Skąd mam wiedzieć, które konto Google jest używane na rynku?


38

Do tej pory nigdy nie kupiłem niczego w Market, tylko zainstalowałem darmowe aplikacje. Teraz chcę kupić aplikację i chcę się upewnić, że Market używa prawidłowego konta Google, ponieważ mam dwa (jeden osobisty @ gmail.com i jeden z konta Google Apps do pracy). Jak mogę to zrobić? Czy po prostu zakładam, że pierwsze konto na liście jest używane na rynku? Pamiętaj, że tak naprawdę nie pamiętam, które konto dodałem jako pierwsze.

Odpowiedzi:


22

Sklep Google Play umożliwia korzystanie z wielu kont. W aplikacji naciśnij przycisk menu „hamburger” w lewym górnym rogu (na pasku wyszukiwania), aby wybrać konto, którego chcesz użyć:

zrzut ekranu

Kupując lub instalując aplikację, możesz rozwinąć okno dialogowe, aby zobaczyć adres e-mail używany podczas etapu wyboru płatności (po wyświetleniu wymaganych uprawnień). W tym momencie możesz się wycofać.

zrzut ekranu


8

Prawdopodobnie warto zauważyć, że standardowe konta Google Apps w ogóle nie mogą korzystać z usługi Checkout, więc nie można na nich umieścić karty kredytowej, a więc nie można płacić za aplikacje Market. Tylko konta Aplikacji zaktualizowane w ciągu ostatnich kilku miesięcy do zaktualizowanych kont Aplikacji mogą (jeśli Twoje konto zostało zaktualizowane, powinieneś otrzymać wiadomość e-mail z tytułem „ Twoje konto Google Apps działa teraz bardziej jak pełne konto Google ”. Jeśli nie masz ” t wtedy jedynym kontem, którego możesz używać do kupowania aplikacji w usłudze Market, jest Twoje konto osobiste.


7

Jeśli wejdziesz na play.google.com i klikniesz „Moje aplikacje na Androida”, będziesz mógł zobaczyć, które aplikacje zostały pobrane dla każdego konta. W moim przypadku cała moja lista aplikacji jest wyświetlana na moim osobistym koncie Google, a tylko aplikacje systemowe są wyświetlane na moim koncie Google Apps. Jeśli masz podobny scenariusz, prawdopodobnie możesz bezpiecznie stwierdzić, że Twoje konto osobiste zostanie wykorzystane do zakupów na urządzeniu.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.