Czy w Google Now mogę zapytać o drogę do jednego z moich kontaktów?


9

Rozumiem, że mogę wysłać wiadomość SMS lub e-mail do kontaktu, ale nie wiem, jak zapytać o drogę do kontaktu. Czy dla Google Now jest polecenie głosowe, które wyświetli wskazówki dojazdu do adresu kontaktu? Jeśli tak, co się stanie, jeśli kontakt ma więcej niż jeden adres?

Jeśli obecnie nie ma na to sposobu, czy istnieje skrót do pobrania rekordu Kontakt, w którym mogę kliknąć mapę?

Odpowiedzi:


6

Ta funkcja nie jest obecnie dostępna. Ale często należy sprawdzać stronę aplikacji Google Now w poszukiwaniu takich aktualizacji. Ta funkcja jest jednak dostępna w Siri, ale prawdopodobnie nie ma to obecnie znaczenia. W międzyczasie nadal możesz uzyskać nawigację zakręt po zakręcie, aby zabrać Cię do domu, mówiąc „wskazówki do domu”. Byłaby to jednak dobra funkcja aplikacji.


Czy wiesz, czy istnieje sposób na dodanie dodatkowych lokalizacji oprócz „pracy” i „domu”? Czy istnieje polecenie załadowania rekordu kontaktu (np. „Otwórz kontakt <nazwa>”)? Zgaduję, że nie na podstawie moich prób rozgryzienia: P
Dolan Antenucci

O ile mi wiadomo, praca i dom to jedyne dwa
Buneme Kyakilika

1

możesz wyszukać kontakt, mówiąc „otwórz kontakt”, a następnie imię i nazwisko osoby. Zajmuje to kilka sekund, ale pokazuje numery nazwisk i adresy. Wszystko to pozwala stuknąć, aby zadzwonić, wysłać SMS-a lub uzyskać wskazówki bezpośrednio z Google Now.


0

Google jest teraz rozszerzeniem funkcji wyszukiwania, więc możesz użyć funkcji wyszukiwania głosowego, aby wydać polecenie nawigacji. Jednak ze względu na mój akcent uważam, że powoduje problemy.

Możesz jednak nawigować bezpośrednio do osoby za pośrednictwem aplikacji kontaktowej. gdy aplikacja kontaktu jest otwarta, wyszukaj kontakt, który chcesz (musisz być na karcie kontaktu, a nie na karcie telefonu - karta ulubionych też będzie działać). Naciśnij zdjęcie osoby (lub ikonę, jeśli nie ma zdjęcia) - pojawi się pasek akcji ze wszystkim, co możesz zrobić z kontaktem, od dzwonienia, e-maili, facebooka itp., A jeśli masz adres dla tej osoby, przez przewijając pasek akcji, powinieneś zobaczyć ikonę mapy, która po naciśnięciu podaje adres w polu akcji. Naciśnij adres, wybierz mapy, jeśli nie są jeszcze używane. Jeśli masz nawigację skonfigurowaną jako standard na pasku bąbelkowym, naciśnij opcję nawigacji, w przeciwnym razie naciśnij pasek bąbelkowy, aby wyświetlić adres, i wybierz opcję nawigacji. Jeśli tylko wskazówki dojazdu,


To właśnie ostatnio robiłem. Niestety podczas jazdy samochodem jest wiele kliknięć. Byłoby miło, gdybyś mógł skorzystać z wyszukiwania głosowego, aby pobrać rekord kontaktu. Daj mi znać, jeśli masz na to sposób
Dolan Antenucci

Masz teraz Google, a jeśli korzystasz z Samsunga, masz S Voice, a także inne opcje na rynku. Z moim akcentem zwykle mogę zmusić ich do uruchomienia aplikacji nawigacyjnej bez żadnego problemu, ale zwykle kończy się to niepoprawnym adresem z powodu mojego akcentu.
jaamgans,

Moją alternatywną propozycją byłoby przyjrzenie się aplikacjom Car Dashboard, które mogą nie pozwolić ci to zrobić za pomocą głosu, ale mogą włączyć to za pomocą kilku kliknięć. Alternatywami są: CarHome Ultra, InDrive: Custom Car Home.
jaamgans,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.