Jak uniemożliwić Google Music importowanie wszystkich plików .mp3 z urządzenia?


20

Chciałbym mieć kilka audiobooków i / lub podcastów na moim Nexusie 7, ale za każdym razem, gdy umieszczam jakieś pliki MP3 na urządzeniu, nawet jeśli utworzę dla niego własny folder lub coś takiego, Google Music je wykryje, a następnie doda do swojej listy plików.

Jest to problem, ponieważ chciałbym móc korzystać z funkcji „Shuffle All”, ale ostatecznie tasuje w rozdziałach książki audio. W ogóle nie chcę tego robić.

Jakakolwiek rada?


4
Możesz spróbować umieścić plik .nomedia w folderze zawierającym pliki mp3 - spowoduje to, że Google Music nie będzie wyszukiwać utworów.
Liam W

Wskazówka „Umieść plik .nomedia w folderze” już nie działa. Wszystkie pliki zostaną przeskanowane przez skaner mediów (z wyjątkiem tego, że sam folder zaczyna się od „.”). Powód: skaner multimediów jest używany przez MTP, który potrzebuje wszystkich plików (i tylko oszczędza pliki „.xxx”)
ce4 12.01.13

@ ce4 jesteś tego pewien? Używam Galaxy Nexusa i Nexusa 7 z Androidem 4.2, a sztuczka .nomedia utrzymuje mnie przy zdrowych zmysłach od Nexusa One. Jakiej wersji Androida używasz?
Raghd Hamzeh

Nie do końca. Ale Google Music i wiele innych (np. Galeria) korzysta ze skanera multimediów, który nie pomija już folderów zawierających .nomedia.
ce4

Umieściłem .nomedia w folderze i RÓWNIEŻ zmieniłem nazwę folderu na „.audiobooks” zamiast po prostu „audiobooki”. Po ponownym uruchomieniu urządzenia audiobook zniknął z listy muzyki Google. Tak więc jedna z tych rzeczy działa. Co oznacza, że ​​mod powinien zamknąć pytanie, jak sądzę? Nie jestem pewien, jak to działa, jeśli odpowiedź była w komentarzach, a nie jako odpowiedź.
Lokathor,

Odpowiedzi:


11

Cóż, pomimo komentarzy na temat pliku .nomedia, który nie działa w najnowszej wersji, na moim w pełni zaktualizowanym Nexusie 7 (stan na kwiecień 2013 r.) Użycie pliku .nomedia uniemożliwia skanowanie plików audiobooków i umieszczenie ich na liście w Google Music.

Niektóre niezwykle uproszczone testy wydają się wskazywać, że pojedynczy plik .nomedia na górze drzewa katalogów wystarcza, aby zapobiec skanowaniu wszystkich podkatalogów. W przypadku, o którym mówiłem w swoim pytaniu, plik .nomedia w katalogu „audiobooks /” uniemożliwiłby skanowanie wszystkich książek, nawet jeśli każda książka była zbiorem plików .mp3 w swoim własnym katalogu.


1
Czy istnieje wygodny sposób na utworzenie tego pliku bez pomocy komputera?
Nick T

2
W aplikacji do przeglądania plików, takiej jak ES File Explorer, możesz łatwo utworzyć plik. Po prostu musi być nazwany „.nomedia” jako nazwa pliku, nie musisz umieszczać żadnej specjalnej zawartości w pliku ani nic takiego.
Lokathor,

Wygląda na to, że działa na moim telewizorze z systemem Android 5.1.1. Zabiłem aplikację muzyczną, usunąłem dane aplikacji muzycznej i musiałem się zrestartować. Nie jestem pewien, czy muszę usunąć dane aplikacji muzycznej, czy nie, ale zrobiłem to najpierw, to nie wystarczyło, więc zrobiłem to ponownie, uruchomiłem ponownie i to zadziałało.
gman

3

Dodanie .nomedia do najwyższego poziomu katalogu działało dla mnie, ale również musiałem przerzucić źródło z „Na urządzeniu” na „Cała muzyka”. Używam Androida 5.0.1 na tablecie nVidia Shield.


2
Właśnie dodałem .nomedia do katalogu głównego, zmieniłem z „Na urządzeniu” na „Całą muzykę”, a następnie z powrotem na „Tylko pobrane” i to działa.
Guy Starbuck,

2

Zauważyłem, że kiedy dodałem .nomedia do mojego folderu Podcasty (którego nie chciałem pokazywać w mojej aplikacji Google Play Play, zniknęło to tylko po zmianie źródła z „Na urządzeniu” na „Cała muzyka” iz powrotem ponownie. Teraz działa jak opisano powyżej. Moje podcasty zostały usunięte z mojego odtwarzacza muzycznego, ale nadal pojawiają się w moim odtwarzaczu podcastów.


1

Używając .nomedia (używając Eksploratora plików ES do prostego utworzenia pliku o nazwie .nomedia, takiego jak Lokathor), wszystkie moje dzwonki, podcasty i dźwięki powiadomień zniknęły z Muzyki Google Play. Używam 5.1 na HTC M7. (8/4/15)


1

Działając Lollipop na Note 3, dodałem .nomedia i ponownie uruchomiłem telefon, ale NIE posprzątałem. Potem wyłączyłem opcję Tylko do pobrania i odwróciłem, a „przetasuj wszystko” nadal nie zostało wyczyszczone. Następnie ponownie uruchomiłem telefon i wreszcie został wyczyszczony.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.