Jak mogę zdalnie obsługiwać tablet z Androidem?


20

Moja mama rozważa zakup tabletu z Androidem - prawdopodobnie Nexusa 7 lub 10. Ponieważ nie mieszkam blisko niej, być może będę potrzebować pomocy zdalnej - i prawdopodobnie wiesz, że rozmawianie z nią przez telefon nie jest bardzo wydajna, szczególnie gdy nie widzę, co jest na jej ekranie.

I nie chcę, aby uzyskać dostęp do systemu plików, czytać wiadomości SMS, zdjęcia do pobrania, itp
prostu chcesz zobaczyć, co ona widzi więc, że mogę rozmawiać ją przez co ona potrzebuje pomocy.

Czy istnieje odpowiednik Androida do obsługi serwera VNC, dzięki czemu mogę zobaczyć dokładny ekran, który aktualnie widzi moja mama? Aplikacje „Serwer VNC”, które widziałem w Sklepie Play, bardziej przypominają aplikacje do zdalnego pulpitu i wszystkie wydają się wymagać uruchomienia aplikacji z urządzenia - wtedy możesz zobaczyć Androida na komputerze, ale nie na urządzeniu, które nie nie pomóż mojej mamie.

Czy możliwe jest współdzielenie ekranu na Androidzie, podobnie jak na PC z VNC?

Czy to może działać na komputerze (Windows, Linux), czy też potrzebuję innego urządzenia z Androidem, a może nawet identycznego tabletu z Androidem ?


3
Czy spojrzałeś na Jak uzyskać dostęp przez telefon z Androidem z przeglądarki internetowej i sterować nim? ? Myślę, że są też podobne (w tej chwili nie mogę ich znaleźć).
eldarerathis

Dzięki; ten temat nie pojawił się w moich wyszukiwaniach ani w trakcie pisania pytania. To bardzo istotne. Gdyby to nie było specjalnie przeznaczone do pracy w przeglądarce, powiedziałbym, że moje jest duplikatem - ale może istnieją również rozwiązania inne niż przeglądarka?
Torben Gundtofte-Bruun

2
Torben, jestem obecnie w podobnej sytuacji. Czy mogę zapytać cię, jak ostatecznie zdecydowałeś, jak najlepiej zdalnie obsługiwać urządzenie z Androidem twojej matki? Dzięki, Lasse

1
Skończyło się na korzystaniu z Team Viewer, jak wspomniano powyżej, ale nie miałem dużej szansy z niego korzystać. Kiedy to zrobiłem, obraz został obrócony o 180 stopni, ale nie sygnały dotykowe, więc zdalne sterowanie było niemożliwe!
Torben Gundtofte-Bruun

Odpowiedzi:


10

Próbowałem uruchomić opcje VNC, ale wszystkie są wadliwe. W szczególności odwzorowania klawiatury i nieporęczne, a ekrany nigdy nie wydają się poprawnie renderowane. Napisałem nawet do autora oferującego pieniądze na ulepszenia, ale nigdy nic nie odzyskałem.

Teamviewer 8 to jedyne rozwiązanie, które znalazłem tam, gdzie faktycznie działa tak, jak powinno (tj. Bezproblemowo). Teamviewer jest darmowy do użytku osobistego, co stanowi bonus, ale jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, jakie znalazłem. Prawidłowo obsługuje klawisze home / nav systemu Android oraz ma pełną i odpowiednio zmapowaną obsługę wprowadzania danych z klawiatury.

Aby z niego skorzystać, zainstaluj Teamviewer 8 na komputerze PC / Mac, a „ Teamviewer Quicksupport ” na urządzeniu z Androidem. O ile mi wiadomo, root nie jest wymagany.

Nie, nie pracuję dla Teamviewer.


2

Jak już zadałeś to pytanie: możesz rozważyć zainstalowanie serwera VNC na urządzeniu swojej matki. To prawda, że ​​większość z nich wymaga dostępu do roota, więc może to stanowić problem. Jednak co najmniej jeden twierdzi, że zrezygnuje z rootowania : VMLite VNC Server . Ale ma swoją cenę: nie ma dostępnej bezpłatnej wersji, więc musisz zapłacić około 6 EUR.

Aby dać ci bliższy pomysł, cytat z opisu aplikacji:

Ta aplikacja działa na zrootowanych i nierootowanych urządzeniach z Androidem. Jednak w przypadku urządzeń niezrootowanych za każdym razem po całkowitym wyłączeniu i ponownym włączeniu urządzenia będziesz musiał podłączyć urządzenie do komputera PC lub Mac z systemem Windows za pomocą kabla USB, a następnie uruchomić bezpłatny program komputerowy VMLite Android App Controller, aby uruchom serwer na swoim urządzeniu. Po uruchomieniu serwera możesz odłączyć urządzenie. Jeśli nie wyłączysz urządzenia (ale po prostu „uśpisz”), serwer będzie działał przez wiele miesięcy, jeśli to konieczne.

Ponieważ powinno to na pewno zadziałać, mogą działać także inne aplikacje: VNC Server Ultimate pisze Aplikacja zwykle wymaga rootowania, ale na niektórych urządzeniach działa bez rootowania. , więc możesz spróbować - jest bezpłatny, a wersja płatna jest dostępna za jedyne 2 EUR.


1

Pobierz TeamViewer: Szybka pomoc techniczna i dodatek do urządzenia, którym chcesz zarządzać zdalnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.