Jakie są ogólne wskazówki dotyczące poprawy ogólnej wydajności telefonu z systemem Android?


30

Zastanawiałem się, czy ktokolwiek mógłby podzielić się ogólnymi wskazówkami dotyczącymi przyspieszenia / poprawy wydajności telefonu. Mam swoją erę od około roku i wydaje się bardziej powolna niż kiedykolwiek. Wiem, że nowsze wersje Androida lepiej informują telefon, ale zastanawiałem się, poza systemem operacyjnym, jakie inne opcje muszę ogólnie przyspieszać w telefonie lub w innych telefonach. Czy mogę wyczyścić pamięć podręczną lub informacje o programie? Czy po usunięciu niektórych aplikacji zobaczę Ulepszenie? Jeśli przywrócę do fabryki i przywrócę wszystkie moje aplikacje, czy to pomoże? Czy są jakieś programy, które mogą pomóc przyspieszyć / posprzątać? To, czego szukam, to poprawić ogólną wydajność telefonu. Jakie wskazówki mogę wykorzystać, aby to osiągnąć?Wydłużenie czasu pracy baterii jest często równoznaczne z poprawą wydajności: Co mogę zrobić, aby wydłużyć czas pracy baterii w moim telefonie z Androidem?
Bryan Denny

Odpowiedzi:


26
 1. Pozostaw trochę wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej. Gdy w pamięci wewnętrznej pozostało mniej niż 10 MB, Android może stać się bardzo powolny. Pozostaw co najmniej 20 MB. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​niska pamięć wewnętrzna jest często główną przyczyną powolności (i błędów losowych).

  • Używaj app2sd jak najwięcej, szczególnie jeśli masz małą pamięć wewnętrzną

  • Odinstaluj duże aplikacje, których nie używasz dużo.

  • (!) W zrootowanej pamięci ROM możesz użyć pm setInstallLocation 2sztuczki, aby wymusić instalację aplikacji na karcie SD (pamiętaj, że nie wszystkie aplikacje można bezpiecznie zainstalować na karcie SD).

  • (!) Po zaktualizowaniu aplikacji systemowych oryginalna wersja aplikacji nie jest usuwana, więc można odinstalować aktualizację. Zajmuje to cenną przestrzeń; jeśli jesteś zrootowany, możesz całkowicie usunąć aplikację podstawową i odzyskać to miejsce. Nie polecam tego, chyba że korzystasz już ze Zmodowanej pamięci ROM, ponieważ nie możesz już używać „Przywracania ustawień fabrycznych” do przywracania aplikacji systemowych do wersji fabrycznej (przynajmniej nie bez ponownego odświeżania świeżej pamięci ROM).

 2. Wybierz szybkie aplikacje.

  • Użyj Opera Mobile lub Mini . Zwykła przeglądarka jest świetną przeglądarką, ale jest również dość powolna (nawet mobilna strona główna Google jest powolna jak diabli). Interfejs dotykowy Opery jest nieco denerwujący w użyciu, ale jest znacznie szybszy niż standardowa przeglądarka.

  • Wybierz szybki ekran główny. Niektórzy producenci wyposażają swoje telefony w ładny, ale powolny ekran główny. Możesz skorzystać z prostszych i szybszych aplikacji na ekranie głównym. Również tapety na żywo zabijają snappiness; jeśli chcesz ich użyć, użyj prostszych.

 3. NIE używaj Task Killerów, zwłaszcza automatycznych. Nie powinieneś wymuszać Kill aplikacji, chyba że masz pewność, że aplikacja poszła bardzo źle, a aplikacja ignoruje bardziej uprzejme prośby o zamknięcie. Aplikacje wymuszania zabijania mogą pozostawiać wiszące zasoby w usługach systemowych, których nie można bezpiecznie wyczyścić. Pozostaw pracę polegającą na zabijaniu aplikacji do cyklu życia aplikacji.

