Gdzie Sklep Play przechowuje aplikacje, które obecnie pobieram?


12

Ściągałem Facebooka ze Sklepu Play jakiś czas temu, kiedy telefon nagle się zawiesił, więc mocno go wyłączyłem, wyjmując baterię. Teraz, gdy ponownie uruchamiam, Facebook nie jest już w kolejce i muszę go pobrać ponownie. Teraz moje pytanie brzmi: gdzie Sklep Play przechował go tymczasowo podczas pobierania? Obawiam się, że jest gdzieś gdzieś nieuczciwy niekompletny plik apk na Facebooku, który zajmuje marnowane miejsce.


są szanse, że jest przechowywany w uszkodzonym formacie, którego telefon nie może odczytać. Podłącz telefon do komputera i zeskanuj i napraw, aby usunąć uszkodzone pliki, które powinny się tym zająć.
fora

Komputery @forums zazwyczaj nie mają narzędzi do usuwania niekompletnych pobrań z partycji na urządzeniach z Androidem. /datanie jest nawet dostępny bez ADB.
Matthew przeczytał

OK, po prostu założyłem, że Android automatycznie skanuje partycje przy ponownym uruchomieniu i usuwa uszkodzone pliki na partycjach, więc to tylko karta SD wymaga skanowania. Dużych plików (50mb-up) nie można przechowywać w pamięci telefonu, więc gdy zostanie przerwane, tylko skanowanie i naprawa mogą być w stanie odzyskać pamięć.
fora

Odpowiedzi:


11

Aplikacja Playstore zwykle używa /data/localdo tymczasowego przechowywania .apkplików podczas pobierania, a następnie instaluje je stamtąd, a na koniec usuwa tymczasowy plik do pobrania (który następnie poszedł do /data/app). /data/localKatalog powinien być czytelny dla wszystkich procesów (więc nie ma korzeń potrzebne do listy jego zawartość), ponieważ służy jako swego rodzaju „tymczasowego katalogu” na wiele rzeczy (można myśleć o nim jako o „misnamed” /tmpkatalogu).

Ten katalog powinien być „oczyszczone” przy restarcie 1 , więc problem może raczej być uszkodzony .apkw /data/app. Nowa instalacja i tak powinna to rozwiązać. Ponadto zalecam korzystanie z AppMonster Pro - tak, wersja Pro: przy każdej instalacji / aktualizacji pobiera .apkplik zainstalowanej / zaktualizowanej aplikacji i przechowuje kopię. W takich przypadkach możesz po prostu pobrać poprzednią wersję i zainstalować ją ponownie.

Dla kompletności: wydaje się, że na urządzeniach z Androidem jest więcej takich „katalogów tymczasowych”. Sprawdzam zrzut z magazynu 2.2 Motorola Milestone 2, np. Też znalazłem /data/download. Różne urządzenia mogą dodatkowo wykorzystywać inne katalogi. Ale to nie powinno wpłynąć na pytanie dotyczące Playstore.


1 Mogę oprzeć to tylko na jednym z moich urządzeń (Motorola Milestone 2, zapasowy system Android 2.2), gdzie wyodrębniłem kopię zapasową Nandroid zapisaną na moim komputerze. Tam init.rcplik (który jest wywoływany podczas procesu rozruchu) zawiera między innymi:

mkdir /data/local 0771 mot_tcmd shell
mkdir /data/local/tmp 0771 mot_tcmd shell
mkdir /data/local/12m 0771 mot_tcmd shell
mkdir /data/local/12m/batch 0771 mot_tcmd shell

Łatwo zobaczyć: /data/localkatalog jest tworzony podczas rozruchu, co sugeruje, że w tym momencie jest pusty. To samo dotyczy btw. dla/data/download


Twoim zdaniem jest to wyjaśnione? Czy masz na myśli swoje doświadczenie ? : P
Matthew Przeczytaj

Nigdy nie czułem potrzeby dokładnego sprawdzenia. Ilekroć patrzyłem, było puste. Ale ponieważ nigdy nie miałem problemów z przerwaną instalacją, nie mogę powiedzieć tego na pewno. Nie będąc przy komputerze, gdy to pisałem, nie miałem szans, aby zweryfikować to, co ja pomyślałem może być za - tak dzięki za przypomnienie, będę aktualizować moją odpowiedź ...
Izzy

Na mojej Xperia Ray (ST18i) z systemem ICS nie mam dostępu do /datakatalogu. Czy ustawienia mogą być inne w telefonach Xperia lub może to być sprawa ICS?
Alex Essilfie,

Nie masz pełnego dostępu do /datakatalogu i jego zawartości, chyba że urządzenie jest zrootowane. Bez roota możesz uzyskać dostęp do jego części, jeśli wiesz, gdzie one są; powinieneś np. mieć możliwość bezpośredniego dostępu do /data/localfolderu, ale możesz nie być w stanie „przeglądać” /datazawartości folderu. Tak więc z klikalnymi kliknięciami interfejsów graficznych możesz mieć trudny dojazd, chyba że możesz ręcznie wprowadzić pełną ścieżkę :)
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.