Czy mogę korzystać z telefonu z Androidem bez abonamentu internetowego?


16

Jestem zainteresowany zakupem telefonu z Androidem na Boże Narodzenie. Obecnie moim wyborem jest LG Optimus One.
Będę go używał bez żadnego planu dostępu do Internetu, używając Wi-Fi tam, gdzie to możliwe.

Niektóre pytania, które mam:

  1. Czy telefon może być użyteczny, nawet jeśli nie mam planu dostępu do Internetu lub wystąpią poważne problemy z użytkowaniem? (np .: funkcje, które nie będą działać)
  2. Czy mam dostęp offline do Kalendarza Google i Gmaila, automatycznie synchronizując, gdy wykryje połączenie Wi-Fi?
  3. Czy istnieje opcja blokowania jakichkolwiek prób połączenia aplikacji / telefonu z Internetem za pośrednictwem GPRS / 3G (w ten sposób zmniejszając mój kredyt u operatora, ponieważ nie mam abonamentu internetowego ...)?

Dzięki.


1
To nie jest dokładnie to samo co twoje pytanie, ale możesz znaleźć to poprzednie pytanie usefu; Czy mogę korzystać z nowoczesnego telefonu z Androidem bez abonamentu? android.stackexchange.com/questions/701/…
GAThrawn

Odpowiedzi:


11
  1. TAK. Będziesz go używać jako zwykłego telefonu, ale będziesz odłączony od sieci (Facebook, Twitter, wiadomości błyskawiczne, synchronizacja itp.)
  2. TAK. Możesz uzyskać dostęp do swojego kalendarza offline. I tak, możesz synchronizować, kiedy Wi-Fi jest dostępne.
  3. Tak, po prostu wyłączasz ruch danych.

Świetny! Właśnie tego potrzebowałem, aby kupić telefon. Dzięki!
Nelson Reis,

co powiesz na zalogowanie się na konto Google, aby móc korzystać z telefonu?
Louis Rhys,

1

Chociaż fizycznie możliwe jest korzystanie z telefonu bez abonamentu, nie znam żadnego operatora w USA, który umożliwi aktywację smartfona w ich sieci bez abonamentu.

Edycja: właśnie zobaczyłem, że nie jesteś w USA, więc może to nie dotyczyć Ciebie.


1
Aby uzyskać informacje, mam przyjaciela, który właśnie odebrał Desire HD bez abonamentu (w Wielkiej Brytanii). Ma Wi-Fi w domu i biurze, a jego sieć pozwala na dodanie do umowy krótkoterminowego dodatku do danych, w razie potrzeby, którego planuje wykorzystać na wakacje itp.
GAThrawn

Zapomniałem dodać informacji na ten temat. Jestem w Portugalii i można korzystać z dowolnego telefonu bez abonamentu. Jak powiedział @GAThrawn, moja sieć pozwala mi uzyskać 1 dzień Internetu w razie potrzeby (ale za 1 euro i 10 MB danych ... nie jest to dobry interes, ale może być użyteczny). Tak więc moje trzecie pytanie. Dzięki.
Nelson Reis,

Matt ma jednak rację co do USA. Miałem odwrotną sytuację - tylko dane, brak głosu - i mój telefon przestał działać po 3 dniach. T-Mobile w jakiś sposób wykrył mój typ urządzenia i twierdził, że regularne plany „nie działają” ze smartfonami z Androidem. Total BS: P to tylko wymówka, aby zapłacić za pełny abonament głosowy i transmisji danych.
Matthew

Dobrze wiedzieć. Myślałem o kupnie Nexusa S i uruchamianiu na nim danych (używając SIP do połączeń).
Matt

1
Mam telefon z Androidem kupiony za darmo na kartę SIM przez Internet. Właśnie wszedłem do sklepu z siecią telefoniczną, kupiłem przedpłaconą kartę SIM i korzystałem z niej. Bez problemów. Ilekroć chcę dostępu do danych, kupuję doładowanie przy minimalnym koszcie (5 GBP) i oprócz kredytu na połączenia głosowe otrzymuję 128 MB danych, które wygasną po 3 miesiącach, jeśli nie zostaną wykorzystane. W większości przypadków polegam tylko na WiFi w zakresie danych.
RedGrittyBrick

0

Po odblokowaniu smartfona GSM można go używać w USA bez abonamentu. Mam teraz odblokowany smartfon z AT&T (nie Android) na TMobile z zablokowanymi danymi, więc nawet jeśli przycisk zostanie przypadkowo trafiony, nie przejdzie. Bez dodatkowych opłat. Nawet jeśli Twoja firma „wykryje”, że masz smartfona, nie mogą zmusić Cię do zakupu abonamentu, chyba że otrzymasz od nich nowy telefon.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.