 4. Nie trzeba czyścić pamięci podręcznych, pamięci podręczne służą przyspieszeniu aplikacji. Jeśli buforowanie aplikacji powoduje spowolnienie, zgłoś to programistom jako błąd.

  • Czyszczenie pamięci podręcznej może tymczasowo pomóc z numerem 1 (niska pamięć wewnętrzna), jednak czyszczenie pamięci podręcznej jest tylko tymczasową poprawką. Aplikacja ponownie wygeneruje pamięć podręczną, a pamięć ponownie się zapełni. Niektóre aplikacje pozwalają dostosować rozmiar pamięci podręcznej, co jest znacznie bardziej użytecznym trwałym rozwiązaniem niż czyszczenie pamięci podręcznej. Zasadniczo chcesz dać aplikacjom jak najwięcej pamięci podręcznej, jak to możliwe, jednocześnie mając przyzwoitą ilość miejsca w pamięci wewnętrznej.

  • Aplikacje, które mają duże pamięci podręczne (np. Mapy), powinny buforować kartę SD, w razie potrzeby zgłosić błąd twórcy aplikacji.

  • Ze względu na charakter buforowania zdarzają się sytuacje, w których pamięć podręczna może stać się niespójna, co może mylić aplikację, powodując przypadkowe awarie, spowolnienie, błędy ANR lub inne losowe zachowania. Tego rodzaju rzeczy są rzadkie, ale się zdarzają. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś zostawić pamięć podręczną w spokoju, chyba że podejrzewasz, że występują błędne zachowania, które mogą być spowodowane złymi pamięciami podręcznymi.

 5. Uaktualnienie Androida może przynieść aktualizacje wydajności, jednak wyższe wersje Androida są zwykle większe niż poprzednie i mogą powodować numer 1 (niska pamięć wewnętrzna). Jeśli uaktualnienie pozostawia dużo mniejszą pamięć wewnętrzną, że nie możesz zainstalować wszystkich swoich ulubionych aplikacji i pozostało trochę miejsca, możesz chcieć pozostać przy starszej wersji.

  • Android 2.2 (Froyo) jest wyposażony w kompilator JIT (Just In Time Compiler), który zwiększy programy związane z procesorem nawet 5-krotnie (w mojej Spica JIT podnosi wynik Linpacka z ~ 3 do ~ 9). Powolny program jest zwykle związany z operacjami wejścia / wyjścia, ale pomoc w procesach związanych z procesorem bardzo pomaga.

  • Android 2.3 (Gingerbread) ma ulepszone zarządzanie zadaniami, cykl życia aplikacji zabije aplikacje, które powodują spowolnienie i zużycie baterii. Piernik ma również równoczesny moduł wyrzucania śmieci, co powinno zmniejszyć liczbę przypadkowych zacięć / pauz.

 6. Niektóre aplikacje mogą zwolnić, gdy mają dużą ilość danych lub dużą liczbę elementów do zarządzania. Na przykład standardowa aplikacja SMS w Incredible jest coraz wolniejsza, ponieważ gromadzi więcej wiadomości. Jedynym sposobem, aby to naprawić, jest albo zastąpienie aplikacji, usunięcie wiadomości lub zarchiwizowanie ich z telefonu (SMS Backup + jest do tego świetny).

elementy oznaczone (!) są potencjalnie niebezpieczne


1
Możesz znaleźć kilka dodatkowych wskazówek tutaj @ techcredo.com/android/android-tips-tricks-and-tutorials
pramodc84

Innym możliwym ulepszeniem może być usunięcie / modyfikacja widżetów. Mój telefon był wyposażony w widżet Daily Briefing na pulpicie, który zawierał Pogoda, Finanse i Wiadomości. Usunąłem część dotyczącą finansów i wiadomości i po prostu opuściłem Weather; część Wiadomości była stale aktualizowana. Wydaje mi się, że moja wydajność w zakresie poruszania się po pulpicie uległa poprawie. Ta sama zasada może dotyczyć również innych widżetów.
Szansa
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.