Czerwona lampka powiadomienia na Nexusie 4, nie włącza się, urządzenie nie reaguje


51

Dziś rano mój Nexus 4 nie chce się włączyć, więc podłączyłem go, ale biała ikona ładowania baterii nie pojawia się po naciśnięciu przycisku zasilania, a przytrzymanie zasilania nie włącza telefonu. Zamiast tego lampka powiadomienia miga na czerwono. Ekran był całkowicie niereagujący.

Wiele stron internetowych ma wiele zagłady i mroku, co sugeruje, że czerwone światło = urządzenie jest zepsute, ale nie widzę w tym oficjalnego źródła. Co oznacza to światło?

Odpowiedzi:


44

Nie musi to oznaczać, że telefon jest martwy. Po całkowitym rozładowaniu baterii telefon zacznie krótko migać czerwoną diodą LED . Kiedy to dostałem, zostawiłem na chwilę telefon w ładowarce, aż w końcu ponownie pojawiła się biała ikona „ładowania baterii”. Po włączeniu urządzenie miało 0% baterii. W rzeczywistości był tak wyczerpany, że zmarł podczas ładowania (0%), więc zostawiłem go na dłużej. Po odzyskaniu 30% baterii zabrałem ją do pracy i wydaje się, że wyczerpuje się, ładuje i działa normalnie.

Nie jestem pewien, dlaczego wiele witryn twierdzi, że oznacza to, że telefon jest martwy, wiele z nich po prostu mówi „co jeszcze znaczy migające czerwone światło”, ale zdecydowanie pozostaw telefon na jakiś czas podłączony i spróbuj włączyć go ponownie przed próbą naprawy telefonu.

Również jeśli normalny microUSB nie działa, wypróbuj oryginalną ładowarkę + ścienną brodę, która była dostarczana z Nexusem 4. Mój tata miał ten problem z N4, a inne ładowarki nie działały. Nie jestem pewien, czy napięcie / wzmacniacz / coś po prostu nie wystarcza z innych kabli lub co, ale Google to poleciło i wydawało się, że działa.


4
Co z ciągłym czerwonym światłem, bez migania?
David Snabel-Caunt

@DavidCaunt Nie dostałem tego; urządzenie w ogóle nie działa? Pozostawienie go do naładowania nic nie robi? W każdym razie to nie jest czerwone światło, więc może to oznaczać coś innego
Ben Brocka

3
Ciągłe czerwone światło wydaje się wskazywać na poważne problemy z akumulatorem; czerwone światło śmierci. Na szczęście zostawiłem urządzenie, aby ładowało się przez kilka nocy i udało mi się je włączyć po kilku dniach. Niektórzy użytkownicy XDA spekulowali, że na czerwono użyje bardzo powolnego ładowania, ale nie sądzę, że problem jest w pełni zrozumiany.
David Snabel-Caunt

Włączyłem Charger, ale po pewnym czasie zgasło czerwone światło. I nie wiem, co się teraz dzieje w urządzeniu. Nie mogę uruchomić urządzenia. Powinienem poczekać kilka godzin, aby go naładować.
sam_k

7

Właśnie to widziałem. To był prosty przypadek 100% rozładowania. Aby to naprawić, użyj ładowarki gniazdka elektrycznego, a nie ładowarki USB z laptopa lub komputera stacjonarnego. Czerwone światło najpierw gaśnie, potem miga, a następnie pojawia się biała ikona ładowania. Pozwól mu naładować co najmniej 10 minut przed włączeniem, w przeciwnym razie wyłączy się ponownie (ale nie przejdzie w tryb czerwonego światła).

W większości przypadków czerwone światło nie jest światłem śmierci.


2

Właśnie miałem ten sam problem z moim Nexusem 4, telefon nagle zmarł, naciśnij przycisk zasilania, a to zapali białe Google, a następnie wyłączy się. Próbowałem kilka razy użyć przycisku zasilania, a nawet przytrzymać jednocześnie oba przyciski głośności i zasilania, nic. Więc podłączyłem go do ładowarki i zobaczyłem migające czerwone światło, pomyślałem: „Och nie, to nie jest dobre”.

Potem przyszedłem tutaj i przeczytałem: „To niekoniecznie oznacza, że ​​telefon jest martwy. Twój telefon będzie krótko migał na czerwono, gdy bateria jest całkowicie rozładowana”, więc zostawiłem telefon w ładowarce na kilka minut, a biały wskaźnik baterii w końcu zaświecił się po kilku minutach. Teraz zdaję sobie sprawę, że bateria była całkowicie rozładowana i nie miałem szklanego klocka na telefon. Wszyscy pozdrawiamy fora!


10
To powinien być komentarz, a nie odpowiedź.
Andrew Wonnacott,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.