W co można grać w Ogg Opus na Androida? [Zamknięte]


28

Opus to nowy stratny format open source, który zastępuje Vorbis i przewyższa wszystkie inne zastrzeżone własnościowe alternatywy. Co jednak gra Opus na Androidzie? Jak dotąd jedyne , co znalazłem, to Firefox! Dlaczego moja przeglądarka może odtwarzać Opus - i żaden z moich odtwarzaczy muzycznych?

Napisałem nawet Alex, twórca PowerAmp, powiedział:

coś takiego jest planowane - szczegóły można sprawdzić tutaj: http://forum.powerampapp.com/index.php?/topic/1794-poweramp-todo-listfeatures-in-progress/

I nie mówi nic o wsparciu Opus w przyszłości?


„MX player” jest odpowiedzią. ^ _ ^

Odpowiedzi:


19

Zgłoszono, że VLC na Androida obsługuje opusformat. ( src )


1
Regularnie używam VLC na urządzeniu z Androidem Nexus 5 do odtwarzania opusu i robi to bardzo dobrze. Jest również dość stabilny - nawet jeśli nadal nazywa się go beta.
maxschlepzig

1
rzeczywiście odtwarza pliki opus, ale nie mogę uwierzyć, że nie ma opcji losowego ...
knocte

1
Pamiętaj, że aplikacja nie zna ustawień prywatności. Jeśli masz muzykę w swojej prywatnej pamięci, nawet jeśli jest ona obecnie odblokowana, VLC jej nie zobaczy.
code_dredd

9

Według strony Obsługiwane formaty mediów Opus jest obsługiwany natywnie od Androida 5.0, ale tylko w kontenerze Matroska (.mkv). Xiph.org wiki i IETF projekt stwierdzają, że typ MIME dla plików Ogg Opus jest audio / ogg. Aby przetestować, zakodowałem plik Flac opusenci zmieniłem rozszerzenie na .oggprzed przesłaniem pliku na urządzenie, co spowodowało, że pojawił się i grał w Muzyce Google Play, ale bez metadanych, takich jak tagi i okładki, wystarczy nazwa pliku.

Edytuj 2016-05-20: Właśnie zakodowałem¹ kilka plików testowych bezpośrednio do .oggponownie i odtwarzają się dobrze w Google Play Music² . Wykrywałem podstawowe pola znaczników, osadzone okładki albumów oraz pliki AlbumArt.jpg.

Edytuj 2016-10-04: Znalazłem informacje o wersji roboczej do enkapsulacji flac-in-mp4 (prawdopodobnie związanej z staraniami Mozilli o obsługę FLAC w Firefox), a także opus-in-mp4 . Nigdy nie myślałem, że będzie to możliwe lub rozważane jako zaimplementowane, ale wydaje się, że niektórzy członkowie społeczności pracują nad wprowadzeniem Opus i FLAC do MP4.


  1. Szczegóły kodowania: źródło Flac 44,1 kHz, opusenc / libopus 1.1.2 z Ubuntu 16.04, szybkość transmisji 112 kb / s, przesyłanie plików przez Syncthing (nie jest to wymagane, właśnie tego używam obecnie).
  2. Muzyka Google Play w wersji 6.8.2817A.2862803. Urządzenie: Nexus 5 z CyanogenMod 13.0-20160514-Nightly oparty na Androidzie 6.0.1.

3
Znalazłem na Androidzie 6, że .opuspliki nie są pobierane podczas skanowania biblioteki, ale po prostu zmieniają nazwę tego samego pliku .oggi działa dobrze; jest pobierany, analizowane metadane i odtwarzany.
artfulrobot

2
Tak, wsparcie zostało dodane w Androidzie 6 (ptasie mleczko). Możesz to zobaczyć tutaj: android.googlesource.com/platform/frameworks/av/+/… (porównaj z Androidem 5 tutaj: android.googlesource.com/platform/frameworks/av/+/... ). Niestety wydaje się, że zapomnieli dodać obsługę rozszerzenia MediaPcanner w rozszerzeniu .opus. Jak odkryłeś, obejście polega na zmianie nazwy na .ogg.
ayke

1
Na marginesie: Muzyka Google Play MOŻE poprawnie odtwarzać pliki opus po zmianie nazwy na .opus.ogg, ale wygląda na to, że plików .opus.ogg (lub .opus) nie można przesłać do biblioteki Play Music jako Menedżer muzyki Google aplikacja (lub rozszerzenie chrome) nie rozpoznaje tego jako dobrego formatu. Na „stronie pomocy dotyczącej obsługiwanych formatów przesyłania” ( developer.android.com/guide/appendix/media-formats.html ) Google mówi, że pliki .OGG są obsługiwane. Ale ponieważ OGG jest formatem kontenerowym, może osadzać strumień audio Opus lub Vorbis, a Google nie mówi, który z nich jest faktycznie obsługiwany. Może tylko Vorbis jest ...
jj_

5

Zauważyłem, że GusMAD Music Player i Neutron Music Player obsługują odtwarzanie Opus.

Aktualizacja: jeśli odtwarzanie bez przerw jest ważną funkcją, wypróbuj XMMS2 lub Rockbox .
Oba są nadal w fazie rozwoju, jeśli chodzi o Androida, ale oba są warte wspomnienia. XMMS2 to serwer odtwarzacza muzyki, więc aby go użyć , musisz również pobrać kontroler .
Rockbox nie jest dostępny w sklepie Play i jego konfiguracja może być nieco trudna, więc będziesz musiał zrobić zadanie domowe na tym.


1
czy któryś z tych graczy jest oprogramowaniem typu open source?
knocte

4

AIMP play opus na Androidzie .....


Witamy entuzjastów Androida, Vadim! Chociaż może to być odpowiedź na pytanie, na wszystkich stronach SE odradzane są odpowiedzi zawierające tylko łącza. Zamierzasz podać dodatkowe informacje?
Izzy

6
Chłopaki, spójrzcie na pytanie. Potrzebuje czegoś, co odtwarza ten format, ta odpowiedź mówi, że ta aplikacja odtwarza ten format. Nie ma innej „zasadniczej części” odpowiedzi. Jeśli macie problem z pytaniem, to inna sprawa.
Mateusz

czy to jest oprogramowanie typu open source?
knocte

3

To stare pytanie, ale trudno nie wspomnieć o Foobar2000 (który w końcu został przeniesiony na urządzenia mobilne) na wsparcie Opus.1

Mogę potwierdzić, że Stellio Music Player i AIMP są w stanie odtworzyć (na tablecie Acer Iconia B1-710 z Androidem 4.1.2, jądro 3.4.0) plik audio 512 kb / s 48000 Hz z rozszerzeniem .opus zakodowanym opusenc(zawartym w opus-tools) w systemie Ubuntu 16.10 Emulator terminala (z FLAC). Doskonały i krystalicznie czysty dźwięk (z odpowiednim urządzeniem wyjściowym audio). Lub możesz po prostu użyć VLC.


0

Rocket Player gra opus

Version 3.3.0
NEW: Default material blue theme
**NEW: Opus support**
NEW: 13 new themes
NEW: Theme switcher
NEW: Artist pictures for cloud subscribers
NEW: Show art in the song tab
NEW: Better memory management
NEW: Feature to block car Bluetooth stereos from auto starting music playback
NEW: Live List support for playlist shortcuts
NEW: Folder browser now supports the back button

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.