Zmienić rozmiar zdjęcia przed wysłaniem go e-mailem?


24

W systemie iOS, gdy wybiorę jedno lub więcej zdjęć z pamięci aparatu i zdecyduję się wysłać je pocztą e-mail, system operacyjny zapyta mnie, czy wysłać obrazy w pełnym rozmiarze, czy też zmniejszyć je, aby wiadomość e-mail nie była tak duża.

Na Androidzie (zdjęcie 4.2.2 na Nexusie 4) nie znalazłem porównywalnej funkcji. Kiedy wysyłam wiadomość e-mail z moim dzieckiem do mamy, ona otrzymuje pełny 8-megapikselowy obraz, który jest zbyt duży, aby wyświetlić go na monitorze ...

Jak mogę zmusić Androida do zmniejszenia wybranych zdjęć przed wysłaniem ich pocztą elektroniczną?
Nie chcę uruchamiać aplikacji do edycji i skalować każdego obrazu indywidualnie.

Znalazłem tylko jeden 2-letni post na ten temat, który nie wspomina o żadnym rozwiązaniu. Z pewnością jest na to sposób na Androida, podobnie jak na iOS?


Odpowiedzi:


11

Istnieje darmowa (jak w wolności ) aplikacja Send Reduced , dostępna w repozytorium wolnego oprogramowania F-Droid .

Zainstaluj F-Droid, zainstaluj Wyślij zmniejszoną, wybierz zdjęcia, naciśnij przycisk Udostępnij, wybierz Wyślij zmniejszoną, a następnie wybierz metodę udostępniania. Twoje zdjęcia zostaną wysłane w zmniejszonej rozdzielczości i rozmiarze pliku.


Użyj tego, jest idealny. W przeciwieństwie do wielu innych aplikacji, które są znacznie ograniczone, ta działa dokładnie tak, jak można się spodziewać - jako przezroczyste, łatwo konfigurowalne opakowanie wokół „udostępnij do Gmaila”.
Will Sheppard,

1
Musiałem to zrobić szybko w pracy - Send Reduced wydaje się być dostępny w sklepie Google Play.
syntheticbrain

Jeśli ustawisz jakość na 100%, ta aplikacja faktycznie zwiększy rozmiar zdjęć.
John Sardinha,

9

Nie ma takiej opcji na akcje.

Oto co robię i działa całkiem dobrze, ale nie jest idealne.

  1. Pobierz Zmniejsz rozmiar zdjęcia ze sklepu Play .
  2. Podczas tworzenia wiadomości e-mail kliknij opcję Dodaj załącznik.
  3. Pojawi się wybór lokalizacji. Wybierz Zmniejsz rozmiar zdjęcia.
  4. Następnie wybierz Wybierz zdjęcie lub Zrób zdjęcie.
  5. Jeśli klikniesz Wybierz obraz, a następnie wybierz Galeria.
  6. Po wybraniu zdjęcia, które chcesz wysłać, kliknij Zmniejsz.
  7. Teraz pojawi się mylące okno, w którym staje się trochę trudne. Naprawdę musisz znać rozmiary obrazu mierzone w pikselach. Kliknij opcję Niestandardowe. Najmniejszy rozmiar zdjęcia zostanie wyświetlony jako domyślny (320 x 240 lub coś takiego). Zwykle używam 640x480 dla małego obrazu 25kb, ale możesz zmienić rozmiar do dowolnego rozmiaru.
  8. Naciśnij OK, a następnie wybierz trzy kropki dla menu i wybierz Gotowe.

To jest to!


To świetny przepływ pracy (działa nawet w Androidzie 9), ale wesoły interfejs graficzny.
Fuhrmanator


2

Możesz spróbować JustResizeIt! ( bezpłatny lub płatny )

Jest zoptymalizowany do wysyłania wielu zdjęć na wiele e-maili. Możesz wysyłać całe albumy do wszystkich swoich znajomych.

