Wymuś otwieranie linków w aplikacji, a nie w domyślnej przeglądarce


16

Na przykład dostaję wiadomość e-mail z Pinteresta z interesującymi linkami na tydzień. Po kliknięciu pinezki otwiera się ona w Chrome, a nie w aplikacji Pinterest. Dzieje się tak w przypadku kilku aplikacji i zastanawiałem się, czy istnieje sposób na „otwarcie linku z” funkcją.

Czy można wymusić otwieranie linków w odpowiedniej aplikacji, a nie w domyślnej przeglądarce (np. Chrome)?

Odpowiedzi:


13

Aplikacje mogą żądać otwarcia linków za pomocą aplikacji, używając interfejsu API zwanego „filtrem intencyjnym”.

Jeśli aplikacja ma poprawny filtr zamiarów, zostanie wyświetlony monit o otwarcie łącza za pomocą tej aplikacji, a następnie aplikacja coś z tym zrobi.

To ma być zakodowany w programista aplikacji, i nie ma sposobu, aby je realizować samodzielnie, chyba że dekompilować aplikację i dodać je.

Przykładem aplikacji, która to robi, jest aplikacja Google+.


2
Więcej przykładów to: Twitter, Mapy Google, Foursquare. To zależy całkowicie od twórców aplikacji.
ale

2
Dziwne jest to, że aplikacja Gmail tego nie robi. Na przykład: w Chrome na Androidzie kliknij ostatnią kartę z e-mailem na pulpicie Chrome; w takim przypadku sensowne byłoby otwarcie tego e-maila w aplikacji Gmail.
avernet

Czy możesz podać dokumentację lub dodatkowe informacje dotyczące filtru zamiarów? Bardzo dziękuję, prawdopodobnie uzyskasz dużo więcej uznania za tę odpowiedź, bardzo pomocną.
1984

6

Ta aplikacja pomocnicza sprawia, że ​​linki Facebook, Twitter, Instagram, GitHub i Goodreads otwierają się w swoich aplikacjach zamiast w przeglądarce: Otwórz link w aplikacji

Nie obsługuje jeszcze Pinteresta, ale jeśli jesteś techniczny, możesz łatwo dodawać nowe aplikacje i nie wymaga pisania kodu! Szczegóły w repozytorium GitHub .


1
Zainstalowałem Open Link w aplikacji i działa! Mam aplikację bazy danych i dodałem pole adresu URL w jednej z tabel i zawsze wcześniej otwierało się ono w przeglądarce. Dziękuję za podzielenie się.
Pan Xymon

Ale to nie działa z Firefoksem w Androidzie?
endolith

1

Jeśli linki domyślnie otwierały się w Chrome, wszystko, co musiałem zrobić, to przejść do Ustawień -> Aplikacje -> Ustaw jako domyślne, wybrać aplikację Chrome i nacisnąć Clear defaults.

Następnym razem, kiedy kliknąłem link, telefon poprosił mnie Open witho tylko dwie opcje: Chrome i Samsung Internet Browser. Kiedy wybieram Chrome Just once, znowu Open withpojawiło się, ale tym razem z 3 opcjami: Pinterest, Chrome i Samsung Internet Browser. Wybrałem Pinterest, a potem Alwaysi tyle.

Nie jestem pewien, dlaczego, ale to zadziałało.


Nie korzystam z Pinteresta, ale mogę się domyślić, że pierwszy link to skrócony / zwięzły adres URL, który nie jest rozpoznawany przez aplikację Pinterest, a następnie przeglądarka przekierowuje do linku, który jest teraz rozpoznawany przez aplikację Pinterest, stąd dodatkowa opcja na 2. linku. (dalsze informacje na temat tego, jak to działa, znajduje się w istniejącej odpowiedzi )
Andrew T.

0

Ogólnie nie możesz tego zrobić. Powodem otwarcia linków w przeglądarce jest to, że używają tych samych protokołów co normalne linki internetowe. Jeśli więc konkretna aplikacja nie jest przeglądarką, łącza należy otworzyć za pomocą aplikacji przeglądarki.

Być może zauważyłeś, że niektóre linki (zwłaszcza linki do aplikacji na Androida dostępnych na rynku) można otworzyć za pomocą aplikacji Android Market / Google Play Store. Jest to możliwe, ponieważ linki te używają market://w swoich linkach zamiast typowychhttp://

Jeśli musisz to potwierdzić, spróbuj wyczyścić ustawienia domyślne przeglądarki Chrome. Sprawi, że wybierzesz aplikację, aby otworzyć link po ich kliknięciu. To da ci otwarty link z opcją (oczywiście, aby korzystać z aplikacji przeglądarki)

Aby to zrobić, przejdź do Settings -> Appsi wybierz aplikację Chrome. Przewiń w dół i znajdź wyraźny przycisk ustawień domyślnych i kliknij go.


4
To nie jest prawda. Aplikacja może zarejestrować zamiar otwarcia dowolnego adresu URL, nawet jeśli używa http. Na przykład aplikacja Sklep Play będzie obsługiwać http://play.google.com/store/apps/details?id=foolinki, a także market://linki.
Dan Hulme

-3

Twórcami aplikacji są ci, którzy dodają przeglądarkę do aplikacji poprzez aktualizację. Jeśli twórca aplikacji Pinterest nie dodał funkcjonalności przeglądarki, nie ma możliwości otwarcia zewnętrznych linków w aplikacji.

Gdy programiści dodają do aplikacji przeglądarkę, możesz wybrać, czy chcesz używać domyślnej aplikacji na swoim urządzeniu, czy wbudowanej przeglądarki aplikacji.


2
Nie sądzę, żeby tego właśnie szukał pytający. Pytanie nie dotyczy aplikacji z wbudowaną przeglądarką, chodzi o używanie aplikacji do otwierania treści z tej aplikacji, zamiast otwierania przeglądarki i przechodzenia do strony internetowej aplikacji. W tym przykładzie link znajduje się w Gmailu, a pytający chce otworzyć zawartość Pinteresta za pomocą aplikacji Pinterest, a nie jakiejkolwiek przeglądarki internetowej. To nie jest „wycięta” przeglądarka wbudowana w aplikację.
Dan Hulme,

Przepraszam, ale muszę usunąć ostatnią sekcję, ponieważ jest ona uważana za „tylko link” bez bezpośredniego podawania kroków. Możesz dodać link z powrotem, ale także przez cytowanie odpowiedniej treści, aby odpowiedź była samodzielna (jeśli link zgnije, wówczas treść zostanie zachowana). Ponadto, jeśli jesteś powiązany z witryną, musisz wspomnieć o tym w każdym poście / komentarzu (dalsze czytanie: Jak nie być spamerem ). W przeciwnym razie możesz to zignorować.
Andrew T.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.