Czy jest jakiś sposób, aby Wi-Fi automatycznie łączył się tylko z punktami dostępowymi, które nie wymagają logowania do portalu w niewoli?


9

Często, gdy idę i korzystam z Internetu, przechodzę obok Starbucks, a mój telefon automatycznie łączy się z attwifi (co jest bezpłatne, ale wymaga otwarcia przeglądarki i potwierdzenia). Tracę dostęp do Internetu na chwilę, bez powodu.

Mógłbym wyłączyć automatyczne łączenie ze znanymi sieciami Wi-Fi, ale pozbywam się przydatnej funkcji oszczędzającej przepustowość.

Jakieś pomysły na sposoby uzyskania najlepszego z obu światów, automatycznego łączenia się tylko z sieciami Wi-Fi, które nie wymagają zalogowanego portalu do logowania?


Wyłączenie automatycznego łączenia z darmowymi sieciami nie tylko pozbywa się funkcji oszczędzania przepustowości - ale jednocześnie potencjalnego niebezpieczeństwa (przechwytywanie sesji i tym podobne) - wystarczy wyszukać w DroidSheep Google, co mam na myśli).
Izzy

Jasne - chyba naprawdę chcę zapamiętać pojedyncze adresy MAC (i sprawdzić podszywanie się pod ARP), a nie Nazwy sieciowe.
AlexeyMK

2
W przypadku pojedynczych punktów dostępowych jest to łatwe: wyłącz automatyczne wykrywanie „bezpłatnych hotspotów Wi-Fi” i po prostu połącz się raz z każdym, którego chcesz zapamiętać. Do tych urządzeń urządzenie połączy się automatycznie, gdy będzie w zasięgu. Spójrz na WeFi Pro - automatyczne WiFi, aby dowiedzieć się, czy jest to „uwięziony”, czy nie. Czy to idzie w dobrym kierunku? Daj mi znać, żebym mógł zamienić to w odpowiedź zawierającą więcej szczegółów.
Izzy

Może jedno z narzędzi w tej odpowiedzi (Open WiFi Cleaner lub WiFi AP Biała lista)? / android.stackexchange.com/a/79090
2bρɯͽ

1
5.0 (Lollipop) ma „inteligentniejsze” Wi-Fi i Bluetooth AI, które pozwalają na brak połączenia lub automatyczne połączenie z „słabymi sygnałami” sieci z „stronami docelowymi / stronami logowania” są uważane za słabe sygnały „normalnie”.
linuxdev2013

Odpowiedzi:


1

Myślę, że aktualizacja do Lollipopa załatwi sprawę. Ponieważ Lollipop nadal korzysta z mobilnego połączenia danych, jeśli połączenie Wi-Fi nie łączy Cię z Internetem. Nie przetestowałem tego jednak w przypadku połączeń wymagających zalogowania się.


0

Istnieje wiele aplikacji, które mogą pomóc w automatycznym połączeniu (aplikacje takie jak Wi-Fi Connect). Jednak zaleca się, aby nie łączyć się automatycznie z nieznanymi sieciami, nawet jeśli są one bezpłatne, ponieważ mogą uszkodzić dane osobowe.


W sieci są wiadomości, że nieznane sieci, złe AP mogą być niebezpieczne, ponieważ mogą monitorować twoje dane, kraść je, mogą wykonywać MITM itp., Ale w jaki sposób szkodzi twoim danym osobistym? Nie rozumiem tego Czy możesz podać źródło, w którym to czytasz? Czy możesz również dodać hiperłącze do wspomnianej aplikacji, co byłoby dobre dla czytelnika, aby kontynuować tę samą aplikację.
Firelord

1
@Firelord, dostępnych jest mnóstwo artykułów, zapoznaj się z tematem. „Dlaczego nie powinieneś łączyć się z niezabezpieczonymi sieciami” quickanddirtytips.com/tech/mobile/… mobileoffice.about.com/od/wifimobileconnectivity/f /… Safeandsavvy.f-secure.com/2014/09/29/danger-of-public-wifi
narzędzie

0

W zależności od konkretnego urządzenia z Androidem może istnieć opcja wyłączenia automatycznego łączenia się z niektórymi sieciami - w telefonach Sony Xperia (w tym z moim Z1 Compact) możesz nacisnąć i przytrzymać nazwę sieci Wi-Fi oraz odznaczyć opcję „Automatyczne połączenie” - pozwala to aby zatrzymać urządzenie z Androidem automatycznie łączące się z siecią Wi-Fi stale, ale bez konieczności pamiętania o usunięciu go w niecodziennej sytuacji, gdy faktycznie korzystasz z tej samej sieci.

Opcje długiego naciśnięcia Wi-Fi w Xperia Z1 Compact


0

„Najlepsze z obu światów” Od 2012 roku korzystam z logowania przez Wi-Fi do automatyzacji logowania do portalu z tego samego powodu (Telefon pozostałby podłączony do punktu dostępu, nawet jeśli nie był zalogowany, co oznacza brak internetu) Próbowałem kilka najpierw inne podobne aplikacje, ale moje studenckie WiFi w tym czasie korzystało ze skomplikowanego portalu dla niewolników (trzy pola do wypełnienia, przyciski do naciśnięcia, więcej niż jedno okno do kliknięcia ...) WiFi Web Login było pierwszą aplikacją, która była w stanie zautomatyzować cały proces, więc pozostaję przy nim do tej pory.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.