Dodać meta informacje do zdjęć?


9

Czy istnieje przyzwoita aplikacja aparatu, która z łatwością pozwoli mi dodać trochę tekstu do moich zdjęć i zapisać ten tekst w pliku obrazu jako metadane EXIF ​​/ IPTC / XMP? Do tej pory wypróbowałem standardową aplikację aparatu Samsung, Camera Zoom FX, Camera FV-5 i Catch Notes. Przeczytałem opisy wielu aplikacji do aparatów, ale wygląda na to, że mają one do zaoferowania różne sposoby zniekształcania - to znaczy ulepszania - twoich zdjęć. Chociaż Catch Notes oferuje sposoby przechowywania zdjęć wraz z opisem, nie przechowuje informacji jako metadanych w samym zdjęciu, co oznacza, że ​​będzie bałagan, jeśli kiedykolwiek będziesz chciał przenieść zdjęcia na komputer i oczekiwać dane pozostaną nienaruszone.

Wydaje się to oczywiste, że można oczekiwać, że będzie dostępny w prawie każdej aplikacji aparatu. To znaczy, mamy aparat i klawiaturę w tym samym urządzeniu - w czym problem? Chcę tylko móc zrobić zdjęcie, kliknąć ikonę i wpisać „To jest czeskie jemiołucha” i zapisać ten opis w pliku JPEG. Byłbym nawet w porządku z aplikacją galerii, która pozwoli mi tylko dodawać informacje do już istniejących zdjęć.


A może zmienisz nazwę pliku? To właśnie zwykle robię.
geffchang

1
To rzeczywiście alternatywa, ale jako ostateczność ostateczna. Wolałbym raczej podejście do metadanych, bo przecież do tego służą informacje EXIF, które są już w plikach JPEG!
Magnus W

Podstawowa aplikacja do zdjęć na Androida zapewnia tę funkcję od co najmniej 7.1.1
Czy Sheppard

Odpowiedzi:


2

W Playstore znajduje się kilka aplikacji, które pozwalają przeglądać / edytować dane EXIF:

Prawdopodobnie jest ich o wiele więcej, więc właśnie wybrałem dwa z bardziej obiecujących przykładów.


Nie mogłem znaleźć żadnego sposobu edycji informacji EXIF ​​w Photo Image Editor. Exif Editor and Viewer działa, choć nie jest optymalny. Na przykład pojawia się jako alternatywa w menu Udostępnij aplikacji aparatu, ale najwyraźniej nie działa podczas korzystania z tego podejścia (nie wyświetla żadnych informacji EXIF, więc nie można niczego edytować). Działa przy normalnym uruchomieniu aplikacji, a informacje są poprawnie przechowywane. Dopóki nie znajdę lepszej alternatywy, jest to najlepsza opcja, ale daleka od doskonałości.
Magnus W

Nie testowałem tych aplikacji, ponieważ nie korzystam z tej funkcji. Właśnie przypomniałem sobie, że widziałem coś podobnego w Google Playstore. Jeśli zagłębisz się nieco głębiej, możesz znaleźć coś bardziej odpowiedniego. Ta wyszukiwarka Google może okazać się pomocna;)
Izzy

Sprawdź ponownie, zaktualizowałem swoją odpowiedź.
Izzy

W porządku, odpowiedź zaakceptowana. Edytor zdjęć jest prawdopodobnie najlepszą opcją. Jest wystarczająco płynny, gdy używasz funkcji udostępniania aplikacji aparatu> Edytor zdjęć> Zapisz (ikona w prawym górnym rogu)> Zmień> (wprowadź tekst)> OK> Zastąp> Tak. Nadal nie rozumiem, dlaczego nie jest to standardowa funkcja w większości aplikacji do aparatu, ale myślę, że fajniej jest dodać efekt sepii niż zapisać to, co naprawdę jest zdjęcie, zanim go zapomnisz.
Magnus W

1

Istnieje płatna aplikacja Press IPTC dla dziennikarzy fotograficznych. Jeśli pracujesz z FTP, to świetnie. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj . Jestem twórcą tej aplikacji i jestem dziennikarzem fotograficznym dla lokalnej gazety na północy Francji.

Miałem pomysł na tę aplikację, ponieważ nie mogłem jej znaleźć na rynku. Mam nadzieję, że może ci to pomóc w twoim przepływie pracy.


Brzmi interesująco. Mój francuski jest trochę zardzewiały, czy aplikacja jest również w języku angielskim?
Tobias Kienzler

0

Edytor zdjęć powinien wystarczyć po edycji zdjęć, a następnie w prawym górnym rogu, zobaczysz wyskakujące okienko (brak EXIF), dotknij go i będziesz mógł dodać metadane i podpis dla fotoreportera. prawa autorskie, opis, tytuł i tagi, lokalizacja i kraj prawie wszystko, co możesz zrobić w lightroom


1
Dołącz również link do Sklepu Play, aby uniknąć nieporozumień, ponieważ może istnieć wiele aplikacji o podobnej nazwie.
Andrew T.

0

Polecam SwiftTags . Umożliwia dodawanie znaczników słów kluczowych EXIF ​​do zdjęć w prosty sposób, dzięki czemu można później korzystać ze standardowego oprogramowania do organizowania zdjęć na pulpicie, aby wyszukiwać zdjęcia na podstawie tych znaczników. Koncentruje się na prostocie, dzięki czemu możesz szybko przypisywać tagi.


0

Od czasu opublikowania tego pytania aplikacja do zdjęć stockowych na Androida ma teraz pole opisu (Android 7.1.1). Otwórz obraz i kliknij ikonę (i), będziesz mógł dodać opis.

zrzut ekranu pokazujący pole opisu


0

Jestem właścicielem tej aplikacji i sugeruję, że możesz korzystać z mojej aplikacji. Ta aplikacja o nazwie ExifTool umożliwia łatwą zmianę, dodawanie lub usuwanie metadanych, w tym Exif, XMP, IPTC, QuickTime lub MarkerNote.

Ta aplikacja została przeniesiona na system Android z ExifTool przez PhilHarvey .

Pobierz tę aplikację (ExifTool), a następnie kliknij, aby dodać metadane. To wszystkie informacje, których potrzebujesz.

Pobierz z Google Play


-1

Właśnie zainstalowałem Picscribe. Pozwala to dodawać komentarze do danych exif. Nie mogę powiedzieć, czy jest to aplikacja Keeper, ponieważ muszę nadużyć jej mocy ...! ;-)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.