Dlaczego nie mogę synchronizować Picasa Web Albums?


9

Urządzenie: T-Mobile G2 (UK) / HTC Hero OS: 2.1

Chciałbym zsynchronizować Picasa Web Albums, tak jak w tym filmie http://www.youtube.com/watch?v=PIfjt3pye5c . Jednak opcja nie jest dostępna - tylko kontakty, Google Reader, Google Mail, kalendarz. Próbowałem odwiedzić witrynę Picasa Web Albums w przeglądarce telefonu i ponownie uruchomić telefon, ale go tam nie ma. Jak mogę to włączyć?

Edytuj (28 stycznia) - jakiś czas temu podniosłem o tym bilet na support.htc.com. Oto ich odpowiedzi ...

  • „Dave”: „Czy masz opcję Picasy widoczną w folderze kont i synchronizacji ustawień w telefonie?”

  • „Dave”: „Czy możesz potwierdzić, że na swoim telefonie używasz przynajmniej Androida 2.1?”

  • „Richard”: „Christopher, Twój e-mail został przekazany mi do dalszych działań, ponieważ od 22 stycznia nie było na nim żadnej aktywności. Picasa jest aplikacją innej firmy i musisz zainstalować dodatkowe oprogramowanie z Android Market, aby włączyć ta funkcja. (Picasa Album Sync nie jest wstępnie zainstalowany w telefonie). ”

  • „Richard”: „Synchronizacja Picasy nie jest wstępnie zainstalowana na żadnym telefonie HTC z systemem Android 2.x. Sprawdziłem kilka telefonów z Androidem 2.1 i 2.2, które tu mamy i żaden z nich nie ma opcji synchronizacji Picasy. przekaże te informacje programistom i poinformuje ich, że klient poprosił o włączenie tej funkcji w telefonach. Może to doprowadzić do jej wdrożenia w przyszłej aktualizacji. W międzyczasie, jeśli chcesz tę funkcję, będziesz potrzebować w celu uzyskania oprogramowania innej firmy, które może to zapewnić ”.

Nie jestem pewien, dlaczego Dave zadał te pytania, skoro Richard uważa, że ​​funkcjonalność nie istnieje. Czy ktoś ma jakieś przykłady działania Picasy na telefonach HTC z systemem Android 2.x?


1
Nie widzę tego również w moim 2.2 Evo, więc nie mogę powiedzieć, że naprawdę działa na wszystkich urządzeniach 2.1 i nowszych.
terry1769,

Czy to konto Gmail czy Google Apps? Nie mam „Synchronizuj Picasa Web Album” na moim koncie Google Apps, chociaż mam go w Gmailu.
Lie Ryan,

To moje podstawowe konto @ gmail.com.
Chris

Mam Samsung Intercept i nie widzę też opcji synchronizacji Picasa Web Albums z aplikacją Galeria na moim telefonie. Mam aplikację Galeria i mogę przesyłać zdjęcia z galerii do Picasa Web Albumns (oraz do Facebooka i Dropbox). Ale tej opcji synchronizacji nie ma.
Stefan Lasiewski 12.01.11

@Chris: Czy twoja aplikacja Galeria wygląda podobnie do aplikacji na wideo z płynną animacją i płynnymi ikonami? Aplikacja Galeria na moim telefonie nie ma żadnej z tych fantazyjnych animacji - jest o wiele prostsza. Czytałem gdzie indziej, że istnieją dwie różne aplikacje Galerii dla Androida 2.1, chociaż w tej chwili nie mogę znaleźć linku.
Stefan Lasiewski 12.01.11

Odpowiedzi:


3

Oto, co musisz zrobić:

  1. Idź do galerii
  2. Długo kliknij zdjęcie, wybierz „Udostępnij”, a następnie „Picasa”
  3. Na ekranie „prześlij zdjęcie” dodaj nowy album, a następnie prześlij zdjęcie (nie ma znaczenia, który album, wystarczy dodać jeden, aby utworzyć nowy folder w Picasie. To jest sposób na połączenie telefonu z Picasą Albumy internetowe).
  4. Po zakończeniu przesyłania (sprawdź w Internecie, czy działa) na ekranie głównym naciśnij przycisk menu i wybierz Ustawienia> Konta i synchronizacja> Kliknij adres Gmail powiązany z Picasą. Teraz powinieneś zobaczyć „Synchronizuj Picasa Web Albums” w menu.

