Jakie jest domyślne zachowanie wskaźnika LED Nexusa 4?


19

Jakie jest domyślne zachowanie wskaźnika LED Nexus 4? Kiedy się świeci, w jakich kolorach i dlaczego?

Oficjalna dokumentacja Nexusa 4 Google najwyraźniej nie obejmuje diody LED. Poszukałem go i znalazłem aplikacje lub artykuły na temat dostosowywania działania diod LED lub recenzje wspominające o diodzie LED bez dalszych szczegółów, ale bez opisów domyślnego działania.


2
i dlaczego nie pokazuje nieodebranych połączeń?
Yalla T.

2
Interfejs API pozwala programistom wybrać kolor dla swoich aplikacji. Jako programista uważam, że ta funkcja jest całkiem fajna, ponieważ mogę się upewnić, że użytkownicy mogą łatwo rozpoznać powiadomienia pochodzące z moich aplikacji;)

Odpowiedzi:


8

99% czasu LED oznacza „nowe, odrzucalne powiadomienie”. Nie jestem pewien, jak dokładnie wybrany jest kolor LED, ale wydaje się, że jest on oparty na ikonie ekranu głównego aplikacji; IMO ma niebieską ikonę / diodę LED, Wiadomości (teksty) ma zieloną ikonę / diodę LED, a Gmail ma ikonę / diodę LED. Kolor jest spójny dla każdego powiadomienia z aplikacji, dzięki czemu dowiesz się, który kolor oznacza rodzaj powiadomienia.

Najwyraźniej możesz też kontrolować go za pomocą aplikacji (i prawdopodobnie w jakiś sposób majstrując przy ustawieniach systemu): Light Flow może ustawić kolory powiadomień Nexusa 4 na aplikację . Sam tego nie próbowałem, ale twierdzi, że obsługuje Nexus 4.

Widzę (wierzę) wszystkie kolory, które dioda LED może pokazać w tym (zaskakująco długim) filmie . Większość wybranych kolorów jest łatwa do odróżnienia dla każdego, kto ma typowe widzenie kolorów. Jeśli masz częściową ślepotę na kolory lub aplikacje z nakładającymi się kolorami powiadomień, aplikacje zmieniające kolory powiadomień mogą być dla Ciebie przydatne.

Dioda LED może również migać na czerwono, gdy poziom naładowania baterii jest bardzo niski, a urządzenie w przeciwnym razie nie włączy się.


0

To zależy od aplikacji. np. jeśli używam Yahoo, zmienia się ono na fioletowe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.