Zainstaluj bezpłatną wersję, utwórz widget z wieloma adresatami wiadomości e-mail. Następnie otwórz galerię, wybierz tyle zdjęć, ile chcesz, dotknij Udostępnij i wybierz JustResizeIt !. Poczekaj na załadowanie zdjęć, a następnie po prostu dotknij predefiniowanego widżetu.


Darmowa wersja jest bardzo ograniczona, ale pełna wersja wygląda na bardzo przydatne narzędzie i bardzo wydajne. Dzięki!
Torben Gundtofte-Bruun

1

Zalecam zrobienie zrzutu ekranu obrazu i przycięcie go.

Powinien nieco zmniejszyć rozmiar bez aplikacji.


0

Alternativley korzysta z opcji Automatycznej kopii zapasowej Google+, domyślnie zmienia rozmiar zdjęć do 2048 x 2048 pikseli i zmniejsza rozmiar. Następnie możesz udostępnić to zdjęcie lub po prostu wysłać je linkiem.0

Wyślij do siebie na WhatsApp, automatycznie zmniejszy rozmiar. Następnie wyślij zredukowane zdjęcie w wiadomości e-mail.


0

Użyj Blue Mail . Wbudowana funkcja zmniejszania rozmiaru. Wyskakujące okienko przed wysłaniem. Bardzo wydajny. Do 10 zdjęć za jednym razem.


-1

Bezpłatna aplikacja e-mail Zdjęcia na Androida pozwala łatwo zmienić rozmiar zdjęć (małe, średnie lub duże) i wysłać pocztą e-mail.


Powinieneś wspomnieć o swojej przynależności do tego produktu jako jego twórcy.
Firelord

-1

Co robię: odłóż na sekundę telefon z Androidem 5,5 cala. Używając mojego starego iPhone'a 5s ze zepsutym przyciskiem domowym, otwórz Zdjęcia Google, w których mam zdjęcia, które muszę wysłać pocztą e-mail, i wyślij je za pomocą aplikacji nie Gmail, ponieważ nie zmniejszy to rozmiaru, ale również aplikację poczty przy użyciu konta Gmail.

Zanim uwolnię gniew, który mówi, że nie jest to odpowiedź, której szukasz, albo nie jest to odpowiedź, pozwól mi wyjaśnić siebie, ponieważ może to być odpowiedź dla tych, którzy są tacy jak ja i uważają, że niektóre funkcje powinny tam być i zastąpić je aplikacje z nieznanych źródeł mogą nie być dobrym rozwiązaniem.

Nie lubię pobierać dodatkowego oprogramowania zawierającego reklamy (niektóre z nich wyświetlały reklamy pełnoekranowe zaraz po odblokowaniu ekranu). Nie lubię aplikacji innych firm, które bez powodu uzyskują dostęp do mojej biblioteki. Nie lubię też używać ich do przeglądania całego mojego telefonu w celu znalezienia zdjęć, które muszę wysłać pocztą e-mail po tym, jak już ładnie uporządkuję je według albumów w Zdjęciach Google i wszystkie są w jednym miejscu. Tak, Android jest niesamowity. Ale iOS jest także dobry do niektórych rzeczy.

Wierzę, że obecnie wielu może sobie pozwolić na przynajmniej iPhone'a 5 (używane są bardzo tanie), który jest wystarczająco szybki dla funkcjonalności, które nie są natywne dla Androida. Zwłaszcza, że ​​iOS może łatwo synchronizować się z kontami Google i aplikacjami.

Sugeruję więc, aby w końcu to zatrzymać: hej, jestem komputerem Mac i jestem dillema na PC i mówię: tak, używam Windowsa, kiedy chcę grać w Wiedźminie 3, ale używam Maca do pracy. Tak samo jest z Androidem i iOS. Tak, Android jest 100 razy bardziej elastyczny i wygodny niż iOS. Ale wolę niektóre rzeczy do zrobienia na urządzeniach z iOS, ponieważ są one znacznie szybsze i po prostu działają.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.