Jak obliczane są oceny (gwiazdki) w Android Market?


20

Patrzyłem na recenzje aplikacji, która w podsumowaniu została oceniona na 3,5 gwiazdki.

Z przeczytanych recenzji było kilka 5, dużo 1, a bardzo niewiele pomiędzy nimi. Mój szacunek z matematyki gorylowej dotyczy około 50 recenzji, które przeczytałem, prawdopodobnie średnio wynosił 2,75 lub mniej.

Jak oblicza się tę ocenę? Wszystkie recenzje w historii? Najnowszy? Jakiś zły filtr recenzji, którego nie widzę?

Odpowiedzi:


29

Brakuje ocen użytkowników, którzy nie zostawili komentarzy. Duża, znaczna liczba użytkowników nie pozostawia komentarzy, ale ocenia aplikacje.

Oto, co programista zobaczy na swoim pulpicie nawigacyjnym, zestawienie wszystkich ocen ich aplikacji:

Oceny Tippy Tipper, 5 gwiazdek x 223, 4 gwiazdki x 82, 3 gwiazdki x 20, 2 gwiazdki x 4, 1 gwiazdka x 2

Mam więc średnią ocenę około 4,57 z 331 ocen.

Jednak na pulpicie nawigacyjnym mam tylko 6 stron komentarzy, a każda strona ma do 20 komentarzy. Nie mam więc więcej niż 120 komentarzy na temat mojej aplikacji. W ten sposób zobaczysz tylko 1/3 ocen mojej aplikacji.


Dzięki. Wydaje mi się, że sklep z iPhone'ami też działa w ten sposób, też z niego korzystałem, ale nigdy niczego nie oceniłem. Ciekawa lekcja na temat tego, jak powinieneś zdecydować, ponieważ większość 1 gwiazd narzekała na poważne problemy z Force Close ...
benc

6
Pamiętaj także o ludzkiej naturze, która nie mówi o dobrych doświadczeniach. Mamy tendencję do bycia bardziej otwartymi, gdy sprawy nie idą dobrze. :) Zwykle biorę indywidualne słabe oceny z odrobiną soli i sam patrzę na ogólny wynik.
Saiboogu,

1

liczba 5 gwiazdek * 5+ liczba 4 gwiazdek * 4+ liczba 3 gwiazdek * 3+ liczba 2 gwiazdek * 2+ liczba 1 gwiazdek Podzielona przez Liczba ocenionych osób


Formuła obliczeniowa tak naprawdę nie była tutaj pytaniem (najprawdopodobniej było to, czego użył PO). To raczej opinie / oceny zostały uwzględnione - patrz zaakceptowana odpowiedź Bryana.
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.