Jak mogę zresetować opcje programistyczne lub uruchomić ponownie Galaxy S2 na CM10.1?


14

Mam Samsung Galaxy S2, a ROM, którego używam, to CM10.1. Bałaganiłem z opcjami programisty i zobaczyłem opcję o nazwie „Symuluj wyświetlanie wtórne”. Kliknąłem to i wybrałem 720, a następnie zamarło. Zmusiłem go do ponownego uruchomienia i zatrzymał się on na końcu animacji rozruchowej i utknąłem tam.

Wszelkie pomysły, jak to naprawić, najlepiej bez flashowania nowej pamięci ROM?


Rozruch po przywróceniu i przywróceniu ustawień fabrycznych powinien to rozwiązać. Nie znam w tej chwili żadnego innego rozwiązania.
Izzy

Jestem pewien, że to zadziała ..
użyję

3
Ach, jasne: możesz spróbować uruchomić komputer w trybie awaryjnym . Zwykle jest to używane do odinstalowywania źle zachowujących się aplikacji, które w przeciwnym razie powodują przymusową pętlę. Nie jestem pewien, czy możesz zresetować stamtąd jakieś opcje deweloperów (czy nawet uruchamia się w trybie awaryjnym), ale warto spróbować. Szczegółowe informacje można znaleźć w temacie Jak uruchomić system Android 4.1+ w trybie awaryjnym . Zgłoś się z powrotem - jeśli to działa, przekształcam ten komentarz w odpowiedź.
Izzy

Muszę powiedzieć, że właśnie zaoszczędziłeś dużo czasu i znów działa. Uruchomiłem się w trybie awaryjnym .. zmieniłem opcje programisty z powrotem na normalne .. zrestartowałem i bam! : D wielkie dzięki ..
Kmelkon

Cieszę się, że to pomogło! Przekształciłem swoje komentarze na bardziej szczegółową odpowiedź. Możesz oznaczyć ją jako zaakceptowaną, aby wskazać „ten problem ma rozwiązanie”, co jest pomocne dla dalszych „poszukiwaczy”. Niestety nie możesz głosować, zanim zdobędziesz co najmniej 15 powtórzeń;)
Izzy

Odpowiedzi:


13

W tej sytuacji masz dwie opcje, które spróbuję w podanej kolejności:

Tryb bezpieczeństwa

Uruchom w trybie awaryjnym (szczegółowe informacje na temat trybu awaryjnego i sposobu uruchamiania urządzenia w trybie awaryjnym można znaleźć w artykule Jak uruchomić system Android 4.1+ w trybie awaryjnym :

 • Metoda 1:
  1. przytrzymaj Powerprzycisk, aż pojawi się menu zasilania
  2. naciśnij i przytrzymaj opcję „restart”
  3. w oknie dialogowym wybierz „Tryb awaryjny” i naciśnij „OK”
 • Metoda 2:
  1. Uruchom ponownie urządzenie
  2. przytrzymaj jednocześnie przyciski Vol+i, Vol-aby przejść do trybu awaryjnego.

Znak wodny „Tryb awaryjny” w lewym dolnym rogu informuje o sukcesie. Oczywiście musisz wybrać metodę 2, ponieważ urządzenie nie włącza się normalnie.

Teraz, w trybie awaryjnym , zmień „Opcje programisty” z powrotem na normalne. Następnie wykonaj normalny restart, aby wyjść z trybu awaryjnego .

Wskazówka: Jeśli urządzenie utknie w trybie awaryjnym , wyłącz i wyjmij baterię na kilka minut. Następnie ponownie włóż baterię, a urządzenie powinno uruchomić się normalnie.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

W ostateczności możesz przywrócić ustawienia fabryczne. Pamiętaj, że spowoduje to usunięcie wszystkich twoich danych, a także aplikacji, które sam zainstalowałeś (tj. Wstępnie zainstalowane aplikacje nie zostaną dotknięte; twoja karta SD również powinna pozostać nietknięta). Ponieważ urządzenie nadal nie uruchamia się normalnie, możesz je zresetować za pomocą menu odzyskiwania. Sprawdź instrukcję obsługi urządzenia, aby dowiedzieć się, jak uruchomić odzyskiwanie; na wielu urządzeniach odbywa się to poprzez jednoczesne przytrzymanie wciśniętych przycisków Vol+i, Poweraż urządzenie uruchomi się w celu odzyskania. Inne urządzenia mogą używać różnych kombinacji; więc wypróbuj kilka, przeszukaj wyszukiwarkę Google lub przeszukaj naszą stronę. Oczywiście możesz zadać to w osobnym pytaniu, jeśli nadal nie wyglądasz;)


1
szkoda, że ​​nie mogę głosować na twoją odpowiedź, ale potrzebuję mojego 15 powtórzeń :( ..
Kmelkon

1
Potrzebujesz tylko 2 dodatkowych. Po prostu zadaj kolejne dobre pytanie (lub, jeszcze lepiej, sprawdź inne pytania, na które możesz odpowiedzieć - wysoko ocenione odpowiedzi zarabiają więcej powtórzeń). Uzyskiwanie tu małego przedstawiciela i nie jest to takie trudne, uwierz mi :) Dzięki za przyjęcie!
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.