Jak oddzielić audiobook od Google Music?


15

Za każdym razem, gdy dodam audiobooka do mojego Nexusa 7, automatycznie umieszcza go w muzyce google. A potem, oczywiście, gdy słucham muzyki, nagle wchodzę w historię, która jest naprawdę denerwująca. Próbowałem umieścić plik .nomedia w pliku audiobooka, ale nie robi to żadnych różnic

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Odpowiedzi:


3

Google Music zignoruje .nomediaplik podpowiedzi. Ale możesz utworzyć folder zaczynający się od „.” i umieść tam wszystkie pliki audio, których nie chcesz indeksować w Google Music.

Na przykład:

/sdcard/.AudioNotToShowInGMusic/


1

Utworzenie pliku .nomedia zadziałało, podobnie jak dodatkowe rozwiązanie @ Tzunki polegające na wstawieniu „.” przed nazwą folderu moich książek audio. Jednak dodanie tego „.” ukryłem folder, więc nie mogłem uzyskać do niego dostępu, aby dodawać i usuwać nowe i stare książki audio na moim komputerze. Nie mogłem go znaleźć na telefonie lub komputerze, dopóki nie zainstalowałem ES Explorera i nie zaznaczyłem pola, aby wyświetlić ukryte pliki. Następnie mógłbym usunąć „.” z mojego telefonu, aby udostępnić plik na moim komputerze.
Jeszcze raz dziękuję @Tzunki za oryginalną odpowiedź i @gertmenkel za rozwiązanie problemu znalezienia ukrytego pliku (ta dyskusja tutaj )!


1

Mam inny telefon i mam również problemy z aplikacjami medialnymi ignorującymi flagę .nomedia.
Wyszukiwanie w Internecie wskazało, że flaga .nomedia nie działa zgodnie z oczekiwaniami z powodu pamięci podręcznej. (poprzednio zeskanowane dane pozostają we wspomnianej pamięci podręcznej)

Zmiana nazwy folderu, a następnie ponowne skanowanie multimediów wydaje się rozwiązać ten problem z pamięcią podręczną przechowującą dane nawet po obecności elementu .nomedia. Po skanowaniu folder może zostać ponownie przemianowany, a dodatkowe skanowanie multimediów wydają się prawidłowo ignorować folder.
Nie jestem pewien, czy jest to obejście długoterminowe, czy tylko inne złe obejście, ale jak dotąd rozwiązało to dla mnie na moim urządzeniu.

Aktualizacja, zmiana nazwy i ponowne skanowanie nośnika działała teraz w 100% od miesiąca, tylko jeśli nowy zestaw elementów zostanie zeskanowany przed umieszczeniem flagi .nomedia w folderze, czy muszę ponownie zastosować tę metodę. Tak więc .nomedia jest pierwsze :-). Widzę, że wiele programów rzuca flagę wcześnie, nawet jeśli ich folder jest w tej chwili pusty.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.