Jak włączyć selektywne uprawnienia aplikacji w CyanogenMod?


11

Jednym z głównych powodów, dla których zainstalowałem CyanogenMod (najnowszy miesięczny 10.1), była możliwość selektywnego odmawiania aplikacjom pewnych uprawnień (przede wszystkim identyfikatora sieci i urządzenia). Jednak nie jestem w stanie go znaleźć w ustawieniach, mimo że blog i posty na forum sprzed kilku miesięcy wspominały, że CM będzie miał tę funkcję.

Czy ktoś wie, czy to kiedykolwiek dotarło do głównej ROM? Czy jeśli chcę to zrobić sam, czy istnieje jakieś drzewo źródłowe, które mogę scalić z głównym kodem repozytorium CM?

Dzięki.

Odpowiedzi:


7

To było dostępne w CM7, ale zostało usunięte w CM9 i wyższych, z powodów, których sam nie znam.

Możliwe, że opiekunowie CM nie mogli znaleźć sposobu, aby uczynić to kompatybilnym z Androidem 4+ i dlatego go pominięto.

Istnieją aplikacje na rynku, które mogą to zrobić, takie jak Odmowa uprawnień, jednak jest to teraz aplikacja płatna i nie jestem w stanie zgłosić, czy to działa.

EDYCJA: Ad eldarerathis wskazano w komentarzach, istnieje otwarta prośba o dodanie funkcji do CM10 i późniejszych. Sugeruję, aby postępować zgodnie z tym żądaniem aktualizacji.


1
Dzięki za tych ludzi! Zgodnie z tym komentarzem do problemu : „W tytule tego żądania rozszerzenia / funkcji: Możliwość cofnięcia uprawnień dla aplikacji jest aktywnym żądaniem i coś rozważa przywrócenie / wdrożenie. Koniec statusu tego konkretnego żądania.” :)
Animesh

1
Istnieje również LBE Privacy Guard jako bezpłatna aplikacja dla maksymalnie ICS. Należy jednak pamiętać, że wersja playstore ma problemy z Jelly Bean (przejdź do XDA po rozwiązania).
Izzy

2

To nie jest odpowiedź jako taka, a raczej obejście.

W drugim plakacie wymieniono płatne aplikacje, które mogą cofnąć uprawnienia. Sugeruję, aby spróbować użyć SRT AppGuard , użyłem go do zainstalowania aplikacji, które nie powinny znajdować się na tablecie na moim Nexusie 7 i innych urządzeniach tylko z Wi-Fi (przede wszystkim WhatsApp), poprzez cofnięcie uprawnienia identyfikatora urządzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.