Odbierać połączenia telefoniczne bezpośrednio z komputera (Linux)?


11

Gdy korzystam z komputera w pracy, chciałbym podłączyć telefon przez USB i mieć możliwość odbierania połączeń lub inicjowania połączeń bezpośrednio z komputera za pomocą słuchawki mikrofonowej podłączonej bezpośrednio do komputera, a nie telefonu.

Googled, zakładając, że coś takiego już istnieje, ale nie znalazłem tego konkretnego zastosowania (znalazłem GtalkSMS, EasySMS, Airdroid, ale większość z nich dotyczy tylko SMS / MMS).

Jak można to zrobić?

Byłoby wspaniale, gdyby był on bezpośrednio połączony z Google+ (np. Zainicjowanie Hangouta, który automatycznie używałby mojego telefonu, lub rozmowy GTalk, która użyłaby mojego podłączonego telefonu zamiast numeru „internetowego”).

Dzięki za pomoc!


Właśnie nieznacznie zmieniłem zdanie na twoje pytanie, aby uniknąć jego zamknięcia dla „poza tematem” (patrz FAQ : Czy możesz zasugerować aplikację, która obsługuje X? ). Zgadnij, że byłbyś również zadowolony z rozwiązania niewymagającego żadnej dodatkowej aplikacji :) Btw: Dlaczego nie po prostu użyć zestawu słuchawkowego podłączonego do telefonu?
Izzy


Dzięki za modyfikacje. Chodzi o to, aby uniknąć przełączania się z komputera na telefon (odbieram / wykonuję dużo połączeń telefonicznych), a mój komputer jest znacznie wygodniejszy :)
Cyril N.

Tak, już myślałem, że to jest przyczyną. Chciałem się tylko upewnić. W ostatnim komentarzu połączyłem też kilka powiązanych pytań, być może jedno z nich okaże się pomocne (jeśli tak, proszę podać tutaj - możesz nawet odpowiedzieć na własne pytanie, na wypadek, gdybyś sam znalazł rozwiązanie).
Izzy

1
Drugim linkiem jest to pytanie; =)
Cyril N.

Odpowiedzi:1

O ile widziałem, nie ma innego rozwiązania oprócz ADB i niestandardowego kodowania do preformowego przekazywania połączeń przez USB, któremu można zaufać; Samo indukowane przez BlueTooth MiTM Nie uważam za bardzo bezpieczne dla połączeń klientów ... uwaga tutaj, ataki „Bad USB” (AKA Rubber Ducky lub HID) są łatwe do wdrożenia, jeśli twoje urządzenie jest zainfekowane najnowszą generacją wieloplatformową złośliwe oprogramowanie; jeśli dba się o bezpieczeństwo w miejscu pracy, telefony bezpieczeństwa nie powinny być podłączane do sieci korporacyjnej lub komputerów ... więc zasugeruję, o czym wiem, że pracowałem nad zapewnieniem podobnych funkcji, o które prosiłeś.

Trik, którego użyłem w przeszłości, nie wymaga połączenia telefonu z komputerem w celu odbierania połączeń, ale powinien nadal działać zgodnie z oczekiwaniami; wyszukaj numer Google Voice, aby przekierowywać połączenia na komórkę lub komputer; dodatkową zaletą korzystania z Google Voice jest to, że grupy kontaktów lub pojedyncze kontakty mogą mieć własne ustawienia powitań poczty głosowej.


0

To jest jedna z funkcji Apple „Continuity”, „Handoff”, czy… tak? Ale Handoff jest tylko dobrym komputerem Mac i IPhone .. więc użyłem Google Voice do wybierania i odbierania połączeń z mojego telefonu z Androidem na moim Macu Możesz podłączyć swój telefon do Google Voice lub przenieść swój numer do Google Voice, a następnie możesz użyć Hangouts, aby odbieraj i wykonuj połączenia. (Jeśli masz Sprint, tak jak ja, działa to świetnie! Po prostu użyj swojego numeru jako Google Voice # i jest całkowicie zsynchronizowany; w przeciwieństwie do pełnego przeniesienia Twojego # over, wszystko pozostaje takie samo z usługą Sprint, z wyjątkiem teraz, którego używasz Google Voice VM, ale i tak jest lepszy i wygodniejszy i nic nie zmienia się po stronie telefonu) Czy próbowałeś również AirDroid {Air Mirror}? Korzystam z AirDroid do sterowania telefonem z komputera (aplikacja Mac lub strona internetowa> komp i telefon muszą być podłączone do tej samej sieci); Mam go również skonfigurować jako zabezpieczenie i znaleźć lokalizację na wypadek zgubienia lub kradzieży mojego telefonu. I używam rozszerzenia Chrome Pushbullet do wysyłania SMS-ów [bc jest łatwiejsze i odkryłem je najpierw;)] AirDroid {AirMirror} jest prawie jak Handoff, ale nie wiem, czy przyjmuje połączenia przychodzące, ale możesz wykonywać połączenia wychodzące. Sprawdzić:http://gadgets.ndtv.com/apps/features/how-to-make-calls-send-and-receive-sms-from-your-computer-using-an-android-phone-654766

Mówi się, że jest kilka firm, które oferują dokładnie to rozwiązanie, ale nie mam osobistego doświadczenia. (Z wyjątkiem „Vysor”, używałem jako aplikacji do tworzenia kopii lustrzanych Androida do prezentacji):

Zdalne połączenie telefoniczne - https://www.justremotefon.com/ * Mobizen- mobizen.com Vysor

* Wygląda na świetną platformę ...

Ale ostatecznie wydaje się, że są to po prostu kopie lustrzane aplikacji. Co właściwie może być w porządku; trasa dublowania nie jest tak czysta i płynna jak Google Voice dla mnie z powodu koniecznej konfiguracji. pojedynczy. czas. Ale może to być prosty hack lub obejście tego problemu. Po prostu aktywujesz system dublowania, gdy siadasz do pracy na komputerze, a następnie podłącz zestaw słuchawkowy do telefonu, a następnie możesz użyć ekranu aplikacji dublującego telefon do odbierania lub wybierania połączeń itp. Tak czy inaczej, jest tak wiele aplikacji i rzeczy tam, jestem pewien, że istnieją inne opcje, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​Google Voice był najlepszy w robieniu tego, o co prosiłeś, a jego prosta i bezproblemowa> po skonfigurowaniu możesz o tym zapomnieć!


„przekazanie” przez Apple działa tylko w około 50% przypadków. Próbowałem z iPhonem 6+ 6s + i MacBookiem Pro od 2012 roku aż do 2016 roku - za każdym razem ta sama historia. to straszne porównanie IMHO
ierdna
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.