Czy istnieje skuteczny sposób skalibrowania baterii niż korzystanie z niektórych aplikacji?


9

Czy istnieje skuteczny sposób skalibrowania baterii tabletu w celu udowodnienia lub odrzucenia bardzo niskiego poziomu naładowania baterii w porównaniu do korzystania z niektórych aplikacji?

Kontekst jest taki, że mój tablet zapewnia bardzo niski poziom naładowania baterii, a kiedy skontaktowałem się z obsługą klienta, proszą mnie o wykonanie kalibracji baterii za pomocą jakiejś aplikacji. Ale, dzięki innym postom na tym forum i innej pomocy, mogłem zrozumieć, że aplikacje do kalibracji baterii nie mają większego znaczenia w poprawie tworzenia kopii zapasowych baterii lub udowodnienia, że ​​moja bateria jest naprawdę problematyczna. I pojawia się to pytanie.

Z góry dziękuję za sugestie.


A próbowałeś tej aplikacji? Bo może to może pomóc, a potem możesz odpowiedzieć na własne pytanie, robiąc to?
ndsmyter

aplikacja jest w fazie próbnej. Dokładny wynik zajmie trochę czasu po pełnych cyklach rozładowywania i ładowania, prawda? To pytanie jest więc pośrednie.
RinoTom

Ach, ok, ma sens :-)
ndsmyter

Odpowiedzi:


5

Najlepszą metodą jest ręczna metoda majsterkowania: D

Krok 1: Opróżnij baterię, używając jej normalnie, aż sama się wyłączy
Krok 2: Włącz telefon, jeśli się obudzi i zobaczysz trochę energii, wykonaj krok 1
Krok 3: Jeśli telefon jest rozładowany do tego stopnia nie może się obudzić, Naładuj go do 100%
Krok 4: Po pełnym naładowaniu włącz telefon i naładuj go ponownie. Pozostaw do całkowitego naładowania
Krok 5: Odłącz, używaj i ciesz się.

Dzięki temu telefon zapamiętuje minimalne i maksymalne napięcie, szybkość rozładowania i inne czynniki, które składają się na pojemność baterii

OSTRZEŻENIE: Nie rób tego często! Obciąży to akumulatory litowo-jonowe, z których korzysta obecnie większość telefonów. Zrób to tylko wtedy, gdy zauważysz wyłączenie na żółtym pasku baterii, nie można naładować 100% i nieprawidłowe wyświetlanie pojemności baterii. Ale nadal robię to raz w miesiącu, aby utrzymać kalibrację baterii.


Właściwie zrobiłem te kroki po ponownej kalibracji za pomocą aplikacji. Ale nie pokazuje żadnej lepszej poprawy w podtrzymaniu bateryjnym. Być może moja bateria działa w złym stanie lub te kroki nie są wystarczające.
RinoTom

Jeśli Twój tablet ma co najmniej rok i jesteś intensywnym użytkownikiem, być może bateria wymaga wymiany. Czy doświadczasz szybkiego rozładowania baterii?
fora

1
Widzę. Tak więc tablet ma już wadliwy miernik baterii. Możesz użyć wykresu baterii wbudowanego w Androidzie w ustawieniach lub innych aplikacjach do rejestrowania baterii, aby przekonać ich o niezmiennie niskich odczytach
fora

1
@RinoTom Ten artykuł może być przydatny blogtechnika.com/optimize_battery_life_on_android
Simon

1
@forums Jedna uwaga: akumulatory LiIo nie radzą sobie z pełnym rozładowaniem, skraca to ich żywotność. Więc na pewno pomiń krok 2; powinno być więcej niż wystarczające, jeśli jest poniżej 5% swojego ładunku. Odsyłacz: Wikipedia : akumulatory Li + działają dłużej, jeśli nie zostaną głęboko rozładowane (wyczerpane) przed ponownym naładowaniem. Im mniejsza głębokość rozładowania, tym dłużej wytrzyma bateria.
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.