy istnieje sposób, w jaki mogę zmusić Androida do korzystania z mobilnej sieci danych, gdy siła sygnału WLAN jest poniżej pewnej mocy, aby nie było irytującego „martwego pierścienia braku łączności”?

Googlowanie tego problemu lub przeszukiwanie sklepu z aplikacjami ciągle daje mi rozwiązania dokładnie przeciwne.

z góry dziękuję

Odpowiedzi:


7

Począwszy od Androida 5, w opcjach programisty jest ustawienie o nazwie Agresywne Wi-Fi do przekazywania urządzeń mobilnych .

Włączenie tego ustawienia powoduje, że telefon przełącza się na połączenie mobilne, gdy sygnał Wi-Fi jest zbyt słaby.

Możesz także obejrzeć samouczek ze zrzutami ekranu .


5

Możesz to zrobić, wyłączając Wi-Fi, gdy jego sygnał słabnie. W Playstore dostępnych jest kilka aplikacji, które mogą oglądać sygnał WiFi, jedną z nich jest Tasker (to jest to, czego używam). Tutaj możesz zdefiniować minimalny poziom i powiedzieć Taskerowi : Jeśli sygnał WiFi spadnie poniżej tego poziomu, wyłącz WiFi. Oczywiście możesz uczynić go jeszcze bardziej szczegółowym i pozwalając mu sprawdzać co X minut, czy poprawiła się jakość sygnału. Konfiguracja może być nieco trudna (zwłaszcza, gdy nie jest się przyzwyczajonym do Taskera ) - ale kiedy już zadziała i zorientujesz się, co jeszcze można zrobić z tą aplikacją, nie chcesz tego przegapić. Przykład tego, jak może to wyglądać, można znaleźć w sekcji Co to jest tryb gotowości komórkii jak mogę zapobiec zjedzeniu baterii? - trochę inny temat, ale kryje się za tym podobny pomysł.

Możesz także spojrzeć na podobne aplikacje. Chociaż Tasker nie jest darmowy (możesz uzyskać 7-dniowy okres próbny na ich stronie internetowej), jest wart każdego centa - ale może być trudny dla początkujących. Istnieją inne aplikacje automatyzacji, takie jak np. Lama , które mogą również wykonywać podobną pracę.


Dzięki rozważę zakup tej aplikacji (co i tak już robiłem, ale liczyłem na to, że onX stanie się niezależny na Facebooku).
d_inevitable

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem Taskera , to najlepszy sposób. To naprawdę potężne narzędzie; Mógłbym odpowiedzieć na prawie co drugie pytanie „Tasker”;)
Izzy

Czy możliwe jest, aby zleceniodawca ponownie włączył Wi-Fi, gdy ponownie pojawi się silny sygnał?
Meyer Denney

1
@MeyerDenney powinien być podobny do tego . Oczywiście wymaga włączania Wi-Fi w odstępach czasu, aby to sprawdzić (skąd inaczej to wiedzieć).
Izzy


1

BestSignal wydaje się idealnym rozwiązaniem. Oferuje zarówno konfiguracje domyślne, jak i konfiguracje zaawansowane.


Właśnie to kupiłem i wydaje się, że to rozwiązuje problem!
Sander

0

Właśnie zainstalowałem BESTSIGNAL na moim HTC ONE M7 od programisty o tej samej nazwie . Jest to wersja płatna, ale tylko 1,99 AUD i działa dobrze, prosty, ale bardzo funkcjonalny GUI. Nie był on jednak kompatybilny z moim Google Nexus 7 (2012) ani moim ASUS Transformer TF700T, więc sprawdź kompatybilność urządzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.