Jak zrootować Nexusa 7?


14

Chcę uzyskać uprawnienia roota na moim tablecie Google Nexus 7 z systemem Android 4.1-4.2.1. W jaki sposób mogę to zrobić?


2
Dałem wolność dodawania twojego Q do naszego indeksu rootowania - zobacz także tag-wiki dla tagu „rootowania”;) Poza tym: Czy wiesz, że wspomniano już o rootkicie „Nexus 7”?
Izzy

@LiamW Uważam to za bardzo przydatne. Nie zamierzam tego jednak robić, ponieważ nie chcę stracić bieżącej pamięci. Czy wiesz, czy w ogóle możliwe jest zrootowanie Nexusa 7 bez utraty pamięci, czy przynajmniej sposób na wykonanie kopii zapasowej pamięci w celu jej przywrócenia?
ComputerLocus

@Fogest Zobacz edycję, aby skorzystać z kopii zapasowej adb :)
Liam W

1
@LiamW Nie mówiłem ci - przepraszam, jeśli masz takie wyrażenie! Miało to być uniesienie kciuka i podanie ręki. Dobry przewodnik, który napisałeś! Musiał więc przede wszystkim zostać połączony, aby znaleźć dobre przewodniki na temat rootowania.
Izzy

Odpowiedzi:


16

Nexus 7 jest prawdopodobnie jednym z najłatwiejszych do rootowania urządzeń z Androidem - wszystko czego potrzebujesz to Android SDK (i 2 pliki do pobrania).

Krok 1

Zainstaluj polecenia adbi fastboot. W systemie Ubuntu:

sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot

W systemie Windows należy pobrać Android SDK, jednak można po prostu pobrać ten zamek, który zawiera adb, fastbooti zależności.

Krok 2

Na Nexusie 7 przejdź do System Settings->Developer Options->Check USB Debugging(Może być konieczne przesunięcie przełącznika na pasku akcji do położenia). Jeśli nie widzisz opcji debugowania USB, przejdź do System Settings->About Tablet->Tap on 'Build Number' 7 times.

Podłącz swój Nexus do komputera.

Krok 3

Upewnij się, że sterowniki zostały pobrane i zainstalowane, jeśli korzystasz z systemu Windows - Windows Update powinien je automatycznie znaleźć.

Po podłączeniu otwórz okno terminala (Windows: Win + R, wpisz cmdpress Enter. Ubuntu: ctrl+ alt+ t) i przejdź do miejsca, w którym rozpakowałeś programy fastboot i adb (nie musisz tego robić na Linuksie - są na ścieżce) .

Krok 3.5

Wpisz, adb backup -all -nosystemaby wykonać kopię zapasową danych użytkownika do backup.abpliku.

Krok 4

Wpisz adb reboot bootloader.

Krok 5

Gdy Nexus 7 uruchomi się ponownie w trybie szybkiego uruchamiania, wpisz fastboot oem unlock. Przeczytaj informacje na urządzeniu i dotknij Yesopcji. Twój bootloader zostanie odblokowany. Spowoduje to usunięcie wszystkich danych użytkownika !

Krok 6

Pobierz najnowszy obraz odzyskiwania TWRP . Zapisz go w tej samej lokalizacji, co plik binarny fastboot. Wydaj fastboot flash recovery twrp.imgpolecenie, aby sflashować ten obraz odzyskiwania.

Krok 7

Z menu fastboot (zielony robota na plecach z otwartą pokrywą), użyj klawiszy głośności, aby przełączać się pomiędzy opcjami start, restart bootloader, power off, To recovery mode. Naciśnij klawisz zasilania, aby wybrać tryb odzyskiwania. Zobaczysz logo Google z odblokowaną kłódką, a następnie ekran powitalny TWRP przez około 45 sekund. Następnie TWRP pyta „zachować system tylko do odczytu?” Zamiast naciskać „nie”, przeciągnij palcem, aby zezwolić na te modyfikacje. To pokazuje menu TWRP, 8 dużych przycisków. Stuknij w Advanced. W następnym menu dotknij ADB Sideload.

Pobierz najnowszy plik zip SuperSU i zapisz go w tej samej lokalizacji co adb i fastboot. NIE ROZPOCZNIJ GO.

Krok 8

Na Nexusie 7 przesuń suwak, aby przygotować go do załadowania bocznego. Wydaj polecenie adb sideload CWM-SuperSU-v0.99.zip, które zajmuje około minuty, a następnie dotknij rebootprzycisku. Może to potrwać kilka minut i kilka restartów, więc nie martw się.

Nexus 7 jest teraz zrootowany!

Krok 9

Wpisz, adb restore <backup file made in 3.5>aby przywrócić z kopii zapasowej.


3
Przed krokiem 5 brakuje kroku, w którym należy wykonać kopię zapasową danych użytkownika.
ott--

2
@ott Naprawiono ...;)
Liam W

Co zapisuje kopia zapasowa. Czy zapisuje takie rzeczy jak muzyka, aplikacje / dane aplikacji? Co konkretnie ma kopię zapasową?
ComputerLocus

@Fogest Aplikacje i aplikacje
Liam W

1
Link do obrazu TWRP już nie działa (404).
Lennart
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.