Rozpoznawanie numerów zakresów numerów firm


10

Chciałbym, aby możliwe było zaprogramowanie w moim telefonie zakresu numerów firmy jako pseudo-kontaktu.

Na przykład wiem, że moja firma ma tysiąc numerów telefonów w bloku. Mam liczbę w tym zakresie, podobnie jak wszyscy moi współpracownicy. Dla niektórych numer jest oczywiście w mojej książce adresowej, a ich nazwa wyświetla się poprawnie. Chciałbym jednak dodać cały zakres, aby w przypadku braku bardziej szczegółowego dopasowania nadal wyświetlał nazwę mojej firmy jako osoby dzwoniącej.

Wątpię, czy to jest możliwe, ale jeśli ktoś zna jakiś sposób, chciałbym o tym usłyszeć.


Ale jeśli znasz ten zakres, możesz ręcznie sprawdzić, czy jest to numer roboczy, czy nie? O ile wiem, nie sądzę, aby istniało zautomatyzowane rozwiązanie.
ndsmyter

1
Spójrz na Prefiks . Opis aplikacji wygląda tak , jakby mógł to zrobić („Wzorzec liczbowy przy użyciu wyrażenia regularnego”, powinien działać w przypadku połączeń przychodzących i wychodzących), chociaż nie wspomina wyraźnie o twoim problemie (dlatego piszę to w komentarzu zamiast odpowiedzi) . Daj nam znać, czy to pomogło, więc postaram się udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi.
Izzy

Prefiks nie działa tak, jak potrzebuję. Przynajmniej na moim telefonie (S3) nie zmienia numeru, gdy telefon dzwoni. To zmienia dziennik połączeń. Nie można również dodać tekstu do numeru.
Tom Ribbens,

Ponad 6 lat później, czy ktoś znalazł sposób na osiągnięcie tego bez mnóstwa aplikacji innych firm? Moja praca chce mieć numer mojej komórki, ale cały czas mam telefon. Jakoś dodanie + 1-abc-xyz - #### do książki adresowej, gdzie ostatnie cztery cyfry nie mają znaczenia, działałoby, ale nie mogę znaleźć na to sposobu.
Gordon,

Odpowiedzi:


1

Wygląda na to, że sugerowany program ( Prefiks ) może działać. Problemem będzie: „ Dla niektórych numer jest oczywiście w mojej książce adresowej ”. Nie widziałem „wyjątku” od reguły na tych zrzutach ekranu, więc jak obsługuje liczby znajdujące się w bloku liczb ORAZ w kontaktach.

Aby obejść „łatwy sposób”:

Oczywiście ręczne wprowadzanie liczb będzie działać. Gmail zezwala na więcej niż kilka numerów na jednym kontakcie. Nie wiem, jaki jest górny limit, ale możesz po prostu nawiązać kontakt o podobnej nazwie i również go zwiększyć. Umożliwiłoby to usunięcie wyjątków z bloku. Może użyj innego oprogramowania kontaktowego i zaimportuj kontakt, jeśli interfejs ten ułatwia dodawanie wielu numerów.

Możesz także zrobić to, jak nazywają. Mam numer 2.3.5 i po rozmowie, gdy numer nie jest znany, prosi mnie o nawiązanie nowego kontaktu lub przypisanie go do istniejącego.

EDYCJA: Nie mogłem znaleźć niczego, co zrobiłoby to automatycznie. Wiem teraz, że kontakty Google pozwolą na około 3000 numerów kontaktowych w jednym kontakcie. Co więcej, zaczyna działać dziwnie (nie zapisując itp.).

Za pomocą dostępnych narzędzi sprawiłem, że działa, importując ten blok z pliku CSV. Oto kroki:

  1. Przejdź do mojego udziału w Dropbox w Block Import csv's
  2. Pobierz cały plik CSV z tego folderu * * W tym momencie może chcieć wyłączyć synchronizację kontaktów w telefonie.
  3. Przejdź do kontaktów Google
  4. Wybierz WIĘCEJ -> IMPORT -> WYBIERZ PLIK i wybierz plik csv (Block Import.csv)
  5. Importuj (może to chwilę potrwać, zanim Google zareaguje w zależności od szybkości połączenia) Zostanie utworzona nowa grupa o nazwie „importowane M / DD / RR
  6. Przejdź do tej grupy i wybierz wszystkie kontakty. (pole wyboru w lewym górnym rogu)
  7. WIĘCEJ -> SKONTAKTUJ SIĘ Z KONTAKTAMI -> OK Wykona tylko 250 naraz. Bądź cierpliwy, to jest bardzo powolne.
  8. Zmień nazwę kontaktu (coś w rodzaju „Compan Name_1” i usuń go z tej grupy i dodaj do „moich kontaktów”
  9. Powtarzaj kroki od 6 do 8, aż nie pozostaną żadne pojedyncze kontakty. W każdym z nich powinno być około 34 kontaktów z 3000 numerami kontaktowymi.
  10. Ponownie włącz synchronizację, jeśli ją wyłączyłeś.

Chociaż jest trochę ręczny, z cierpliwością, działa. Teraz nie wiem, co to zrobi z twoim telefonem, gdy spróbujesz go zsynchronizować.


Aplikacja Prefixer może jedynie zmienić numer wywołujący na inny numer wywołujący. Chcę, żeby zmieniło się w imię. Wiem, że możesz dodać go do kontaktów, ale jest to niepraktyczne. Na przykład chciałbym dodać pełny zakres + 32257XXXXX. Wiem, że jest to wykorzystywane tylko przez Public Service Finance w Belgii. To jest 100 tysięcy liczb, które musiałbym dodać.
Tom Ribbens,

2
Wysłałem e-maila do programisty oprogramowania, a on odpowiedział, że w jego następnej wersji (kilka tygodni później) pożądana funkcjonalność zostanie uwzględniona.
Tom Ribbens

1
Właśnie odkryłem, że maksymalny rozmiar kontaktu wynosi 128 KB, a wszystko inne jest po prostu obcięte, jak udokumentowano na stronie pomocy Google . Tylko do wiadomości
Narayanan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.