Jeśli to nie zadziała. Spróbuj ponownie uruchomić po tym procesie, a jeśli to nadal nie zadziała ...: o (


Powinienem wspomnieć, że miałem ten sam problem, co ty na moim Moto Droidie, i to mnie naprawiło, więc HTC może być inny, ale założę się, że to ten sam problem, problem z połączeniem konta.
Matt

Dziękuję za szczegółowe instrukcje. Niestety, to nie działało dla mnie. Jestem pewien, że to problem z połączeniem kont, ale po prostu nie wiem, jak je połączyć, z wyjątkiem usuwania / odtwarzania mojego konta.
Stefan Lasiewski 21.01.11

Czy to pozwoliło Ci utworzyć nowy folder w Picasie z aplikacji galerii?
Matt

Matt; 1) Mam „Zdjęcia”, a nie „Galerię”; 4) W Picasaweb widzę nazwę nowego albumu i zdjęcie, ale nawet po ponownym uruchomieniu nadal widzę tylko kontakty / Czytnik / Poczta / Kalendarz w opcjach synchronizacji Androida. Już od miesiąca mam otwarty bilet z oficjalnym wsparciem htc.com, bez żadnych informacji.
Chris

3

Musisz zainstalować aplikację Galeria 3D. Nie jest dostępny na rynku, ale tutaj jest link do APK, który musisz pobrać na kartę SD i zainstalować ręcznie (użyj Astro lub podobnego).

(Dmitriy już udzielił tej odpowiedzi, ale miałem link i nie byłem pewien, czy widziałeś mój komentarz, więc dodałem to również jako odpowiedź)


2

Mam T-Mobile Vibrant, a kiedy korzystałem z Stock Samsung 2.1 TouchWiz, nie miałem tej opcji synchronizacji z Picasą. Ale teraz mam ROM 2.2 i mogę go zsynchronizować. Powiedziałbym, że najpierw spróbuję zalogować się do Picasy za pomocą komputera, a może załadować zdjęcie, stworzyć galerię itp. Następnie wróć do urządzenia i sprawdź, czy możesz je zsynchronizować.

Wejdziesz na swoje konto Google w Kontach i synchronizacji i powinna mieć tam opcję synchronizacji. nie musisz dodawać innego konta na głównym ekranie Konta i synchronizacja.

Będzie również działał z kontami Google Apps, jeśli zostały one uaktualnione do „pełnego konta Google” przez administratora aplikacji.


1
Dzięki - próbowałem nawet utworzyć profil publiczny i mieć zdjęcia publicznie dostępne w Internecie, ale jeszcze go nie znam. Mogę przesyłać pojedyncze zdjęcia z aplikacji „Zdjęcia” do Picasy (wszystkie foldery, które tworzę online są widoczne na telefonie!), Ale nie synchronizują się z systemem operacyjnym.
Chris

Próbowałem wylogować się i zalogować na komputerze i telefonie, utworzyć galerię z telefonu, przesłać galerię z telefonu itp. Nadal nie ma tutaj sukcesu.
Stefan Lasiewski

2

Istnieje aplikacja o nazwie Galeria 3D. Ta aplikacja obsługuje używanie Picasy z konta Google. Po zainstalowaniu i uruchomieniu poprosi Cię o pozwolenie na dostęp do Picasy, a następnie przejrzysz bibliotekę online, jakby była lokalna z opcjami kopiowania.


Nie mogę znaleźć (Android 2.1). Kto jest programistą i czy jest tam link?
Chris

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.